PODPOWIEDZI:

Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

Najnowsza aktualizacja interfejsu konsoli Xbox 360 daje możliwość pełnej integracji konsoli ze smartfonami, które zostały wyposażone w system operacyjny Windows Phone. Aktualizacja wprowadza również nowe aplikacji rozrywkowe.

Razem z uaktualnieniem interfejsu została również udostępniona darmowa aplikacja Xbox Companion dla środowiska Windows Phone. Ułatwia ona nawigację między usługami Xbox LIVE oraz telefonem komórkowym. Wśród funkcji które będą obsługiwane znalazły się:

  • Interfejs posiadający styl Metro Design, który jest znany z systemów Windows Phone oraz Windows 8
  • Obsługiwanie konsoli (wideo oraz włączanie gier)
  • Integracja profilu gracza z kontem Windows Live ID oraz przechowywanie danych w chmurze,
  • Integracja z serwisami społecznościowymi (Facebook, Twitter),

System sygnałów który daje informacje o grach oraz poszukiwanych osobach do wspólnej gry. Sygnałami można dzielić się poprzez Windows Live Messenger, na stronie xbox.com, w statusie na telefonie w Hubie Xbox Live, a także w serwisach społecznościowych.

Nowe możliwości komunikowania się pomiędzy konsolą Xbox 360 i telefonem z systemem Windows Phone pozwala na korzystanie z takich samych zasobów między urządzeniami. Na przykład gry tworzone na dwie platformy (Fruit Ninja, Bejeweled, Puzzle Quest 2), gra Fable: Coin Golf, w której punkty zdobyte na telefonie są automatycznie przeliczane na walutę w grze na Xbox 360 i transferowane przez Windows Live ID, Podobnie w grze Kinectimals, możemy przenosić nasze ulubione zwierzę między telefonem a konsolą. Daje to możliwość przeniesienia zabawy nawet poza dom.

blog comments powered by Disqus
Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone