PODPOWIEDZI:

iOS 10 – Najważniejsze Funkcje, Data Premiery, Wszystko co Musisz Wiedzieć!

iOS 10 – Najważniejsze Funkcje, Data Premiery, Wszystko co Musisz Wiedzieć!

iOS to jeden z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych. To głównie za sprawą tego systemu, ludzie chętnie sięgają po iUrządzenia. Wraz z premierą najnowszego iPhona 7 zadebiutuje najnowsza wersja iOS. Jesteście ciekawi co do zaoferowania będzie miała dziesiątka oraz kto ją dostanie za darmo? Zapraszamy do dalszego oglądania i czytania!

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY

Apple w tej wersji systemu skupia się głównie na wiadomościach. Teraz iMessage oferować będzie lepszą interakcję za sprawą nowych emotek, możliwości wysyłania odręcznych wiadomości. Dyktowanie treści wzbogaci się o nową funkcjonalność. Od teraz mikrofon rozpozna czy mówimy głośno czy szeptem. Na tej podstawie, aplikacja zaprezentuje animowany dymek naszemu rozmówcy. Moim zdaniem ciekawą rzeczą jest wysyłanie wiadomości lub obrazka w ukrytej formie. Osoba odbierająca wiadomość będzie musiała odsłonić zawartość, przy pomocy dotknięcia palcem.

Sprawdź naszą porównywarkę smartfonów i telefonów

Siri uzyska teraz dostęp do aplikacji. Dzięki temu nasz wirtualny asystent, będzie mógł pokazać na mapie gdzie aktualnie się znajdujemy czy znajdzie dla nas pożądaną aplikację w App Store. To naprawdę ciekawa funkcja, która powoduje, że Siri staje się jeszcze bardziej pomocna. Niestety z nieoficjalnych informacji wiemy, że iOS 10 nie będzie posiadał Siri w wersji polskiej. Być może się to w kolejnych aktualizacjach.

W aplikacjach Mapy także uświadczymy kilka nowych funkcji. Od teraz będziemy mogli zarezerwować stolik w restauracji czy wezwać Ubera, korzystając tylko z tego programu. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Polsce ta funkcjonalność będzie po prostu nie działać.

iOS 10

Muzyka przejdzie lekki lifting graficzny. Nowy interfejs ma być prosty i bardziej intuicyjny w użytkowaniu. W końcu najważniejsza jest muzyka a nie migające przyciski i kontrolki. Nowa wersja tej aplikacji, oferować ma także teksty piosenek, które możemy śledzić.

Ponownie system powiadomień zostanie lekko zmieniony. 3D Touch otrzyma wprawcie dla nowych aplikacji takich jak: Kalendarz czy Pogoda. W końcu widoczne mają być też multimedia, takie jak obrazki czy filmy. Bezpośrednio na zablokowanym ekranie.

Klawiatura natomiast będzie w końcu wielozadaniowa. Nie będziemy musieli przełączać się pomiędzy językami, aby otrzymywać podpowiedzi. Teraz system stanie się domyślniejszy i rozpozna język w którym piszemy.

LINKI dla miłośników Apple iPhone:

Na samym końcu nie możemy zapominać o zabezpieczeniach, które zostaną usprawnione w iOS 10. System będzie jeszcze bardziej dopracowany pod tym względem. Są to główne nowości, które mają się pojawić w 10 części iOS. Nie można zapominać, że Apple oprócz największych zmian, wprowadza także mniejsze poboczne. Na pewno je sami odkryjemy podczas korzystania z iPhona czy wyczytamy o nich z aplikacji Porady.

iOS 10

KIEDY PREMIERA?

iOS 10 zadebiutować ma 13 września. Aktualizacja do najnowszej wersji będzie dostępna za darmo. Zaktualizować nasze urządzenie będziemy mogli na dwa sposoby. Ściągając najnowszą wersję bezpośrednio na telefon lub podłączyć urządzenie do komputera i pobrać przy pomocy iTunes. Teraz pora na urządzenia, które będą kompatybilne z iOS10. Wszystkie iPhony od wersji 5 z wyż otrzymują nową wersję systemu. iPady od wersji mini 2 oraz jeżeli macie iPoda 6 generacji, także możecie mieć powody do radości. Niestety starsze urządzenia nie otrzymają iOS 10.

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o ten film. Daj znać w komentarzu jaka tobie funkcjonalność iOS 10 najbardziej przypadła do gusty i dlaczego. 

blog comments powered by Disqus
iOS 10 – Najważniejsze Funkcje, Data Premiery, Wszystko co Musisz Wiedzieć!