PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik

Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik

Witam was w kolejnym poradniku! Niektóre karty graficzne posiadają ciekawe opcje, mianowicie VSR (karty od AMD) i DSR (karty od Nvidia) - w sterownikach kart z obu tych firm możemy włączyć tzw. super rozdzielczość, czyli lepszą jakość obrazu! Zapraszam was do dowiedzenia się, w jaki sposób można to zrobić.

Czym jest VSR i DSR?

VSR i DSR - “to funkcja przeznaczona do automatycznego, ponownego renderowania obrazu w wyższych i bardziej szczegółowych rozdzielczościach, a następnie skalowana w dół do rozdzielczości Twojego monitora, zapewniająca Ci grafikę w jakości 4K na ekranie FHD.”

Jak włączyć DSR na karcie od NVIDIa?

Najpierw otwieramy panel sterowania NVIDIA i wchodzimy w ustawienia 3D, a następnie wybieramy opcję zarządzanie ustawieniami 3D. Tam odnajdujemy opcję DSR i zaznaczamy w niej 2,00x, 2,5x; 3,0x i 4,0x - klikamy zastosuj i gotowe! Dodatkowo możemy wyregulować sobie na przykład gładkość DSR.

Rzuć okiem na nasz ranking kart graficznych >>>

Efekt DSR 1

Zerknijcie na poniższe ustawienia. Mam monitor w 2k, ale dzięki włączeniu opcji, o których powyżej pisałem, mogę odpalić dowolną grę także w 4k, a nawet w 5k!

Efekt DSR  2

Ustawienia wideo DSR 1Ustawienia wideo DSR 2

Efekt DSR GraEfekt DSR Gra 1

Co uzyskamy po włączeniu funkcji DSR?

Dzięki funkcji DSR obraz jest bardziej szczegółowy i nasycony, a przez to staje się bardziej ostry/żywy. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszą jakością kolorów, szczególnie w grach na ekranie FHD za darmo - pod warunkiem, że podzespoły naszego komputera (a zwłaszcza karta graficzna) dadzą radę. Pamiętajmy, że w przypadku niektórych gier uzyskany efekt będzie bardzo dobry, a na przykład w niektórych starszych tytułach praktycznie niezauważalny. Wszystko zależy od konkretnej gry, choć efekt w przypadku nowszych powinien być zadowalający, gdyż wszystkie nowsze tytuły wspierają rozdzielczość 2k i 4k.


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Osiągnąć Jakość Obrazu 2K i 4K na Monitorze FHD? - Poradnik