PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Skuteczne Monitorowanie Pracy Podzespołów Podczas Grania!

Skuteczne Monitorowanie Pracy Podzespołów Podczas Grania!

Witam w kolejnym poradniku! Tym razem przedstawię wam jak w prosty sposób monitorować parametry podzespołów komputera podczas grania w gry. Do dzieła!

Monitorowanie parametrów w trakcie gry

1. Najpierw pobierz i zainstaluj program MSI Afterburner w wersji co najmniej 4.2.  Podczas instalacji niczego nie należy odznaczać, ponieważ wraz z Afterburnerem instaluje się moduł RivaTuner, odpowiedzialny za wyświetlanie informacji na ekranie!


2. Uruchom program MSI Afterburner i wejdź w ustawienia (przycisk Settings w dolnej części ekranu).

MSI Afterburner Settings
3. Najpierw wybierz, jakie informacje z Afterburnera chcesz wyświetlić w trakcie gry. W tym celu przejdź do zakładki Monitoring i odhacz te elementy, które Cię interesują, na przykład użycie GPU, liczba klatek na sekundę, prędkość obrotowa wentylatorów. Po odhaczeniu zaznacz po kolei każdy z nich i uaktywnij opcję „Pokaż na OSD”. W kolumnie właściwości powinna wyświetlić się informacja „w OSD” przy tych elementach, które mają być wyświetlane i monitorowane.


MSI Afteburner Właściwości
W tym miejscu możemy także za pomocą metody przeciągnij - upuść pozmieniać kolejność wyświetlanych na ekranie w grze parametrów.

MSI Afterburner Settings 2
4. Przejdź do zakładki „On-Screen Display” i skonfiguruj dowolny skrót klawiszowy, którym będziesz mógł przełączać widoczność nakładki z informacjami. Zamknij ustawienia przyciskiem OK i zminimalizuj Afterburner do paska zadań.

MSI Afterburner Screen
5. Nakładka graficzna powinna teraz działać i wyświetlać informacje w rogu ekranu o karcie graficznej, pamięci RAM i procesorze po uruchomieniu jakiejś gry. Wybranym przyciskiem można przełączać widoczność nakładki.
Pamiętajcie, aby po włączeniu komputera zawsze uruchamiać MSI Afterburner w pierwszej kolejności, a dopiero potem HWInfo64. Proponuję w ustawieniach MSI Afterburner włączyć autostart wraz z systemem Windows - dzięki temu wszystkie informacje będą poprawnie przekazywane do nakładki graficznej.

Zmiana kolorów

W programie RivaTuner Statistic można dostosować kolor informacji wyświetlanych na ekranie - w tym celu w miejscu, gdzie pisze On-Screen Display Palette, wybieramy odpowiadający nam kolor. Poza tym możemy zmienić także róg ekranu, w którym mają być wyświetlane parametry przez nas wcześniej wybrane.


RivaTuner Dostosowywanie Kolorów

Inne opcje

Program MSI Afterburner umożliwia także dostosowanie prędkości wentylatorów wedle uznania użytkownika - przykład poniżej. Za pomocą tego programu możemy również podkręcić naszą kartę graficzną.

MSI Afterburner Karta Graficzna
Jeśli ma być wyświetlana sama ilość klatek na sekundę w dowolnym rogu ekranu, to wystarczy użyć programu Fraps.

FRAPS
Program jest bardzo prosty w obsłudze, więc nie ma potrzeby objaśniania jego obsługi. 


FRAPS 2

Jakie karty graficzne są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kart graficznych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które karty graficzne warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITION ZOTAC GTX 1060 3GB AMP EDITIONBest of the best!
2Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sapphire Pulse Radeon RX 570 4GB Sprawdź sam
3ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini Ten ma niezłą cenę!
4Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Sapphire Pulse Radeon RX 560 2 GB Polecany model
5Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 128 bit Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Kart Graficznych do 1000 zł

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Skuteczne Monitorowanie Pracy Podzespołów Podczas Grania!