PODPOWIEDZI:

TOP 5 Polecanych Past Termoprzewodzących

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Thermal Grizzly KryonautThermal Grizzly Kryonaut67 zł
2Arctic MX-4Arctic MX-423 zł
3Zalman ZM-STG2Zalman ZM-STG230 zł
4Noctua NT-H1Noctua NT-H133 zł
5be quiet! Thermal Grease DC1be quiet! Thermal Grease DC130 zł
TOP 5 Polecanych Past Termoprzewodzących

Wybieramy najlepszą pastę termoprzewodzącą. Na rynku dostępne jest wiele produktów, jednak nie każdy z nich w pełni spełnia swoje podstawowe funkcje. Jest to przede wszystkim dobre przewodzenie temperatury, ale także trwałość, bezpieczna i łatwa aplikacja oraz odpowiednia elastyczność pasty. Przygotowaliśmy pięć propozycji wydajnych past termoprzewodzących. Sprawdźcie ranking Videotestów!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zastosowanie odpowiedniej pasty termoprzewodzącej może w znacznym stopniu wspomóc działanie systemu chłodzenia naszego komputera. Czasem warto wziąć sprawy we własne ręce i samemu zadbać o dobrej jakości produkt. Na co musimy zwrócić uwagę przed wyborem pasty? Jakie pasty termoprzewodzące są najlepsze na rynku? Sprawdźcie nasze propozycje.

Miejsce I - Thermal Grizzly Kryonaut

Na początek pasta termoprzewodząca Thermal Grizzly Kryonaut. Skutecznie sprawdzi się we współpracy z modułami pamięci, laptopami, chipsetami płyty głównej itp. Można ją stosować na CPU oraz GPU. Uniwersalna i nieprzewodząca prądu – dzięki czemu jest bezpieczna. Na plus warto zaznaczyć również łatwość aplikacji i trwałość. Pasta nie zawiera sylikonu i bardzo dobrze przewodzi ciepło, co oznacza dobrą pracę nawet na podkręconych elementach zestawu komputerowego. Jest bardzo elastyczna, więc skutecznie wypełni nawet nietypowe szczeliny. Dostępna w kilku wariantach pojemności. Za tubkę o pojemności 5,55 g zapłacimy około 67 złotych.

Thermal Grizzly Kryonaut

Miejsce II - Arctic MX-4

Pasta Arctic MX-4 również skutecznie zadziała na elementach CPU i GPU. Jest bardzo trwała – jednorazowa aplikacja gwarantuje skuteczność nawet do 8 lat. Szybko i precyzyjnie odprowadza wysoką temperaturę, co również będzie zaletą dla miłośników overclockingu. Pasta sprawdzi się także u nowicjuszy – jest łatwa w aplikacji i bezpieczna w użyciu. Minusem może być brak łopatki do rozprowadzenia pasty w zestawie. Sama konsystencja tego produktu sprawia jednak, że nie powinniśmy mieć dużych problemów w jej stosowaniu. Pasta jest niezbyt droga – koszt opakowania 4g, to 23 złote.

Arctic MX-4

Miejsce III - Zalman ZM-STG2

Zalman prezentuje równie uniwersalną pastę termoprzewodzącą. Możemy ją zastosować na większości elementów – w tym aluminiowych, ze względu na brak przewodnictwa prądu. Zalety to łatwa aplikacja, a także bezproblemowe usuwanie substancji z podzespołów. Bardzo dobrze przewodzi ciepło, pracując skutecznie w temperaturach od -40 do +150 stopni Celsjusza. Chwalą ją praktycznie wszyscy użytkownicy. Cena? Za tubkę o pojemności 3,5g pasty zapłacimy 30 złotych.

Zalman ZM-STG2

Miejsce IV - Noctua NT-H1

Noctua NT-H1, to przede wszystkim 6 lat gwarancji i wysokiej jakości składniki użyte do stworzenia tego produktu. Szybko adaptuje się do powierzchni i działa praktycznie kilka chwil po aplikacji, która również należy do niezbyt skomplikowanych. Dobrze przewodzi ciepło, a skutecznie działa w temperaturze do 90 stopni Celsjusza. To mniej niż Zalman – ale nadal bardzo solidnie. Mikrocząsteczki wypełniają idealnie nawet nieregularne przestrzenie, co także warto zaznaczyć. Opakowanie 3,5g kosztuje nieco powyżej 33 złotych.

Noctua NT-H1

Miejsce V - be quiet! Thermal Grease DC1

Na zakończenie pasta termoprzewodząca od be quiet! W tym przypadku producent zwraca uwagę na skład. W 60% związki tlenków metali, w 30% tlenków miedzi, a w 10% krzemu. Maksymalny zakres temperatur od -50 do +150 stopni Celsjusza, chociaż sugerowane wartości są nieco niższe. Po raz kolejny łatwą aplikację zapewnia dołączona do zestawu łopatka, a także konsystencja pasty. Przewodzenie ciepła, trwałość i wydajność – wszystko bez zarzutów. Cena? Za 3g pasty zapłacimy niecałe 30 złotych.

be quiet! Thermal Grease DC1

Podsumowanie

Najważniejsze aspekty przy wyborze optymalnej pasty termoprzewodzącej to: dobre przewodzenie temperatury, trwałość, łatwa aplikacja i elastyczność. Wszystkie powyższe produkty posiadają wymienione cechy. Co zatem zdecydowało o kolejności? Detale. Jednak one mogą mieć istotny wpływ na dobre funkcjonowanie naszego sprzętu. Postanowiliśmy porównać cenowo możliwie zbliżone wielkości opakować. I tak pojemności wahają się od 3g do 5,5g. Oczywiście każda z past dostępna jest również w większych i mniejszych opakowaniach, w zależności od zapotrzebowania.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Polecanych Past Termoprzewodzących