PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Telefon gwarancją bezpieczeństwa

Telefon gwarancją bezpieczeństwa

Kiedy jesteśmy w kryzysowej sytuacji, często musimy natychmiast zareagować. Ważna tutaj jest sprawna komunikacja. Dzieci i seniorowie, czyli osoby które mogą najczęściej potrzebować pomocy jako pierwsi, powinni mieć stały kontakt telefoniczny z najbliższymi. Jest to coraz częściej podstawowy element ich bezpieczeństwa.

(Nie)bezpieczny pierwszy dzwonek

Wyzwaniem dla dzieci i rodziców jest nowy rok szkolny. Staje się on pewnego rodzaju próbą zaufania między dzieckiem i rodzicem i jest lekcją samodzielności. Wśród ekscytacji nowymi kolegami, zachwytem szkolną ławą, pojawia się obawa o podołanie szkolnym wyzwaniom. Często rodzice bardzo przeżywają razem ze swoimi dziećmi ich wzloty i upadki, jednak to co jest dla nich najważniejsze to kwestia bezpieczeństwa.

Całkowicie uzasadniona jest niepewność przed pierwszym samodzielnym wyjściem na lekcje, bądź powrotem to domu. Absolutną podstawą musi być bezpieczeństwo i zaufanie. Dzięki telefonii komórkowej maluch ma możliwość skontaktowania się z rodzicami w każdej sytuacji. - W przypadku dzieci rozpoczynających lub kontynuujących naukę w młodszych klasach szkoły podstawowej telefon jest dla rodziców gwarantem bezpieczeństwa ich pociechy. Na początek wystarczy łatwy w obsłudze aparat, aby dziecko mogło się oswoić z urządzeniem - przekonuje Tomasz Szacoń, dyrektor handlowy firmy Barel Poland, producenta telefonów do zadań specjalnych.

telefon

Nie dajmy sobie wmówić, że drogi telefon dla syna lub córki to sprzęt odpowiedni. Zdecydowanie lepiej kupić tańszy telefon. Dzieci mogą być łatwą ofiarą dla potencjalnych złodziei, zatem warto, aby nie wyróżniały się wśród tłumu nowoczesnym sprzętem.

Bezpieczny senior

Osoby starsze coraz częściej sięgają po telefony komórkowe. Wiąże się to bardziej z kwestią bezpieczeństwa niż zainteresowaniem nowymi technologiami. Telefon umożliwia stały kontakt z bliskimi, ale także wezwanie pomocy medycznej w każdej sytuacji. - Internet w komórce, dotykowy panel, wbudowany aparat nie są niezbędne starszym osobom. Zakładając, że łatwość obsługi jest najważniejsza, należy zwrócić uwagę na telefony dedykowane tej grupie wiekowej. Posiadają one z reguły duże, wygodne klawisze, przejrzysty panel oraz przycisk SOS – mówi Tomasz Szacoń z firmy Barel Poland.

W podróży

Dobrą odskocznią od codziennych obowiązków są wyjazdy poza miasto. Nie możemy zapominać, żeby dbać o komfort naszej podróży. Wybierając się na pieszą wycieczkę w góry, trzeba pamiętać nie tylko o odpowiednim ubraniu, ale i telefonie komórkowym, który umożliwi nam bezproblemową komunikację. Warto zachować wszelkie środki ostrożności, ponieważ nie wiemy co nas spotka po drodze. Niezależnie jednak od tego, czy jesteśmy w podróży czy kilkaset metrów od własnego domu, sytuacje kryzysowe mogą zdarzyć się wszędzie. Dlatego warto zapewnić sobie możliwość kontaktu z najbliższymi lub odpowiednimi służbami, które zadbają o nasze bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

blog comments powered by Disqus
Telefon gwarancją bezpieczeństwa