PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Nawilżaczy powietrza | Najlepsze polecane Nawilżacze powietrza 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.7, Głosów: 3

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi nawilżaczy powietrza. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zbyt suche powietrze w domu zwiastuje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, jak na przykład sucha skóra, problemy z oddychaniem, ból gardła lub głowy. Z pomocą przychodzi nawilżacz powietrza dbający o prawidłowy poziom wilgotności.

Przed zakupem należy wiedzieć, jaki nawilżacz powietrza wybrać. W tym celu posłuży skrócony poradnik zakupowy z najważniejszymi elementami tego typu urządzeń.

Ranking nawilżaczy powietrza to miejsce, w którym poznasz wiele polecanych modeli, aby wiedzieć, jaki nawilżacz powietrza kupić.

nawilżacz na stoliku

Jak tworzymy ranking nawilżaczy powietrza?

Układając zestawienie nawilżaczy powietrza, kierujemy się najistotniejszymi zagadnieniami.

Oto główne cechy:

  • Rodzaj nawilżacza powietrza - w głównym podziale wyróżnia się 3 typy, a mianowicie ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, ewaporacyjne nawilżacze powietrza i parowe nawilżacze powietrza. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, jednak za najbezpieczniejszą metodę nawilżania uchodzą nawilżacze ewaporacyjne. Na rynku znajdziesz również typowo małe nawilżacze powietrza, które postawisz choćby na swoim biurku.
  • Moc - ma pewien związek z rodzajem nawilżacza. Zazwyczaj do wytwarzania ciepłej mgiełki nawilżacz potrzebuje więcej mocy, a do zimnej już niekoniecznie. Przykładowo moc nawilżaczy mieści się w przedziale do 8 W do 480 W.
  • Powierzchnia nawilżania - nabywając mini nawilżacz powietrza, spodziewaj się, że poradzi sobie w pomieszczeniach o wielkości od 15 m2 do 32 m2. Inne rodzaje nawilżą miejsca o powierzchni nawet do 100 m2.
  • Wydajność - im wyższa wydajność nawilżacza, tym większe pomieszczenia będzie w stanie nawilżyć w krótszym czasie. Może wynosić na przykład 100 ml/h, 200 ml/h, 300 ml/h, 500 ml/h, a nawet 1200 ml/h.
  • Pojemność zbiornika na wodę - im pojemniejszy zbiornik na wodę, tym rzadziej będziesz musiał go uzupełniać, a działanie będzie dłuższe. To zwiększa komfort użytkowania. Warto celować w pojemność 2 l, 4,5 l, 6 l, 10 l, 12 l.
  • Rodzaj mgiełki - występuje zimna mgiełka, ciepła mgiełka lub obydwie (w zależności od nawilżacza). Zimna mgiełka nie spowoduje w żadnym stopniu podwyższenia temperatury otoczenia, z kolei ciepła pomoże pozbyć się drobnoustrojów.
  • Intensywność mgiełki - najlepiej, jak masz wybór spośród kilku poziomów intensywności mgiełki, tak aby dostosować ją pod własne gusta.
  • Higrostat - odpowiada za stałe monitorowanie poziomu wilgotności. Dzięki temu wiesz, kiedy można wyłączyć sprzęt, a kiedy należy go użyć, aby optymalnie nawilżyć pomieszczenie.
  • Jonizator - nawilżacz z generatorem jonów wpływa na zdrowie i lepsze samopoczucie. Przydatny zwłaszcza tam, gdzie jest spora ilość urządzeń elektrycznych, które generują jony dodatnie.
  • Poziom hałasu - nawilżacze nie są produktami, które bardzo hałasują, ale jednak warto rzucić okiem na ten parametr. To ważne, zwłaszcza jeżeli chcesz stosować nawilżacz w nocy w pokoju dziecięcym. W zależności od wybranego trybu pracy głośność osiąga od 22 dB do 54 dB.
  • Dodatkowe udogodnienia - niekiedy nawilżacze pełnią również funkcję oczyszczania powietrza. Posiadają aromatyzer do rozpylania ulubionych olejków, wyświetlacz do jeszcze bardziej intuicyjnej obsługi, tryb nocny nie zakłócający snu, pilot zdalnego sterowania, lampkę nocną, automatyczne wyłączenie przy pustym zbiorniku wody, filtr HEPA, filtr węglowy, regulator czasowy (timer, czyli praca przez określony czas), dostęp do aplikacji mobilnej, funkcję sterylizacji (lampa UV), kostkę z jonami srebra, dyszę obracającą się o 360°, tryb automatyczny, tryb Baby, tryb Eco, kółka, gumowe podkładki.
  • Producent - o funkcjonalność i wysoką jakość urządzeń dbają renomowani producenci. Polecane marki nawilżaczy powietrza to: Philips, Xiaomi, Stadler, Gorenje, Deerma, Concept, Alecto, Webber, Blaupunkt, HB, Clean Air Optima, Raven, Stylies, Boneco, Vitammy, Vicks, Beurer, Steba, Milla Home, Venta, Sencor, Cecotec, Baseus, Metrox, Eldom.
  • Cena - ceny poszczególnych nawilżaczy najlepiej obrazuje ranking nawilżaczy powietrza. Wszystko zależy od czołowych cech, rodzaju nawilżacza, dodatkowych opcji. Ogólny zakres cenowy wynosi mniej więcej od 85 zł do 2000 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu nawilżaczy powietrza?

W drugiej grupie czynników kierujemy się nieco innymi kryteriami. To pomaga w ułożeniu klasyfikacji nawilżaczy powietrza.

Wśród niej są:

  • Własne doświadczenia - najlepiej wypowiadać się o sprzęcie, mając go w domu. Każdy z nas ma doświadczenia w swojej dziedzinie, którymi później wymieniamy się między sobą.
  • Wnikliwa analiza - precyzyjnie analizujemy każdy model pod względem stosunku jakości do ceny, ogólnych możliwości, wykonania, najważniejszych funkcji. Wyłaniamy największe plusy i nie ukrywamy minusów konkretnego sprzętu.
  • Opinie internautów - zwracamy uwagę na każde spostrzeżenia kupujących. Wasze zdanie jest niezwykle cenne.

Powyższy materiał pomógł Ci poznać wytyczne, jak kupić nawilżacz powietrza pod swoje potrzeby. Wybór nie jest prosty, zatem jeszcze raz możesz się wspomóc rankingiem nawilżaczy powietrza.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.7, Głosów: 3
blog comments powered by Disqus