PODPOWIEDZI:

TOP 7 Odtwarzaczy Blu-ray – Wysoka Jakość w Domowym Zaciszu

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung BD-J4500RSamsung BD-J4500R267 zł
2Samsung BD-H6500Samsung BD-H6500498 zł
3Sony BDP-S6700Sony BDP-S6700549 zł
4Sony BDP-S3700Sony BDP-S3700391 zł
5Samsung UBD-K8500Samsung UBD-K8500949 zł
6LG UP970LG UP9701099 zł
7Pioneer BDP-100-KPioneer BDP-100-K564 zł
TOP 7 Odtwarzaczy Blu-ray – Wysoka Jakość w Domowym Zaciszu

Marzy Ci się najlepsza jakość obrazu we własnym domu? Blu-ray jest technologią, która gwarantuje właśnie takie doznania. Ponadto odtwarzacze blu-ray posiadają wiele ciekawych funkcji dodatkowych. Wyświetlanie zdjęć z dysku zewnętrznego? Łączność bezprzewodowa? Sprawdźcie najlepsze odtwarzacze blu-ray na rynku, a także dowiedzcie się co oferują!

Oglądanie filmów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku, wyświetlanie zdjęć czy słuchanie muzyki. To wszystko oferują dobrej klasy odtwarzacze blu-ray. Jeśli macie zamiar kupić takie właśnie urządzenie – przygotowaliśmy dla Was kilka interesujących propozycji. Sprawdźcie ranking TOP 7 odtwarzaczy blu-ray od Videotestów.

Czy warto kupić odtwarzacz blu-ray?

Odtwarzacze blu-ray, to nie tylko narzędzie pozwalające na oglądanie filmów z płyty w wysokiej jakości. Mając zatem do wyboru zakup osobnego urządzenia np. do słuchania muzyki z CD - warto kupić jedno, wielofunkcyjne centrum domowej rozrywki. Nowoczesne odtwarzacze blu-ray pozwalają także na łączność z serwisami internetowymi czy podłączenie dysku zewnętrznego - co również pokazuje, że w jednym miejscu dostajemy o wiele więcej niż tylko czytnik płyt blu-ray.

Miejsce I - Samsung BD-J4500R

Na największe uznanie zasłużył odtwarzacz Samsung BD-J4500R. Jest to najtańsza propozycja w całym rankingu, a przy tym spełnia wszystkie najważniejsze funkcje. Urządzenie pozwala na odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD w wielu popularnych formatach takich jak AVI, MP4, AVCHD, MKV czy WMV. Dzięki zastosowaniu portu USB, możemy również odtworzyć dane z zewnętrznych nośników pamięci.

Samsung BD-J4500R

System Samsung BD Wise automatycznie dostosowuje urządzenie tak, byśmy otrzymali najwyższą możliwą jakość obrazu i dźwięku. Prosto i skutecznie. I to za mniej niż 300 złotych.

Miejsce II - SAMSUNG BD-H6500

Kolejną pozycję także zajmuje Samsung. W przypadku modelu BD-H6500 możemy skorzystać z odtwarzania filmów w najwyższej jakości Ultra HD. Ponadto producent oferuje odtwarzanie blu-ray 3D. BD-H6500 obsługuje praktycznie wszystkie formaty wideo z wyjątkiem RMVB, a także zapewnia wysoką jakość dźwięku. Urządzenie wyposażone jest w port USB oraz łączność Wi-Fi – co jest dodatkowym smaczkiem pozwalającym na dostęp do szerokiej gamy materiałów audio i wideo prosto z sieci.

Samsung BD-H6500

W połączeniu z telewizorami tego samego producenta, możemy cieszyć się z wielu dodatkowych funkcji oferowanych w ramach multiroom. Wszystko w całkiem niezłej cenie ok. 500 złotych.

Miejsce III - Sony BDP-S6700

Niemal równie imponująco wygląda model BDP-S6700. W tym przypadku odtwarzacz firmy Sony posiada system interpolacji do formatu 4K. Oznacza to, że jeśli materiał wideo na to pozwoli – będziemy mogli cieszyć się z rozdzielczości niemal równej formatowi Ultra HD. Sony jakość obrazu dopieszcza również innymi systemami. Jest to choćby technologia Triluminos – odpowiadający za żywsze i bardziej intensywne barwy. Producent zapewnia również obsługę blu-ray 3D.

Sony BDP-S6700

Zasoby kompatybilnych z odtwarzaczem formatów również są bardzo okazałe – zarówno dla plików audio jak i wideo. BDP-S6700 wyposażono oczywiście w port USB, a także bezprzewodową łączność Bluetooth i Wi-Fi. Bardzo dobry sprzęt, za który zapłacimy blisko 550 złotych.

Miejsce IV - Sony BDP-S3700

Czas na Sony po raz drugi. W przypadku Sony BDP-S3700 dostajemy odtwarzanie obrazu w jakości Full HD, z równie bogatą paletą obsługiwanych formatów wideo i audio jak w przypadku poprzedniego modelu tego producenta. Nie znajdziemy tu jednak wsparcia dla technologii 3D. Jest za to nadal łączność bezprzewodowa Wi-Fi i port USB, pozwalający na podłączenie zewnętrznego urządzenia z danymi.

Sony BDP-3700

Jeśli zatem zbliżenie się do rozdzielczości 4K, czy trójwymiarowe projekcje nie są niezbędnym wyposażeniem którego szukamy – warto wybrać ten produkt. Sony gwarantuje wysoką jakość i wydajną pracę. Cena? Poniżej 400 złotych.

Miejsce V - Samsung UBD-K8500

Trzeci w rankingu Samsung, to technologiczna perełka wśród odtwarzaczy blu-ray. Obraz w najwyższej jakości 4K, a także wsparcie technologii 3D musiały się tu znaleźć. Względem poprzedników ze stajni koreańskiego producenta – poprawiono również paletę barw, która została wzbogacona kilkudziesięciokrotnie. Odtwarzacz obsługuje prawie 20 formatów wideo, a także wszystkie istotne formaty audio. Do tego oferuje szereg nowinek od Samsunga, z technologiami Smart HUB i Multiroom Link na czele.

Samsung UBD-K8500

Poza odtwarzaniem płyt blu-ray, DVD czy CD możemy również połączyć się z urządzeniem przez Wi-Fi lub skorzystać z portu USB. O wydajność dba tu czterordzeniowy procesor i wysokiej klasy podzespoły. Wszystko ładnie i schludnie podane. Trudno znaleźć na rynku bardziej okazały odtwarzacz. Jedynym minusem tego modelu może być cena – prawie 1000 złotych.

Miejsce VI - LG UP970

Nie jest łatwo znaleźć lepszy odtwarzacz niż opisywany wyżej Samsung, ale równie dobry jest LG UP970. Wyliczmy więc kolejne zalety tego modelu: technologia 3D, rozdzielczość Ultra HD, odtwarzanie materiałów w Netflix i Youtube w rozdzielczości 4K. Łączność bezprzewodowa i port USB? Jak najbardziej obecne. Obsługiwana lista formatów równie okazała jak w przypadku Samsunga UBD-K8500.

LG UP970

Mocno, wydajnie i solidnie. Kolejny raz jednak cena każe dokładnie przemyśleć zakup – w tym przypadku wynosi ponad 1000 złotych.

Miejsce VII - Pioneer BDP-100-K

Na zakończenie Pioneer BDP-100-K. Odtwarzacz blu-ray Full HD. Brak obsługi technologii 3D czy też łączności bezprzewodowej. Pioneer obsługuje popularne formaty audio i wideo, a także posiada port USB.

Pioneer BDP-100-K

Wygląda ładnie i spełnia swoje funkcje. Na spore komplementy zasługuje niezawodność i wykonanie. Prosty i funkcjonalny produkt w cenie ok. 550 złotych.

Podsumowanie

W rankingu triumfuje Samsung, a równie nieźle prezentuje się Sony. Stawkę uzupełnia LG i Pioneer. Największe uznanie zyskały prostsze rozwiązania w korzystnej cenie, jednak znajdziecie w rankingu również dwie droższe, aczkolwiek bardzo zaawansowane technicznie propozycje. Teraz trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie – na jakich funkcjach nam zależy?

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Odtwarzaczy Blu-ray – Wysoka Jakość w Domowym Zaciszu