PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Soundbar do 1000 zł | TOP 6 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony HT-S20RSony HT-S20R799.99 zł
2Samsung HW-A450Samsung HW-A450899.99 zł
3Philips TAB5305/12Philips TAB5305/12599.99 zł
4JBL Bar 2.0JBL Bar 2.0649.99 zł
5LG SN4LG SN4849.99 zł
6Sony HT-SD35Sony HT-SD35999.99 zł
Soundbar do 1000 zł | TOP 6 |

Chcesz kupić soundbar do 1000 złotych, ale nie wiesz, jaki byłby dla ciebie dobrym wyborem? Jesteś w dobrym miejscu. W tym rankingu poznasz 6 polecanych propozycji z różnych półek cenowych (ale wszystkie, oczywiście, poniżej tysiąca) oraz dowiesz się, czy warto zwracać uwagę na moc listwy dźwiękowej.

Jaki soundbar do 1000 złotych będzie dobrym zakupem? Przede wszystkim taki, którego sprawdzisz w sklepie osobiście. Wskazane tutaj urządzenia to budżetowe soundbary polecanych marek i często zbierają dobre opinie w sieci - od nabywców oraz recenzentów. Sęk w tym, że sprzęty audio szczególnie zależne są od indywidualnego gustu, warto więc przesłuchać je na własną rękę.

Jaki niedrogi soundbar do 1000 złotych?

Pamiętaj o tym, że ten ranking soundbarów składa się z opłacalniejszych opcji w tym przedziale cenowym, ale ustawiałem je sam. Z tego względu nie sugeruj się do końca hierarchią.

1. Sony HT-S20R

Sony HT-S20R na białym tle

Nazwa​​​​​​​

Sony HT-S20R

Moc​​​​​​​

400 W

Szerokość  

76 cm

Kanały

5.1

Najważniejsze zalety

Dodatkowe głośniki tylne

3-kanałowy soundbar

Tryb nocny

Dźwięk automatyczny

Sony HT-S20R oferta w Media Expert

Jedynka na liście nie bez powodu. Sony HT-S20R to przede wszystkim model oferujący prawdziwą przestrzenność dźwięku. Dlaczego? Dlatego że to właściwie zestaw, na który składa się pięć kanałów i dodatkowy subwoofer! Dwa tylne głośniki wraz z trzykanałowym soundbarem zapewnią ci (zwłaszcza w tej cenie) świetne doświadczenia podczas oglądania dowolnych filmów.

2. Samsung HW-A450

Samsung HW-A450Samsung HW-A450 na białym tle

Nazwa​​​​​​​

Samsung HW-A450

Moc

300 W

Szerokość

86 cm

Kanał y

2.1

Najważ niejsze zalety

Graficzny equalizer

Poprawa dialogów

Inteligentny dźwięk

Tryb gry

Możliwość dokupienia bezprzewodowych głośników tylnych

Samsung HW-A450 oferta w Media Expert

Zachwalana opcja dla osób, które niekoniecznie chcą rozstawiać po pokoju dodatkowe głośniki. Chociaż jeżeli jednak się na to zdecydujesz - zawsze będziesz mieć opcję na dokupienie dodatkowych i bezprzewodowych jednostek. Samsung HW-A450, w cenie poniżej 700 złotych, ma to, co trzeba - funkcję inteligentnego dostosowania dźwięku, tryb gry, a nawet graficzny equalizer!

3. Philips TAB5305/12

Philips TAB5305/12 na białym tle

Nazwa

Philips TAB5305/12

Moc

70 W

Szerokość

90 cm

Kanały

2.1

Najważniejsza zaleta

Zachwalana jakość dźwięku

Niska cena

Philips TAB5305/12 oferta w Media Expert

Soundbar poniżej 1000 złotych, który właściwie nie wyróżnia się wyjątkowymi, dodatkowymi funkcjami. To standardowa jednostka o niższej mocy względem poprzedników - co wcale nie znaczy tak dużo.

Przede wszystkim kosztuje naprawdę mało, a w dodatku nabywcy zachwalają ją ze względu na jakość dźwięku. Również design jest nietypowy - ścięte i geometryczne kształty na pewno dopełnią styl nowoczesnego telewizora. W dodatku soundbar jest w promocji - dostaniesz 30 procent zniżki, kupując go w Media Expert razem z wybranymi modelami telewizorów Philipsa.

4. JBL Bar 2.0

JBL Bar 2.0 na białym tle

Nazwa​​​​​​​

JBL Bar 2.0

Moc

80 W

Szerokość

61 cm

Kanały

2.0

Najważ niejsze zalety

Niewielkie rozmiary

Szczególnie zachwalana jakość dźwięku

JBL Surround Sound

Tryb inteligentnego dźwięku

JBL Bar 2.0 oferta w Media Expert

Najmniejsza opcja na tej liście. Ten model jest docenianą opcją w swoim przedziale cenowym - chociaż często zwraca się uwagę na jego droższego “brata” z dodatkowym subwooferem (tylko że kosztuje powyżej 1000 złotych).

JBL Bar 2.0 wykorzystuje technologię uprzestrzenniania dźwięku i ma tryb automatycznie dopasowujący audio do oglądanych treści. Wybierając tę opcję, na pewno się nie zawiedziesz - zwłaszcza jak masz mniej miejsca.

5. LG SN4

LG SN4 na białym tle

Nazwa​​​​​​​

LG SN4

Moc​​​​​​​

300 W

Szerokość

89 cm

Kanały

2.1

Najważniejsze zalety

AI Sound Pro

Karbonowa membrana

DTS Virtual: X

LG SN4 oferta w Media Expert

Atrakcyjny i spory model koreańskiego producenta, który wspiera standard DTS Virtual:X, mający zapewnić mu symulowaną przestrzenność dźwięku. Jest tu też technologia AI Sound Pro automatycznie optymalizująca dźwięk pod odtwarzane treści.

Jest niżej na liście ze względu na gorsze opinie odnośnie dołączanego subwoofera. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że możesz ten soundbar nabyć o 30 procent taniej, kupując go w zestawie z wybranymi telewizorami LG.

6. Sony HT-SD35

Sony HT-SD35 na białym tle

Nazwa

Sony HT-SD35

Moc

320 W

Szerokość

90 cm

Kanały

2.1

Najważniejsze zalety

S-Force PRO Front Surround

Tryb nocny

Dźwięk automatyczny

Metaliczne panele przednie

Sony HT-SD35 oferta w Media Expert

Ostatni model, znowu od japońskiej firmy. Sony HT-SD35 to rozwiązanie najdroższe w zestawieniu, ale niekoniecznie najlepsze. Najprościej będzie, jak samemu porównasz je w sklepie z innymi opcjami z zestawienia. Za prawie tysiąc złotych otrzymasz jednak soundbar z trybem automatycznym, metalicznymi panelami przednimi i technologią symulującą audio 5.1, bez dodatkowych głośników z tyłu.

Co jest ważne w soundbarze do 1000 złotych?

Jest parę kwestii, na które warto zwrócić uwagę, kupując soundbar do 1000 złotych. W tym przedziale cenowym jeszcze nie ma zbyt wielu wyjątkowych funkcji - nic dziwnego - ale te trzy rzeczy nie mogą umknąć twojej uwadze:

  • Więcej kanałów dźwiękowych - najtańsze soundbary zazwyczaj oferują dwa kanały (2.0) - co oznacza obecność dwóch głośników po obu stronach listwy. Wersja z dodatkowym subwooferem gwarantującym niskie tony oznaczona jest jako 2.1, a z dodatkowymi głośnikami tylnymi i większą liczbą tych w listwie nawet 5.1. Warto to wziąć pod uwagę, bo dzięki temu uzyskasz pełniejszy dźwięk - w przypadku ostatniej opcji nawet faktycznie przestrzenny!

Dźwięk 5.1 w soundbarze Sony

  • Specjalne tryby - producenci wyposażają soundbary w specjalnie zaprogramowane tryby, przystosowane do konkretnych zastosowań. Najczęstsze są trzy - przeznaczony do filmów, do słuchania muzyki i poprawiający wyrazistość głosu. Niektórzy producenci, tacy jak Samsung, stawiają na automatyczną optymalizację dźwięku poprzez funkcje inteligentne.
  • Symulacja dźwięku przestrzennego - to coraz popularniejsze rozwiązanie, nawet w droższych soundbarach. Symulowany dźwięk przestrzenny co prawda nie umywa się do dodatkowych głośników umiejscowionych w strategicznych miejscach pomieszczenia, ale powinien nieco poprawić twoje wrażenia słuchowe podczas oglądania ulubionego filmu lub serialu. Jedną z takich technologii jest na przykład DTS Virtual X.

Czy moc szczególnie się liczy w soundbarze do 1000 złotych?

W pogoni za jak najwyższymi liczbami producenci szczególnie lubią chwalić się mocą swoich listew dźwiękowych. Jak istotna jest moc w soundbarze? Nieszczególnie. Liczona w watach często nie wskazuje nawet zbyt dokładnie na możliwą głośność generowanego przez urządzenie dźwięku. Lepiej pod tym względem sugerować się decybelami (które rzadko trafiają do listy specyfikacji).

Zresztą, większość nawet słabszych soundbarów gra na tyle głośno, że spokojnie poradzi sobie w większości pokojów i przebije pod tym względem telewizor. Znacznie ważniejsza przy wyborze urządzenia jest sama charakterystyka dźwięku, ilość kanałów, rozmiar listwy i ostatecznie dodatkowe funkcje sprzętu. Z tym że w przypadku tej pierwszej kwestii musisz samemu się przejść i przesłuchać kilku modeli albo polegać na recenzjach. Ze specyfikacji wiele nie wyczytasz.

Ranking powstał we współpracy z Media Expert.

blog comments powered by Disqus
Soundbar do 1000 zł | TOP 6 |