PODPOWIEDZI:

Jaki Pendrive Wybrać Dla Ucznia/Studenta

Jaki Pendrive Wybrać Dla Ucznia/Studenta

W szkole czy na studiach często przydaje się mała, przenośna pamięć, by zgrać jakąś prezentacje, zdjęcia czy inne materiały naukowe. Przed nadchodzącym rokiem szkolnym warto wyposażyć się w dobrego pendrive'a. Zobaczcie jakimi modelami warto się zainteresować!

Pendrive w tych czasach powinien charakteryzować się szybką transmisją danych, zarówno podczas zapisywania jak i odczytu. To zawęża krąg naszych poszukiwań do pamięci z USB 3.0, które są znacznie szybsze, a jednocześnie nadal kompatybilne z wolniejszym USB 2.0.


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Samsung MUF-64BA/EU 64GB

pendrivesamsung

Moją pierwszą propozycją jest pamięć firmy Samsung w gustownej metalowej obudowie, która jest jej dodatkowym atutem, nie tylko wizualnym, choć prezentuje się on bardzo elegancko. Zapewnia fizyczną ochronę Waszych danych przed wstrząsami, wodą, działaniem magnesu, czy temperaturą, a nawet promieniowaniem. Na jego końcu znajduje się pętelka, dzięki której z łatwością przyczepimy go do kluczy czy smyczy by szybko go nie zgubić. Posiada oczywiście wtyk USB 3.0 zapewniający odczyt z prędkością 130MB/s. Niestety nie udało mi się znaleźć prędkości zapisu tego urządzenia. Dodatkową informacją jest to, że producent udziela 5 letniej gwarancji!

Cena tego modelu>>>

SanDisk 64GB Cruzer Extreme USB 3.0

cruzer extreme

Następną propozycją jest prawdziwy potwór, jeśli chodzi o szybkość transmisji! Cruzer Extreme oprócz dużej pojemności 64GB zapewnia odczyt z prędkością 245 MB/s oraz zapis na poziomie 190 MB/s. Tego pendrive'a z pewnością powinny wybrać osoby, dla których liczy się czas, ale nie muszą rezygnować także z dużej pojemności. Wtyk USB 3.0 jest wysuwany z plastikowej obudowy urządzenia. Nie jest on może tak elegancki jak Samsung i nie zapewni takiej ochrony przed czynnikami fizycznymi, ale jego parametry to wynagradzają.

Cena tego modelu>>>

SANDISK Cruzer Ultra USB 32 GB

cruzerultra

Kolejny produkt od firmy SanDisk, lecz tym razem nieco tańszy od poprzednich propozycji. Oferuje nieco mniej, lecz nadal sporo pamięci na dane oraz zapewnia nie najgorszą szybkość transmisji danych. Dane są odczytywane z prędkością ok. 100MB/s a zapisywane z prędkością ok. 40MB/s. Konstrukcyjnie ten model jest podobny do Cruzera Extreme, którego przedstawiłem Wam wcześniej. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą mieć całkiem szybkiego pendrive'a ale jednocześnie nie chcą na niego wydać więcej niż 50 złotych.

Cena tego modelu>>>

 PATRIOT RAGE XT 64GB

ragext

Rage XT to kolejna droższa propozycja o pojemności 64GB. Tak jak w przypadku poprzednich pendrive'ów wyposażony jest we wtyk USB 3.0 i pozwala na szybką transmisję danych na poziomie 180MB/s, jeśli chodzi o odczyt oraz 50MB/s w przypadku zapisu. Urządzenie jest dosyć małe, opakowane w gumową obudowę, która na pewno ochroni w jakiś sposób Wasze dane przed uszkodzeniami mechanicznymi, choć sam producent nie gwarantuje tego tak jak w przypadku Samsunga.

Cena tego modelu>>>

SANDISK Ultra Dual 32GB

ultradual

Ostatnia i moim zdaniem najciekawsze propozycja w czasach kiedy to telefon komórkowy jest naszym aparatem fotograficznym oraz odtwarzaczem muzyki czy filmów. Sandisk Ultra Dual oprócz tradycyjnego USB 3.0 posiada także wtyk MicroUSB, który możemy podłączyć do naszego smartfona lub tabletu z systemem Android i swobodnie przesyłać dane w obie strony! To urządzenie oferuje prędkość zapisu na poziomie 130MB/s oraz prędkość odczytu 150MB/s. Obydwa wtyki są wysuwane z obudowy pendrive'a. Podobnie jak reszta wyposażony jest w "uszko" to przyczepienia go do smyczy lub kluczy. Mimo tak ciekawej funkcji jak wtyk Micro USB, to urządzenie nie należy do najdroższych, bo kosztuje około 60zł, co czyni je tanim, a jednocześnie bardzo szybkim pendrivem, który podłączymy do PC'ta oraz urządzenia z systemem Android!

Cena tego modelu>>>

Podsumowanie

Wybór należy do Was! Ja osobiście wybrałbym ostatnią opcję ze względu na cenę, szybkość transmisji oraz dodatkowy atut w postaci wtyku Micro USB, jednak pozostałe propozycje są równie ciekawe, a każda z nich czymś się wyróżnia. Którego pendrive'a byście wybrali? Odpowiadajcie w ankiecie znajdującej się w kartach filmu.

Pendrive w tych czasach powinien charakteryzować się szybką transmisją danych, zarówno podczas zapisywania jak i odczytu. To zawęża krąg naszych poszukiwań do pamięci z USB 3.0, które są znacznie szybsze, a jednocześnie nadal kompatybilne z wolniejszym USB 2.0.

blog comments powered by Disqus
Jaki Pendrive Wybrać Dla Ucznia/Studenta