PODPOWIEDZI:

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tech-Med TMA-INTEL 9Tech-Med TMA-INTEL 9149 zł
2Beurer BM 28Beurer BM 28139 zł
3Braun ExactFit 3 BUA6150Braun ExactFit 3 BUA6150199 zł
4Oromed HI-TECH ORO-N3 CompactOromed HI-TECH ORO-N3 Compact99 zł
5Tech-Med TMA-ALPHA TOUCHTech-Med TMA-ALPHA TOUCH189 zł
6Braun ExactFit 1 BUA5000Braun ExactFit 1 BUA5000139 zł
7Beurer BM 54Beurer BM 54259 zł
Ciśnieniomierz naramienny automatyczny | Ranking TOP 7

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny, to wyrób medyczny goszczący niemal w każdym domu. Poniżej dowiesz się, czego spodziewać się po urządzeniach do pomiaru ciśnienia. Poznaj ranking TOP 7 ciśnieniomierzy, jaki dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny to urządzenie medyczne przeznaczone dla każdej osoby chcącej kontrolować swoje ciśnienie. Produkty charakteryzują się niewielką budową, zasilaniem bateryjnym lub za pomocą dołączonego kabla zasilającego.

Wszystkie modele ze szczegółowymi opisami znajdziesz w naszej bazie ciśnieniomierzy.

CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY AUTOMATYCZNY - OPINIE

1. Tech-Med TMA-INTEL 9

ciśnieniomierz automatyczny Tech-Med TMA-INTEL 9
Pamięć pomiaru2x60
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia30 - 280 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 199 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA: ±3mmHg / Tętno: ±5% odczytu
Zasilanie4 baterie AA lub zasilacz USB (w zestawie)
Wielkość mankietu22 - 42 cm
Wyposażenie4 baterie AA, etui, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet uniwersalny, zasilacz
CenaTech-Med TMA-INTEL 9 oferta w Ceneo

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny Tech-Med TMA-INTEL 9 nie bez powodu znalazł się w naszym rankingu na pierwszym miejscu. Jest nowoczesnym urządzeniem do pomiaru ciśnienia. Potrafi wykryć arytmie serca. Mierzenie ciśnienia i pulsu rozpoczyna się już podczas automatycznego pompowania mankietu. Produkt wyposażony jest w technologię MAC, dzięki któremu możliwe jest wykrycie dwóch pomiarów, dokonując jednocześnie ich analizy.

Ciśnieniomierz zarejestrowany jest jako produkt medyczny. Aparat do pomiaru ciśnienia posiada zasilanie bateryjne. Produkt wyłącza się automatycznie po 3 minutach, co wydłuża żywotność baterii. W zestawie znajdziesz również zasilacz USB, co pomoże, gdy nie masz pod ręką zapasowych baterii. Urządzenie posiada duży wyświetlacz, co ułatwi odczyt danych szczególnie dla osób starszych.

2. Beurer BM 28

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 28
Pamięć pomiaru4x30
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 300 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 199 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg / Tętno +/- 5 % odczytu
Zasilanie4 baterie AA
Wielkość mankietu22 - 42 cm
Wyposażenie4 baterie AA, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet uniwersalny, pokrowiec
CenaBeurer BM 28 oferta w Ceneo

Beurer BM 28 to ciśnieniomierz naramienny o kompaktowych wymiarach. Produkt do pomiaru ciśnienia charakteryzuje się czytelnym wyświetlaczem, na którym widoczna jest data oraz czas, wskaźnik naładowania baterii, pomiar pulsu i ciśnienia. Ciśnieniomierz ma zasilanie bateryjne (4 baterie AA). Aparat do pomiaru, po wykonaniu procedury mierzącej po kilku minutach, wyłączy się automatycznie. Sprzęt zapisze po 30 pomiarów dla 4 osób, co da łącznie 120 zapisów.

Urządzenie poinformuje Cię o niepokojących wynikach oraz o wykryciu arytmii. Bardzo przydatną funkcją, jaką posiada ciśnieniomierz jest alarm przypominający o wykonaniu pomiaru, co z pewnością docenią osoby starsze. Rozmiar mankietu jest uniwersalny (22 - 42cm). W przypadku źle założonego mankietu, na wyświetlaczu pojawi się komunikat o poprawnym umieszczeniu rękawa.

3. Braun ExactFit 3 BUA6150

ciśnieniomierz naramienny automatyczny Braun ExactFit 3 BUA6150
Pamięć pomiaru2x40
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 300 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 199 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg / Tętno +/- 5 % odczytu
Zasilanie4 baterie AA
Wielkość mankietu22 - 42 cm
Wyposażenie4 baterie AA, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet uniwersalny, pokrowiec
CenaBraun ExactFit 3 BUA6150 oferta w Media Expert

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny Braun ExactFit 3 BUA6150 cechuje duży i czytelny wyświetlacz. Automatyczne pompowanie zapewnia wygodę użytkowania. Widoczny wskaźnik ryzyka pozwoli Ci ocenić problem z nadciśnieniem. Kolorowa skala, znajdująca się na panelu produktu, ułatwi Ci interpretację wykonanego pomiaru. Urządzenie zapisuje aż 40 danych dla 2 użytkowników, dodatkowo z opcją zapisu czasu i daty.

Przedstawiony ciśnieniomierz automatyczny oferuje bardzo precyzyjny pomiar pulsu i ciśnienia (+/- 5 % oraz +/- 3 mmHg). Produkt jest zasilany 4 bateriami AA. Posiada regulowany mankiet w obwodzie od 22 - 42cm. Aparat mierzący jest niewielkich rozmiarów oraz mało waży (bez problemu zmieścisz go do plecaka lub torby). W wyposażeniu znajduje się także etui, które ułatwi przechowywanie i zabezpieczy produkt przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

4. Oromed ORO-N3 Compact

ciśnieniomierz naramienny automatyczny Oromed ORO-N3 Compact
Pamięć pomiaru2x60
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 280 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 199 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg
Zasilanie
4 baterie AAA
Wielkość mankietu22 - 40 cm
Wyposażenie4 baterie AA, etui, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet pomiarowy, zasilacz 6V
Cena

Oromed ORO-N3 Compact oferta w Media Markt

Oromed ORO-N3 Compact to nowoczesny ciśnieniomierz naramienny automatyczny z oscylometryczną metodą pomiaru. Oprócz zasilania bateryjnego, posiada zasilacz 6V. Automatyczne wyłączanie po 1 minucie zmniejszy zużycie baterii. Wykonanie pomiaru jest automatyczne i odbywa się za pomocą jednego przycisku. Funkcja rozpoznawania objawów arytmii to pierwszy sygnał, aby skłonić Cię do szybkiej wizyty u lekarza.

Rozmiar mankietu jest uniwersalny od 22 - 40 cm. Dodatkowo, urządzenie dopompuje powietrze, dopasowując mankiet do obwodu ręki. Produkt zasygnalizuje również błędne założenie mankietu. Funkcja pamięci pozwoli zapisać dla 2 użytkowników po 60 ostatnich pomiarów z datą i godziną.

5. Tech-Med TMA-ALPHA TOUCH

ciśnieniomierz naramienny automatyczny Tech-Med TMA-ALPHA TOUCH
Pamięć pomiaru2x60
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 299 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 199 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg / Tętno +/- 5 % odczytu
Zasilanie4 baterie AAA
Wielkość mankietu22 - 42 cm
Wyposażenieetui, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet pomiarowy, zasilacz 6V
CenaTech-Med TMA-ALPHA TOUCH oferta w RTV Euro AGD

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny Tech-Med TMA-ALPHA TOUCH cechuje wysoka dokładność pomiaru, porównywalna z metodą osłuchową, jaką stosuje personel medyczny. Uruchomienie aparatu wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Produkt posiada zaawansowaną technologie pomiarową WMI - mierzenie tętna oraz pulsu rozpoczyna się w momencie pompowania mankietu.

Ciśnieniomierz zapamięta 60 ostatnich wyników z datą i czasem dla 2 użytkowników. Urządzenie posiada specjalny algorytm podwójnej detekcji tętna, który gwarantuje niezwykłą precyzję. Plusem jest wykrywanie objawów arytmii serca. Produkt posiada uniwersalny mankiet 22 - 42 cm z automatycznym pompowaniem i spuszczaniem powietrza. Duży i czytelny wyświetlacz wpłynie na wyraźny odczyt wyników.

6. Braun ExactFit 1 BUA5000

ciśnieniomierz naramienny automatyczny Braun BUA 5000
Pamięć pomiarub/d
Pamięć daty i czasunie
Zakres pomiaru ciśnienia40 - 199 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 180 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg / Tętno +/- 5 % odczytu
Zasilanie4 baterie AA
Wielkość mankietu22 - 42 cm
Wyposażeniebaterie, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mankiet
CenaBraun ExactFit 1 BUA5000 oferta w Ceneo

Braun ExactFit 1 BUA5000 to ciśnieniomierz naramienny służący do pomiaru ciśnienia krwi oraz pulsu. Cechuje go przejrzysty wyświetlacz LCD, idealny dla osób starszych, ponieważ wyświetlone informacje są widoczne nawet z większej odległości. Dużym ułatwieniem w monitorowaniu stanu zdrowia jest możliwość połączenia urządzenia z aplikacją Braun Healthy Heart w smartfonie. Ponieważ ciśnieniomierz zapamiętuje tylko jeden pomiar, wspomniana aplikacja umożliwi Ci długotrwałe monitorowanie wyników.

Produkt charakteryzuje się dokładnością pomiaru pulsu (+/- 5 odczytu) z zakresem 40 - 180 uderzeń na minutę oraz pomiaru ciśnienia (+/- 3 mmHg) z zakresem 40 - 199 mmHg. Wskaźnik zużycia baterii daje kontroluję, aby zawsze na czas wymienić je.

7. Beurer BM 54

ciśnieniomierz Beurer BM 54
Pamięć pomiaru2x60
Pamięć daty i czasutak
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 250 mmHg
Zakres pomiaru pulsu40 - 180 uderzeń/minutę
Dokładność pomiaruSYS/DIA +/- 3 mmHg / Tętno +/- 5 % odczytu
Zasilanie4  baterie AAA
Wielkość mankietu22 - 44 cm
WyposażenieEtui, Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
CenaBeurer BM 54 oferta w Ceneo

Beurer BM 54 to bardzo nowoczesne urządzenie pomiarowe wyposażone w moduł Bluetooth. Ciśnieniomierz naramienny automatyczny to bardzo dobry wybór dla osób ceniących sobie kontrolowanie wyników przez smartfon. Dodatkowo aplikacja Beurer HealthManager umożliwi swobodne przeglądanie wyników. Ciśnieniomierz zapamiętuje 60 pomiarów dla 2 użytkowników. W przypadku przekroczenia liczby zapisów, urządzenie skasuje najstarsze dane z pamięci.

Produkt oferuje wygodny mankiet, który z łatwością dostosujesz do obwodu ramienia. Odczyta nieregularną pracę serca, dzięki wskaźnikowi ryzyka znajdującego się po lewej stronie urządzenia. Wyświetlaczwykonano z wysokiej jakości materiałów. Ciśnieniomierz zasilany jest 4 bateriami AAA, a dzięki wskaźnikowi zużycia baterii nie musisz się martwić o natychmiastowe wyłączenie.

W stosunku do wyżej wymienionych urządzeń pomiarowych, Beurer BM 54 ma dużo wyższą cenę i jest bardzo czuły na najbardziej delikatny ruch przy pompowaniu mankietu, co może skutkować wyświetleniem błędu na wyświetlaczu.

dla kogo ciśnieniomierz naramienny automatyczny?

Dział ranking ciśnieniomierzy zaowocował w naramienne modele, które mają szerokie grono zwolenników, ale jest pewna grupa osób, dla których ten rodzaj sprawdzi się najlepiej.

  • Niewielkich rozmiarów urządzenie dla osób ceniących sobie wygodę, możliwość łatwego przechowywania i zabrania go poza domem.
  • Dla osób chcących kontrolować ciśnienie i puls (nawet profilaktycznie).
  • To produkt z przeznaczeniem dla osób zmagających się z różnymi rodzajami chorób układu krążenia, jak nadciśnienie tętnicze czy choroba miażdżycowa.
  • Możliwość korzystania przez więcej jak jedną osobę (opcja zapisu danych pomiarowych) to dobre rozwiązanie na przykład dla małżeństw.
  • Idealny dla sportowców, polecany dla osób starszych.
  • Ceny urządzeń do pomiaru ciśnienia są bardzo przystępne.

Jeżeli poszukujesz jeszcze bardziej kompaktowego sprzętu do mierzenia ciśnienia, to zajrzyj na listę ciśnieniomierzy automatycznych nadgarstkowych.

podsumowanie

Na liście znalazły się modele od takich producentów, jak Beurer, Braun, Tech-Med, Oromed. Ciśnieniomierz naramienny automatyczny powinien być wybierany pod względem dokładności pomiaru (większość musi wynosić +/- 3 mmHg ciśnienia oraz +/-5% tętna).

Ceny ciśnieniomierzy kształtują się na poziomie od ok. 100 zł do 260 zł. Przy wyborze urządzenia pomiarowego, warto zwrócić uwagę na jego zasilanie (bateryjne lub z kablem zasilającym), na dodatkowe funkcje, jakie oferują producenci (połączenie z aplikacją mobilną), a także na wyświetlacz - duży, czytelny. Zwróć uwagę na wielkość mankietu, jak również zakres pomiaru ciśnienia i pulsu.

blog comments powered by Disqus
Ciśnieniomierz naramienny automatyczny | Ranking TOP 7