PODPOWIEDZI:

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dyson Purifier Humidify+Cool PH04Dyson Purifier Humidify+Cool PH043799 zł
2Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K2980 zł
3Sharp KC-G60EUWSharp KC-G60EUW2999 zł
4Philips AC3829/10 Combi 2w1Philips AC3829/10 Combi 2w12299 zł
5Webber AP9900Webber AP99002199 zł
6Setti+ AP850WSetti+ AP850W1399 zł
Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania | Ranking TOP 6

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania nie tylko pozbawi powietrza szkodliwych substancji, ale również zapewni właściwe warunki na co dzień. Poznaj TOP 6 oczyszczaczy, które potrafią również nawilżyć powietrze.

Jak można się domyślić, oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania niesie ze sobą podwójną korzyść. Powietrze jest filtrowane, a następnie poddane nawilżeniu.

Wszystkie wymienione modele znalazły się również w bazie oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania – Opinie

1. Dyson Purifier Humidify+Cool PH04

oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson Purifier Humidify+Cool PH04
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia81 m2
Moc45 W
Wydajność oczyszczania1260 m3/h
Poziom hałasu36 dB - 60,5 dB
Wydajność nawilżaniab/d
Pojemność zbiornika na wodę5 l
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaDyson Purifier Humidify+Cool PH04 oferta w Media Markt

Zaawansowany oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżaniaDyson Purifier Humidify+Cool PH04 z pewnością rzuca się w oczy ze względu na swój unikalny kształt i nowoczesny wygląd. Na tym jednak nie kończą się jego atuty. Automatycznie wykrywa, a następnie niszczy formaldehyd (za sprawą filtra katalitycznego, który dodatkowo samoczynnie się regeneruje). Wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki o wielkości 0,1 um. Jego wydajność wynosi aż 1260 m3/h. Zbiornik na wodę jest najpojemniejszy, więc nie trzeba go często uzupełniać (nawilżanie do 36 godzin).

Technologia Air Multiplier polega na równomiernym rozprowadzaniu oczyszczonego i nawilżonego powietrza do całego pomieszczenia. Wysokiej jakości oczyszczacz Dyson osiągnie w automatyczny sposób optymalny poziom wilgotności, ale istnieje również możliwość ręcznego ustawienia, co jest przydatne do szybkiego zwiększenia przepływu powietrza w danej chwili. Trzy wbudowane czujniki wykrywają zanieczyszczenia i raportują parametry jakości powietrza. Technologia Ultraviolet Cleanse dba o higieniczne nawilżanie poprzez wystawianie kropli wody na działanie promieni UV o długości fali 275 nm.

Filtr HEPA H13 i cała konstrukcja sprzętu została uszczelniona, więc nie ma mowy o powrocie zanieczyszczonego powietrza do pokoju. W aplikacji Dyson Link między innymi sprawdzisz jakość powietrza, stan filtrów. Ustawisz timer od 15 minut do 9 godzin, po którym następuje automatyczne wyłączenie. W trybie Bryza przepływ powietrza jest tak zmieniony, aby naśladować orzeźwiającą bryzę. Warto wspomnieć o dwóch oscylatorach kierujących przepływem powietrza. Mogą rozprowadzać je osobno bądź jednocześnie. Wśród atutów wymienia się cykl głębokiego oczyszczania. Oczyszczacz poddano testom i został zatwierdzony jako przyjazny dla alergików.

2. Panasonic F-VXR90G-K

oczyszczacz z nawilżaczem Panasonic F-VXR90G-K
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia66 m2
Moc88 W
Wydajność oczyszczania455 m3/h
Poziom hałasu18 dB / 55 dB
Wydajność nawilżania830 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę4,2 l
Jonizatorb/d
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaPanasonic F-VXR90G-K oferta w Ceneo

Oczyszczacz z funkcją nawilżania i odświeżaniaPanasonic F-VXR90G-K charakteryzuje się praktycznymi sensorami, jak na przykład czujnikiem ruchu, światła, gazu czy kurzu. Sprawdzi się przez cały rok, jesienią i zimą oczyści powietrze ze smogu, wirusów, bakterii, nawilży w sezonie grzewczym, z kolei wiosną ochroni przed pyłkami.

Został wyposażony w uchwyty po bokach ułatwiające przenoszenie, alarm w przypadku braku wody, blokadę panelu, wskaźnik wilgotności. Filtr HEPA zachowuje swoje właściwości przez 10 lat. W trybie niskiej wydajności osiąga poziom hałasu zaledwie 18 dB, więc nie zakłóci snu nawet dzieciom. Funkcja EcoNavi wpływa na oszczędność energii poprzez natychmiastowe pochłanianie zanieczyszczeń, w momencie gdy jest to najbardziej potrzebne.

3. Sharp KC-G60EUW

oczyszczacz z wbudowanym nawilżaczem Sharp KC-G60EUW
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia50 m2
Moc55 W
Wydajność oczyszczania408 m3/h
Poziom hałasu24 dB - 53 dB
Wydajność nawilżania630 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę3 l
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaSharp KC-G60EUW oferta w Ceneo

Sharp KC-G60EUW to oczyszczacz z nawilżaczem, który za sprawą systemu filtrów zatrzymuje do 99,97% zanieczyszczeń (filtr HEPA, wstępny, nawilżający, pochłaniający zapachy). Producent postawił również na generator jonów, który neutralizuje szkodliwe cząsteczki i to nie tylko te znajdujące się w powietrzu, ale także przylegające na przykład do ścian. Za sprawą technologii oczyszczania Plasmacluster zostanie unieszkodliwionych 23 rodzaje bakterii, pleśni, wirusów, alergenów. Wyróżnia się dużą ilością czujników, trybów, wskaźników.

Na wyświetlaczu zobaczysz aktualny poziom stanu powietrza i nawilżenia. Podświetlenie jest automatycznie wyłączane w nocy. Zostaniesz powiadomiony o braku wody w zbiorniku lub konieczności wymiany filtrów. Pomocne okażą się kółka z blokadą, blokada rodzicielska, tryb pracy automatycznej i tryb nocny (generuje hałas tylko 24 dB). Funkcja Auto Restart to praktyczne rozwiązanie w przypadku utraty zasilania, bowiem po skończonej awarii sprzęt wznowi działanie w ostatnim zapamiętanym trybie. Istnieje możliwość zaprogramowania czasu pracy.

4. Philips AC3829/10 Combi 2w1

oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Philips AC3829/10 Combi 2w1
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia37 m2
Moc45 W
Wydajność oczyszczania310 m3/h
Poziom hałasu20,5 dB - 50,5 dB
Wydajność nawilżania600 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę3,5 l
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaPhilips AC3829/10 Combi 2w1 oferta w Media Markt

Oczyszczacz z wbudowanym nawilżaczem powietrzaPhilips AC3829/10 Combi 2w1 wyróżnia się możliwością korzystania z aplikacji mobilnej i tym samym intuicyjnego sterowania z dowolnego miejsca. Filtr wstępny wyłapuje kurz, włosy i sierść. Filtr węglowy pozbywa się brzydkich zapachów oraz szkodliwych gazów. Filtr NanoProtect HEPA zatrzymuje cząsteczki PM2.5, PM10 i inne mikrozanieczyszczenia (bakterie, roztocza, wirusy, pleśń, grzyby). Filtr NanoCloud łączy suche powietrze z cząsteczkami wody, a następnie uwalnia do otoczenia już nawilżone.

Zostaniesz poinformowany o stanie powietrza w pomieszczeniu (wskaźnik poziomu cząsteczek, wskaźnik poziomu alergenów). Odpowiedni symbol na panelu powiadomi o stanie filtrów. Wydajność nawilżania sięga 600 ml/h. Pojemny zbiornik na wodę pozwoli na dłuższą pracę bez konieczności dolewania.

Specjalny czujnik monitoruje na bieżąco wilgotność powietrza. W trybie nocnym poziom hałasu zostanie zminimalizowany, a prędkość zmniejszona. Nie dojdzie do przypadkowej zmiany ustawień przez dzieci, ponieważ istnieje blokada rodzicielska. Warto zwrócić uwagę na wykonanie korpusu głównego. Tworzywo ABS wykazuje imponująca żywotność.

5. Webber AP9900

oczyszczacz z funkcją nawilżania Webber AP9900
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia106 m2
Moc90 W
Wydajność oczyszczania800 m3/h
Poziom hałasu34 dB - 67 dB
Wydajność nawilżania550 ml/h
Pojemność zbiornika na wodęb/d
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaWebber AP9900 oferta w Ceneo

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżaniaWebber AP9900 przefiltruje aż 800 m3 w ciągu godziny. Użyjesz go w pomieszczeniach o metrażu nawet 106 m2. Trzecią główną funkcją jest również jonizacja powietrza, a jak wiadomo jony ujemne zniszczą wszelkie alergeny, wirusy, zarodniki grzybów. Zyskujesz dostęp do darmowej aplikacji mobilnej.

Czujniki na bieżąco kontrolują poziom zanieczyszczenia, a następnie dostosują odpowiednie ustawienia. Kółka ułatwiają przemieszczanie. Dzięki wskaźnikowi zabrudzenia filtra zawsze wiesz, kiedy go wymienić na czas. Najsłabiej wypada poziom głośności, zwłaszcza w trybie nocnym mógłby pracować nieco ciszej.

6. Setti+ AP850W

tani oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Setti+ AP850W
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia58 m2
Moc85 W
Wydajność oczyszczania420 m3/h
Poziom hałasu38 dB
Wydajność nawilżania150 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę1,5 l
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtrab/d
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaSetti+ AP850W oferta w Ceneo

Zestawienie oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania zamyka Setti+ AP850W. Ten przystępniejszy cenowo oczyszczacz i nawilżacz gwarantuje 7-etapowe oczyszczanie (usuwanie cząstek o wielkości powyżej 0,3 um), sterowanie smartfonem oraz zintegrowany czujnik zanieczyszczenia powietrza.

Zachwyca funkcja sterylizacji promieniami UV stanowiąca dodatkową ochronę przez patogenami. Sprzęt potrafi wytwarzać jony ujemne i tym samym eliminować nadmiar jonów dodatnich, które przyciągają drobnoustroje. Zbiornik posiada wskaźnik poziomu wody, natomiast jest najmniejszy w porównaniu do poprzedników. W tej cenie nie licz do końca na bardzo cichą pracę. Timer ustawisz do maksymalnie 8 godzin. Znajdziesz przydatny wyświetlacz LED informujący między innymi o stężeniu cząstek PM2,5. W komplecie pilot zdalnego sterowania.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz z funkcją nawilżania?

W oczyszczaczach powietrza do 1000 zł na próżno szukać modeli z funkcją nawilżania, a szkoda. Warto dopłacić pewną kwotę i nabyć taki sprzęt. Głównych powodów jest kilka.

Taki produkt jest szczególnie przydatny w okresie grzewczym, w którym masz do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Takowe może powodować trudności z oddychaniem i zwiększać podatność na zachorowania. Oczyszczacz z wbudowanym nawilżaczem znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, gdzie poziom nawilżenia jest za niski. Może to być zarówno dom, mieszkanie, jak i biuro.

Skutecznie podwyższy wilgotność, a ponadto zmniejszy ilość wszelkich drobnoustrojów, zanieczyszczeń, wirusów, roztoczy, bakterii. Optymalny poziom wilgotności chroni przed kaszlem w nocy, katarem nad ranem, podrażnieniem dróg oddechowych. To doskonałe rozwiązanie dla alergików, małych dzieci. Zaletą jest przede wszystkim brak konieczności osobnego kupowania oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Otrzymujesz obie te funkcje w jednym urządzeniu. Przy okazji zaoszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również miejsce w domu.

Zachęcam do śledzenia działu ranking oczyszczaczy powietrza, w którym znajdują się aktualne modele o różnej funkcjonalności i zakresie cenowym.

Podsumowanie

W dzisiejszej klasyfikacji znalazły się oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania, których wydajność sięga aż 1260 m3/h, a maksymalna moc to 90 W. Są przeznaczone do pomieszczeń o wielkości do 106 m2. Poziom hałasu mieści się w przedziale od 18 dB do 67 dB. Osiągają wydajność nawilżania do 830 ml/h. Największy zbiornik na wodę ma pojemność 5 l.

Niektóre z nich zaliczają się do oczyszczaczy powietrza z jonizacją. Wszystkie pochodzą od cenionych producentów, takich jak Sharp, Webber, Panasonic, Dyson, Setti+ i Philips. Cechują się regulatorami czasowymi, wskaźnikami zanieczyszczenia powietrza oraz wskaźnikami wymiany filtra. Najlepiej sprawdzą się jesienią i zimą, a więc to idealny moment na zakup takiego produktu.

Zobacz również:

Profesjonalny oczyszczacz powietrza

blog comments powered by Disqus
Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania | Ranking TOP 6