PODPOWIEDZI:

Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik

Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik

Witam was w kolejnym poradniku! Niektóre karty graficzne posiadają ciekawe opcje, mianowicie VSR (karty od AMD) i DSR (karty od Nvidia) - w sterownikach kart z obu tych firm możemy włączyć tzw. super rozdzielczość, czyli lepszą jakość obrazu! Zapraszam was do dowiedzenia się, w jaki sposób można to zrobić.

Czym jest VSR i DSR?

VSR i DSR - “to funkcja przeznaczona do automatycznego, ponownego renderowania obrazu w wyższych i bardziej szczegółowych rozdzielczościach, a następnie skalowana w dół do rozdzielczości Twojego monitora, zapewniająca Ci grafikę w jakości 4K na ekranie FHD.”

Jak włączyć DSR na karcie od NVIDIa?

Najpierw otwieramy panel sterowania NVIDIA i wchodzimy w ustawienia 3D, a następnie wybieramy opcję zarządzanie ustawieniami 3D. Tam odnajdujemy opcję DSR i zaznaczamy w niej 2,00x, 2,5x; 3,0x i 4,0x - klikamy zastosuj i gotowe! Dodatkowo możemy wyregulować sobie na przykład gładkość DSR.

Rzuć okiem na nasz ranking kart graficznych >>>

Efekt DSR 1

Zerknijcie na poniższe ustawienia. Mam monitor w 2k, ale dzięki włączeniu opcji, o których powyżej pisałem, mogę odpalić dowolną grę także w 4k, a nawet w 5k!

Efekt DSR  2

Ustawienia wideo DSR 1Ustawienia wideo DSR 2

Efekt DSR GraEfekt DSR Gra 1

Co uzyskamy po włączeniu funkcji DSR?

Dzięki funkcji DSR obraz jest bardziej szczegółowy i nasycony, a przez to staje się bardziej ostry/żywy. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszą jakością kolorów, szczególnie w grach na ekranie FHD za darmo - pod warunkiem, że podzespoły naszego komputera (a zwłaszcza karta graficzna) dadzą radę. Pamiętajmy, że w przypadku niektórych gier uzyskany efekt będzie bardzo dobry, a na przykład w niektórych starszych tytułach praktycznie niezauważalny. Wszystko zależy od konkretnej gry, choć efekt w przypadku nowszych powinien być zadowalający, gdyż wszystkie nowsze tytuły wspierają rozdzielczość 2k i 4k.

blog comments powered by Disqus
Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik