PODPOWIEDZI:

AutoMapa - 1,5 miliarda kilometrów wiedzy o korkach!

AutoMapa - 1,5 miliarda kilometrów wiedzy o korkach!

Polskie oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa przekroczyła poziom 1,5 miliarda przeanalizowanych kilometrów tras od początku tego roku dla użytkowników technologii SmartRoutes. Baza SmartRoutes AutoMapy i Targeo.pl są największymi dostępnymi w Polsce bazami z danymi o ruchu drogowym. 1,5 miliarda to odległość, która by pozwoliła na przykład pokonać trasę z Ziemi na Księżyc aż 130 razy!

Dane pochodzące ze SmartRoutes są niezwykle przydatne dla wszystkich którzy wybierają się w świąteczne podróże z urządzeniami nawigacyjnymi nie posiadającymi dostępu do internetu. Statystyczny obraz ruchu drogowego w Polsce pozwoli na poruszanie się o drogach w oparciu o dane pochodzące z 1,5 miliarda kilometrów, pokonanych przez innych użytkowników dróg.

  • "Baza ponad 1.5 miliarda kilometrów danych z polskich dróg stanowi doskonałą podstawę do inteligentnego wyznaczania tras zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie nie ma możliwości dostępu do Internetu i wykorzystania danych LiveDrive!. Jak pokazują nasze analizy, samo korzystanie z danych SmartRoutes pozwala zaoszczędzić każdego dnia nawet do 17 minut podczas jazdy w warszawskim szczycie komunikacyjnym – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

automapa

Wszyscy użytkownicy AutoMapy którzy mają urządzenia z dostępem do internetu mają możliwość korzystania z technologii LiveDrive. Daje ona dostęp do aktualnej sytuacji drogowej co 2 minuty. Pozwala to omijać nie tylko regularne korki które tworzą się codziennie w tym samym miejscu, ale także pozwala omijać sytuacje nietypowe jak np. wypadki czy roboty drogowe. Technologia LiveDrive! jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem traffic dostępnym na rynku nawigacji.

Sytuację drogową można sprawdzić w AutoMapie wykorzystując funkcję wizualizacyjną przepustowości dróg lub sprawdzić ją w serwisie Targeo.pl. Obok aktualnego natężenia ruchu są tam również historyczne dane oraz prognozy na kolejne dni.

Aktualizacja danych SmartRoutes jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników AutoMapy posiadających ważną subskrypcję, poprzez aplikację AutoMapa Center.

blog comments powered by Disqus
AutoMapa - 1,5 miliarda kilometrów wiedzy o korkach!