PODPOWIEDZI:

TOP 5 Wentylatorów Komputerowych 120mm

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1be quiet! Pure Wings 2 PWM 120 mmbe quiet! Pure Wings 2 PWM 120 mm34 zł
2Corsair Air Series AF120Q Red Quiet EditionCorsair Air Series AF120Q Red Quiet Edition74 zł
3SilentiumPC Wentylator Sigma Pro 120 PWM BOXSilentiumPC Wentylator Sigma Pro 120 PWM BOX29 zł
4Fractal Design Venturi HP-12 PWMFractal Design Venturi HP-12 PWM77 zł
5Noctua NF-S12B redux 1200 PWMNoctua NF-S12B redux 1200 PWM56 zł
TOP 5 Wentylatorów Komputerowych 120mm

Wybieramy pięć wydajnych wentylatorów komputerowych 120mm. Kryteria oceny były proste: cicha praca, dobra przepustowość powietrza, długa żywotność i solidne wykonanie. Sprawdźcie jakie 1200mm wentylatory spełniły te wymogi. Pora na TOP 5 wentylatorów od Videotestów!

Pora na kolejny ranking dotyczący elementów komputerowych. Dziś prezentujemy wentylatory. Praktycznie nieodzowna część każdego zestawu PC, dzięki której cyrkulacja powietrza i chłodzenie są na dobrym poziomie. Na rynku znajdziemy wiele produktów o różnych właściwościach i rozmiarach, a my dziś prezentujemy topowe wentylatory 120mm. Sprawdźcie jakie urządzenia polecamy w najnowszym rankingu Videotestów.

Miejsce I - be quiet! Pure Wings 2 120mm

Pierwsze miejsce wędruje do modelu Pure Wings 2 od be quiet! Ten 120mm wentylator, to sprzęt godny polecenia. Wysoka jakość wykonania gwarantuje żywotność do 80000 godzin pracy. Przepływ powietrza wynosi ok. 87 m3/h. Prędkość obrotowa, to maksymalnie 1500 obr./min. Przy tym wentylator jest bardzo cichy, a najwyższa wartość hałasu nie przekracza 20 dB. Minusem może być brak podkładki antywibracyjnej w zestawie – co sprawia, że mimo wszystko przy maksymalnej mocy urządzenie czasem daje o sobie znać. Jednak wydajność i bezawaryjność powodują, że na ten drobny mankament można przymknąć oko. Na plus również dobra cena.

Pure Wings 2

Miejsce II - Corsair Air Series AF120Q Red Quiet Edition

Corsair Air Series AF120Q Red Quiet Edition postawił na połączenie funkcjonalności z estetyką. Podświetlenie LED w kolorze czerwonym, to bardzo fajny dodatek. Warto jednak pamiętać, że rzeczywista barwa jest nieco inna niż ta, którą widzimy na zdjęciach. Jest trochę głośniejszy od be quiet! – maksymalne natężenie hałasu powinno jednak mieścić się w 25 dB. Wykonanie bez zarzutów, chociaż część plastikowego wykończenia może nie wzbudzać zaufania na pierwszy rzut oka. Prędkość obrotowa, to maksymalnie 1500 obr./min. Wydajny i dobrze prezentujący się wentylator.

Corsair z podświetleniem LED

Miejsce III - SilentiumPC Wentylator Sigma Pro 120 PWM BOX

Bardzo cichy i wydajny wentylator SilentiumPC Sigma Pro 120 PWM BOX. Hałas generujący przez urządzenie wynosi mniej niż 20 dB, a to zasługa nowoczesnego łożyska HBS. Przepływ powietrza wynosi 79 m3/h. To mniej niż w przypadku Pure Wings 2, ale nadal całkiem nieźle. Ilość obrotów na minutę waha się od 500 do 1600. Sprawdzi się jako element obudowy, czy wyposażenie coolera. Żywotność również nie jest zła – producent zapewnia, że wentylator wytrzyma do 50000 godzin pracy. Prosty w montażu, funkcjonalny i estetyczny. Czegóż więcej wymagać od takiego urządzenia?

Wentylator od SilentiumPC

Miejsce IV - Fractal Design Venturi HP-12 PWM

Fractal Design stawia na większy przepływ powietrza kosztem hałasu. Model Venturi HP-12 PWM, to ponad 104 m3/h przepustowości, jednak poziom hałasu może przekroczyć 30 dB. To oznacza, że przy maksymalnej prędkości obrotowej urządzenie będzie słyszalne i na dłuższą metę może być to trochę niekomfortowe. Jeśli preferujemy granie w słuchawkach, bądź takie wartości natężenia dźwięku nie są dla nas problemem – warto wybrać ten model. Wspominana już prędkość obrotowa, to nawet 1800 obr./min. Przy tym urządzenie prezentuje się naprawdę solidnie i jest warte swojej ceny.

Wydajny wentylator Fractal Design

Miejsce V - Noctua NF-S12B redux 1200 PWM

Noctua NF-S12B redux 1200 PWM, to w pewnym sensie odwrotność Fractal Design. Bardzo cicha praca – poniżej 20 dB.  Jednak prędkość obrotowa wynosi maksymalnie 1200 obr./min. Mimo to możemy spodziewać się ok. 100 m3/h przepustowości powietrza. Specjalne nacięcia na krawędziach łopatek powodują uniknięcie niechcianych interakcji wewnątrz wentylatora. To wpływa na jego żywotność i większe bezpieczeństwo. Sprzęt bardzo solidny i wart zainteresowania. Minusem może być brak podkładek antywibracyjnych, co jeszcze bardziej wpłynęłoby na cichą pracę wentylatora.

Cichy wentylator Noctua

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego modelu, to po części dylemat między wydajnością, a cichą pracą. Większość wymienionych wentylatorów spełnia oba powyższe kryteria, i o ich przewadze (bądź nie) decydują detale. My sprawdziliśmy także jakość wykonania oraz stosunek jakości do ceny. Trzeba jednak przyznać, że każdy z prezentowanych produktów z czystym sumieniem można polecić. Wentylatory pracują wydajnie, w większości dość cicho i są solidnie skonstruowane.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Wentylatorów Komputerowych 120mm