PODPOWIEDZI:

Profesjonalny oczyszczacz powietrza | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dyson Purifier Humidify+Cool PH04Dyson Purifier Humidify+Cool PH043799 zł
2Sharp UA-HG60E-LSharp UA-HG60E-L2999 zł
3Philips AC6608/10Philips AC6608/103299 zł
4Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K2999 zł
5Stadler Form Roger Big 2Stadler Form Roger Big 22599 zł
6Electrolux Pure A9 PA91-605GYElectrolux Pure A9 PA91-605GY2199 zł
7Blueair Classic 680i (PA)Blueair Classic 680i (PA)3399 zł
Profesjonalny oczyszczacz powietrza | Ranking TOP 7

Za profesjonalny oczyszczacz powietrza zapłacisz niemałą kwotę, ale w zamian zyskasz zaawansowany sprzęt do oczyszczania pomieszczenia z wszelkich zanieczyszczeń, alergenów. Poznaj TOP 7 oczyszczaczy, które imponują swoimi możliwościami.

Inteligentny oczyszczacz powietrza klasy premium to najlepszy sprzęt do walki z zanieczyszczeniami, z którymi masz do czynienia tak naprawdę każdego dnia.

Wszystkie modele znajdziesz w porównywarce oczyszczaczy powietrza.

Profesjonalny oczyszczacz powietrza – Opinie

1. Dyson Purifier Humidify+Cool PH04

profesjonalny oczyszczacz powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool PH04
Powierzchnia pomieszczenia81 m2
Maksymalna moc45 W
Wydajność oczyszczania1260 m3/h
Poziom hałasu36 dB - 60,5 dB
Wydajność nawilżaniab/d
Pojemność zbiornika na wodę5 l
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaDyson Purifier Humidify+Cool PH04 oferta w Media Markt

Zaawansowany oczyszczacz powietrza przyjazny dla alergikówDyson Purifier Humidify+Cool PH04 wyróżnia się funkcją nawilżania cenioną zwłaszcza w okresie grzewczym, w którym zmagasz się ze zbyt suchym powietrzem. Zbiornik na wodę jest na tyle pojemny, aby pozwolić na pracę przez 36 godzin bez konieczności uzupełniania. J

uż na pierwszy rzut oka oczyszczacz zachwyca swoim oryginalnym designem. Wśród zalet wymienia się sterowanie smartfonem (aplikacja Dyson Link), automatyczne wykrywanie i niszczenie formaldehydu (filtr katalityczny nie wymaga wymiany) oraz wychwytywanie do 99,95% najdrobniejszych cząsteczek (o wielkości 0,1 um).

Filtracja HEPA H13 została w pełni uszczelniona. Wszystko po to, aby zanieczyszczone powietrze nie wróciło ponownie. Dodatkowo filtr z węglem aktywnym odpowiada za usuwanie gazów i brzydkiej woni. Producent zastosował technologię Air Multiplier służącą do rozprowadzania oczyszczonego i nawilżonego powietrza do całego pomieszczenia. Właściwy poziom wilgotności osiągniesz poprzez ustawienie ręczne bądź uruchomienie trybu Auto. Na ekranie LCD zobaczysz wyniki na temat jakości powietrza (diagnostyka zanieczyszczeń na poziomie molekularnym).

Higieniczne nawilżanie gwarantuje technologia Ultraviolet Cleanse, ponieważ każda kropla wody jest wystawiana na działanie promieni UV o długości fali 275 nm. W trybie nocnym wyświetlacz jest przyciemniony, a sama praca najcichsza. Ustawisz timer do 9 godzin, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie sprzętu. W trybie rozproszonym przepływ powietrza kierowany jest z tyłu urządzenia, powietrze ulega oczyszczeniu i nawilżeniu bez efektu orzeźwienia. Poza tym masz do czynienia z cyklem głębokiego czyszczenia, dwoma oscylatorami kierującymi przepływem powietrza oraz trybem Bryzy.

2. Sharp UA-HG60E-L

inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L
Powierzchnia pomieszczenia50 m2
Maksymalna moc55 W
Wydajność oczyszczania408 m3/h
Poziom hałasu24 dB - 53 dB
Wydajność nawilżania630 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę3 l
JonizatorTak
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaSharp UA-HG60E-L oferta w Media Markt

Inteligentny oczyszczacz powietrzaSharp UA-HG60E-L charakteryzuje się cichą pracą niezakłócającą snu, wydajnym nawilżaczem dobierającym optymalną wilgotność, a także wskaźnikiem zanieczyszczenia powietrza dla stałej kontroli jego jakości (7-stopniowa skala kolorystyczna na wyświetlaczu). Wykorzystywana jest metoda nawilżania ewaporacyjnego (bezpieczna dla zwierząt, bez ryzyka białego nalotu, mokrych plam).

Ogromnym plusem jest opatentowana przez Sharp technologia Plasmacluster aktywnie oczyszczająca powietrze przez wytwarzane jony, które docierają do każdego zakątka (generator jonów High Density HD7000). Zostaje zachowana równowaga jonowa. Jonizację można opcjonalnie wyłączyć. Warto zwrócić uwagę, że w trybie cichym pobiera zaledwie 5 W, a więc zalicza się go do energooszczędnych oczyszczaczy powietrza. Żywotność ulepszonych filtrów sięga 10 lat, zatem nie ma problemu z eksploatacją.

W pierwszym etapie oczyszczania filtr wstępny zatrzymuje zanieczyszczenia powyżej 240 mikronów, jak na przykład sierść zwierząt. W kolejnym filtr węglowo-krzemionkowy wychwytuje gazy VOC i nieprzyjemne zapachy, między innymi dym papierosowy. Ma również zdolność neutralizacji takich związków, jak przykładowo benzen czy formaldehyd.

W ostatnim etapie filtr HEPA H13 zatrzymuje do 99,97% cząstek o wielkości powyżej 0,3 mikrometra, pyłów PM10, PM5, PM2,5 i PM1, wirusów, bakterii, alergenów. W okresie pylenia roślin zaleca się użycie programu Pollen, w którym poziom czułości czujnika kurzu jest niezwykle wysoki, aby stawić czoła walce z szybkim wykrywaniem i usuwaniem alergenów.

3. Philips AC6608/10

zaawansowany oczyszczacz powietrza Philips AC6608/10
Powierzchnia pomieszczenia78 m2
Maksymalna moc82 W
Wydajność oczyszczania657 m3/h
Poziom hałasu36 dB - 65 dB
Wydajność nawilżaniaNie dotyczy
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
JonizatorNie
Timerb/d
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaPhilips AC6608/10 oferta w Media Expert

Profesjonalny oczyszczacz powietrzaPhilips AC6608/10 jest wyposażony w podwójny, wieloetapowy system filtracji (6 filtrów). Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, filtruje drobne cząsteczki, wirusy, bakterie, gazy, alergeny. Tym samym łagodzi objawy alergii, takie jak na przykład kichanie, łzawienie. Na wyświetlaczu zobaczysz poziom alergenów w powietrzu (od 1 do 12), jak również aktualne stężenie cząsteczek PM2,5.

Oczyszczacz przefiltruje 657 m3 powietrza w ciągu godziny, co stanowi bardzo dobry wynik. Odpowiedni symbol na panelu powiadomi Cię o stanie filtrów. Miej na uwadze, że tylko wyczyszczenie bądź ich wymiana na czas zagwarantuje efektywne oczyszczanie. Istnieją 2 tryby automatyczne różniące się między sobą czułością. To tryb ogólny i tryb antyalergenowy (najbardziej czuły na alergeny). Podczas trybu Sleep prędkość wentylatora jest zmniejszona, podobnie zresztą jak poziom hałasu. Oświetlenie przygasisz lub wyłączysz.

4. Panasonic F-VXR90G-K

wysokiej klasy oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-K
Powierzchnia pomieszczenia66 m2
Maksymalna moc88 W
Wydajność oczyszczania455 m3/h
Poziom hałasu18 dB - 55 dB
Wydajność nawilżania830 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę4,2 l
Jonizatorb/d
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaPanasonic F-VXR90G-K oferta w Ceneo

Profesjonalny oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-K cechuje się wydajnym nawilżaniem na poziomie 830 ml/h. Zyskał pochlebne opinie ze względu na stosunkowo cichą pracę, regulator czasowy, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, a także wskaźnik wymiany filtra. Producent zadbał o praktyczne czujniki, między innymi kurzu, światła, wilgotności czy ruchu.

Znajdziesz filtry dezodorujący, HEPA, nawilżający. Opcja EcoNavi znacząca wpłynie na zmniejszenie rachunków za prąd, gdyż zanieczyszczenia są momentalnie pochłaniane w sytuacji, gdy jest to konieczne. Oczyszczacz zasygnalizuje brak wody. Istnieje możliwość zablokowania panelu sterowania.

5. Stadler Form Roger Big 2

profesjonalny oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger Big 2
Powierzchnia pomieszczenia104 m2
Maksymalna moc90 W
Wydajność oczyszczania736 m3/h
Poziom hałasu28 dB - 58 dB
Wydajność nawilżaniaNie dotyczy
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaStadler Form Roger Big 2 oferta w Media Expert

Pracę profesjonalnego oczyszczacza powietrza Stadler Form Roger Big 2 z łatwością skontrolujesz w aplikacji na swoim smartfonie. Urządzenie pozbywa się do 99,9% wirusa SARS-CoV-2 powodującego COVID-19. Posiada zmywalne filtry wstępne z funkcją Sanitized gwarantującą higienę oraz dwa filtry Dual FilterTM (połączenie filtra HEPA H12 i węglowego). Tekstylne filtry wstępne wypierzesz w temperaturze 30° w delikatnym cyklu.

Przeznaczony do pracy w pomieszczeniach o wielkości do 104 m2, a więc może to być zarówno dom, jak i na przykład sala konferencyjna. Wyposażenie tego modelu w 2 czujniki sprawiło, że stale mierzy jakość powietrza (sygnalizuje to zmianą koloru), jak również szybko wykrywa wszelkie zanieczyszczenia, nieprzyjemne zapachy, drobny pył, lotne związki organiczne. Inteligentny tryb auto polega na automatycznym regulowaniu wydajności (w zależności od stopnia zanieczyszczenia). Wśród plusów zalicza się opcję timera, tryb nocny, a także kółka do łatwiejszego transportu.

6. Electrolux Pure A9 PA91-605GY

profesjonalny oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY
Powierzchnia pomieszczenia128 m2
Maksymalna moc41 W
Wydajność oczyszczania615 m3/h
Poziom hałasu16 dB - 49 dB
Wydajność nawilżaniaNie dotyczy
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
JonizatorTak
Timerb/d
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaElectrolux Pure A9 PA91-605GY oferta w Ceneo

Wysokiej klasy oczyszczacz powietrza z jonizacjąElectrolux Pure A9 PA91-605GY zachwyca eleganckim wyglądem, 5-stopniową filtracją i możliwością wygodnego sterowania poprzez aplikację mobilną. Z każdego miejsca możesz monitorować jego działanie, włączyć jonizację czy blokadę panelu sterowania. System PureSense na bieżąco kontroluje jakość powietrza, po czym dopasowuje odpowiednie parametry pracy. Minimalny poziom hałasu wynosi zaledwie 16 dB, więc nie zakłóci spokoju najmłodszych domowników.

Filtracja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, bowiem każdy filtr posiada wskaźnik śledzący zużycie. System AirSurround przekłada się na szybszą cyrkulację powietrza, przy czym dociera ono do wszelkich zakamarków w pomieszczeniu. Profesjonalny oczyszczacz Electrolux poinformuje Cię, kiedy zajdzie konieczność wymiany filtra. Czujnik światła może uruchomić tryb nocny (w zależności od natężenia światła). Przewód zasilający ma długość 2 m. Z powodzeniem zastosujesz go w dużych pomieszczeniach, nie tylko w mieszkaniu.

7. Blueair Classic 680i (PA)

profesjonalny oczyszczacz powietrza Blueair Classic 680i (PA)
Powierzchnia pomieszczenia72 m2
Maksymalna moc100 W
Wydajność oczyszczania1088 m3/h
Poziom hałasu32 dB - 62 dB
Wydajność nawilżaniaNie dotyczy
Pojemność zbiornika na wodęNie dotyczy
JonizatorNie
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaBlueair Classic 680i (PA) oferta w Ceneo

Zestawienie profesjonalnych oczyszczaczy powietrza zamyka Blueair Classic 680i (PA). Oczyszczacz powietrza klasy premium skutecznie filtruje powietrze w pomieszczeniu. Wydajność sięga aż 1088 m3/h. Specjalne czujniki odpowiadają za dopasowanie właściwych parametrów w stosunku do warunków otoczenia. Wszelkie ustawienia wygodnie zmienisz za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez sterowanie głosowe (obsługa Amazon Alexa).

Filtr cząstek ma za zadanie pozbyć się alergenów, pyłków, kurzu, sierści, dymu, bakterii, pleśni, wirusów. Wydajna filtracja to zasługa technologii HEPASilent (połączenie filtracji elektrostatycznej i mechanicznej). Filtry SmokeStop z naturalnym węglem kokosowym usuwają lotne związki organiczne, smog, spaliny, chemikalia, nieprzyjemne zapachy. Skorzystasz z blokady rodzicielskiej, trybu nocnego, regulatora czasowego, dostosujesz jasność oświetlenia LED. Transport w inne miejsce ułatwiają kółka. Zaleca się wymianę filtra co 6 miesięcy.

Dla kogo profesjonalny oczyszczacz powietrza?

Profesjonalny oczyszczacz powietrza powinien nabyć każdy, ale zwłaszcza alergicy, astmatycy, rodziny z małymi dziećmi, właściciele czworonożnych przyjaciół, osoby zmagające się z problemami układu oddechowego. Sprawdzi się o każdej porze roku. W sezonie grzewczym warto nabyć oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Spełni oczekiwania wymagających osób, masz do czynienia z wieloma funkcjami, innowacyjnymi technologiami, przydatnymi czujnikami, trybami, doskonałymi filtrami i cichą pracą.

Jeżeli liczysz na najbardziej wydajny i tym samym skuteczny sprzęt, to jest to idealna inwestycja dla Ciebie. W momencie gdy zależy Ci na jak najlepszej ochronie przed zanieczyszczeniami, masz wybór również spośród efektywnych oczyszczaczy powietrza z jonizacją. Wysokiej klasy oczyszczacz powietrza zastosujesz nie tylko w domu, ale także w biurze, przychodni, poczekalni, restauracji, szkole, hotelu.

Niekiedy powodem bólu głowy, zaburzeń snu, zmęczenia, podatności na infekcje układu oddechowego jest nadmierna ilość zanieczyszczeń w otoczeniu. Jeżeli zatem pragniesz szybko pozbyć się bakterii, wirusów, roztoczy, nieprzyjemnych zapachów, grzybów, pyłków, kurzu, alergenów (w sezonie pylenia roślin to prawdziwa zmora), to warto ponieść jednorazowo większy wydatek, zwłaszcza jak dysponujesz takim budżetem. Takich drobnoustrojów nie zobaczysz gołym okiem, za to negatywnie wpłyną na Twoje zdrowie. Znacząco poprawisz jakość powietrza, inwestując w oczyszczacz powietrza z wyższej półki.

Podsumowanie

Profesjonalny oczyszczacz powietrza pochodzi od takich producentów, jak Sharp, Dyson, Electrolux, Blueair, Philips, Panasonic i Stadler Form. Wyróżnia się wydajnością do 1260 m3/h, poziomem hałasu od 16 dB do 65 dB, a także mocą w przedziale od 41 W do 100 W.

Każdy z nich wyposażono we wskaźnik wymiany filtra, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, inteligentne technologie wpływające na skuteczność. Sprawdzą się w pomieszczeniach o wielkości do 128 m2. Niektóre z nich dodatkowo nawilżą powietrze. Kilka oferuje funkcję jonizacji. Ich regularne użytkowanie przełoży się na lepsze samopoczucie, mniejszą zachorowalność, zmniejszenie przykrych objawów alergii.

Jeżeli nie możesz sobie jednak pozwolić na taki wydatek, to przejrzyj dział ranking oczyszczaczy powietrza z tańszymi, ale wciąż godnymi uwagi modelami, na przykład oczyszczaczami powietrza do 1000 zł.

blog comments powered by Disqus
Profesjonalny oczyszczacz powietrza | Ranking TOP 7