PODPOWIEDZI:

Radiobudziki – Jaki Radiobudzik Wybrać do Sypialni?

Radiobudziki – Jaki Radiobudzik Wybrać do Sypialni?

Z czym kojarzy Ci się radiobudzik? Zapewne z wielkim ekranem, który nieubłaganie wskazuje nam ile czasu zostało nam do wyjścia do pracy. Radiobudziki przeżywają obecnie swój renesans, bowiem pojawia się coraz więcej gadżeciarskich modeli, które oprócz funkcji praktycznych, mają także swoje trzy grosze w wystroju wnętrza. Jaki radiobudzik wybrać do własnej sypialni?

Wyświetlacz

Duży, czytelny wyświetlacz to podstawa. Najczęściej spotkamy się z monochromatycznym wyświetlaczem LCD lub ledowym. Aby sprawdzić godzinę w nocy, konieczne będzie podświetlenie. Możesz wybrać radiobudzik z podświetleniem włączanym za pomocą przycisku albo zdecydować się na wyświetlacz ledowy, który będzie podświetlał cyfry cały czas. Tańsze modele radiobudzików wskażą Ci jedynie godzinę, natomiast w przypadku tych droższych znajdziesz tam szereg interesujących informacji. Od komunikatów RDS po aktualną pogodę. Chcesz więcej? Wybierz radiobudzik z godziną wyświetlaną laserowo na ścianie lub na suficie. Projekcja godziny na suficie ułatwi życie tym, którzy mają problemy ze wzrokiem.

Radio

Staje radiowe potrafią umilić czas. Jeśli zamiast alarmu, chcesz być wybudzany ulubioną audycją radiową, radiobudzik spełni Twoje oczekiwania. Warunek jest jeden – musi poprawnie tę stację odbierać. Niektóre radia posiadają dodatkową antenę, jednak nie jest ona konieczna. Dobre radiobudziki posiadają antenę wewnętrzną o wystarczającej mocy. Złapiesz z pewnością większość najpopularniejszych stacji radiowych. Są one na pasmach krótkich FM, więc nie musisz zaprzątać sobie głowy szukaniem radiobudzika obsługującego fale AM. Przydatną funkcją jest RDS, czyli system odbioru komunikatów radiowych. Dzięki niemu dowiesz się m.in. jakiego słuchasz radia, jaka audycja aktualnie trwa i jaki jest tytuł piosenki, która wpadła Ci w ucho.

jaki radiobudzik kupić?

Ustawianie stacji

Lubisz kilka stacji radiowych i słuchasz ich w zależności od humoru? Wybierz radiobudzik, w którym będziesz mógł zapisać ulubione stacje. Wystarczy już 6, ewentualnie dziesięć programowalnych miejsc, w których możesz to zrobić. Najtańsze radia stroi się ręcznie za pomocą pokrętła, więc wyszukiwanie odpowiedniej stacji może być nieco uciążliwe. Wyszukiwanie cyfrowe nie tylko samo znajdzie najsilniejszy sygnał, ale i pozwoli na szybki wybór zapamiętanej stacji.

Głośnik

Jeśli chodzi o głośnik, to oczywiście nie możemy spodziewać się cudów. Radiobudzik to urządzenie, które ma towarzyszyć nam np. podczas porannego szykowania się do pracy albo wieczornego czytania książki. Do wyprawienia imprezy lub słuchania muzyki w dużym pomieszczeniu (np. w sklepie), będziemy musieli sięgnąć po inny sprzęt. Nie zmienia to jednak faktu, że warto sprawdzić jakość głośnika (lub głośników), czy nie charczą. Jeśli nie masz możliwości obejrzenia budzika w sklepie, obejrzyj recenzję na Youtube.

jaki radiobudzik kupić?

Budzik

Radio zamiast irytującego dźwięku alarmu? Jak najbardziej! Taki budzik stuprocentowo skłoni nas do pobudki. Najważniejsze, by posiadał funkcję stopniowego wybudzania. Dźwięk powinien być podgłaśniany stopniowo, gdyż chyba nikt nie lubi niespodziewanego ryku muzyki o poranku. Radiobudzik będzie pomocny nie tylko rano, ale i wieczorem. Pozwoli nam zasnąć przy akompaniamencie kojącej audycji radiowej, a po ustawionym przez nas czasie sam się wyłączy.

Zasilanie

Zasilanie radiobudzików może być realizowane na dwa sposoby: za pomocą baterii lub połączenia sieciowego. To pierwsze rozwiązanie jest tańsze i stosuje się je w prostych radiobudzikach, które nie mają dużego poboru energii. Są wyposażone w mały głośnik i najprostszy ekran. Jeśli wybierasz radiobudzik z zasilaniem sieciowym, sprawdź, czy posiada zasilanie zapasowe (w formie baterii lub akumulatorka). W innym przypadku brak prądu będzie powodem Twojego spóźnienia do pracy, gdyż budzik przestanie działać. Ciekawostką jest slot USB, który posłuży Ci jako ładowarka do smartfona. Bardzo przydatna rzecz!

jaki radiobudzik kupić?

Pogoda

Stacja pogody to nieocenione urządzenie. Dzięki niej dowiesz się, jakie warunki panując zarówno w Twoim domu, jak i na dworze. Odpowiednia temperatura i wilgotność we wnętrzu są bardzo ważne i w dużym stopniu wpływają na Twoje zdrowie. Informacja o warunkach atmosferycznych przyda Ci się zaś choćby do tego, by wiedzieć jak się ubrać. Stacje pogodowe można kupić jako osobne urządzenia, lecz dlaczego nie skorzystać z tej opcji w radiobudziku?

Radiobudziki są traktowane przez użytkowników nieco po macoszemu. Nie są tak nowoczesne jak tablety, ani modne jak smartfony. Są jednak bardzo przydatne i z pewnością warto je mieć przy łóżku. Jeśli kojarzą Ci się z tanimi, tandetnymi zegarkami z bazaru, koniecznie sprawdź nasz ranking radiobudzików.

blog comments powered by Disqus
Radiobudziki – Jaki Radiobudzik Wybrać do Sypialni?