PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Ranking Płyt indukcyjnych | Najlepsze polecane Płyty indukcyjne 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi płyt indukcyjnych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Codzienne gotowanie nie musi wcale oznaczać wielu spędzonych godzin w kuchni, o ile wiesz, jaką płytę indukcyjną kupić. To właśnie one gwarantują szybkość przyrządzania potraw, wygodę i stylowy design. Warto przede wszystkim poznać najważniejsze parametry i główne funkcje, aby wiedzieć, jak wybrać płytę indukcyjną.

Ranking płyt indukcyjnych stawia na bezawaryjne urządzenia, jak również takie, na które może sobie pozwolić przeciętny Kowalski.

patelnia na czarnej płycie indukcyjnej

Jak tworzymy ranking płyt indukcyjnych?

Przed podjęciem decyzji zakupowej zawsze radzimy, żeby przestudiować czołowe cechy indukcji do zabudowy. Wśród nich:

 • Moc pól indukcyjnych – stawiamy na mocny sprzęt AGD. Płyty grzejne, które oferują pola indukcyjne o wysokich mocach, wpływają na prędkość gotowania, oszczędność energii elektrycznej, a tym samym efektywność i wydajność.
 • Ilość pól grzejnych – standardowe płyty posiadają 4 pola. Problemu nie stanowi jednak wybór, jaką płytę indukcyjną polecić singlom, parze lub dużej rodzinie, gdyż na rynku są także modele z 2 czy 5 polami indukcyjnymi.
 • Wymiary – mowa głównie o szerokości samego urządzenia, jak i wymiarze instalacyjnym. Tutaj bierz pod uwagę, jaką ilością miejsca dysponujesz. Lepsze płyty indukcyjne oferują montaż w blacie o grubości nawet 12 mm.
 • Jakość wykonania – od tej cechy zależy, jak długo posłuży płyta indukcyjna, czy będzie żywotna. Powierzchnie płyt indukcyjnych, które wybieramy do listy najlepszych płyt indukcyjnych, są wykonane z trwałego szkła ceramicznego. Stawiamy również na przemyślane konstrukcje, tak aby postawienie dużej brytfanki nie było wyzwaniem.
 • Funkcjonalność – jaka płyta indukcyjna jest praktyczna? Przede wszystkim ta z wieloma innowacyjnymi funkcjami. Wśród nich wyróżnia się funkcję utrzymywania ciepła, możliwość wznowienia ustawień, timer/minutnik czy też wyświetlacz cyfrowy.
 • Obsługa – która płyta indukcyjna będzie najbardziej komfortowa w obsłudze? Z pewnością taka, która cechuje się sterowaniem dotykowym oddzielnym dla każdego z pól. W ten sposób ustawisz odpowiednie parametry według swoich potrzeb. Najlepiej, żeby elementy sterujące znajdowały się z przodu w centralnej części. Dodatkowym atutem jest podświetlenie sterowania.
 • Bezpieczeństwo użytkowania – na to kładziemy szczególny nacisk, dlatego prezentowane płyty indukcyjne posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem, główny wyłącznik czy też blokadę ustawień (ważna, gdy w domu są małe dzieci). Oczywiście płyty indukcyjne mają zasadniczą zaletę, a mianowicie nagrzewają tylko spód garnka.
 • Czyszczenie – wiemy, jak kłopotliwe bywa mycie płyt grzewczych, ale z indukcją w kuchni zapomnisz o tym kłopocie. Płaska powierzchnia nie jest skomplikowana w czyszczeniu i nie wymaga użycia bardzo drogich środków. Wyeliminowanie zbędnych zakamarków ułatwia tę kwestię.
 • Wygląd – płyty indukcyjne występują w kilku wersjach kolorystycznych. Najbardziej popularne są te wykonane z czarnego szkła, aczkolwiek coraz chętnie wybierane są białe płyty indukcyjne ze względu na większą estetykę i mniej widoczne zabrudzenia. Świetnie wkomponują się w nowoczesnej kuchni, ale nie będą raziły także w bardziej tradycyjnych kuchniach.
 • Cena – w swoich zestawieniach prezentujemy jedynie markowe płyty indukcyjne, lecz pomimo tego ich przedział cenowych jest szeroki. Bez problemu znajdziesz produkty do 1000 zł, 1500 zł lub 2000 zł, zaznaczając przy tym, że pochodzą tylko od zaufanych producentów.

Pozostałe czynniki, jakimi kierujemy się przy wyborze płyt indukcyjnych

W drugiej grupie zaliczamy równie ważne aspekty, jakie bierzemy pod uwagę podczas tworzenia klasyfikacji. Są nimi:

 • Opinie internautów – zawsze zachęcamy do komentowania, gdyż opinie kupujących są dla nas niezwykle istotne. Posiłkujemy się Waszymi uwagami.
 • Własne doświadczenia – nasz zespół tworzą osoby znające się konkretnie na swoich dziedzinach, dlatego dana kategoria (w tym przypadku ranking płyt indukcyjnych) jest skrupulatnie przygotowana przez doświadczonego człowieka. Potwierdzają to wielokrotnie przeprowadzane testy urządzeń AGD.
 • Wnikliwa analiza – patrzymy na pozytywny stosunek jakości do ceny danej indukcji, jej zasadnicze zalety i wady. Nie mydlimy oczu i nie obiecujemy Bóg wie czego. Często wspominamy o większych minusach danego urządzenia.

Poznałeś swojego rodzaju skrócony poradnik zakupowy, abyś wiedział, na co zwrócić uwagę podczas wyboru płyty indukcyjnej. Bez sprowadzania na manowce przez licznych sprzedawców samodzielnie wiesz, jaka płyta indukcyjna będzie dla Ciebie właściwa.

Zobacz też:

ranking piekarnikówranking okapówranking lodówek wolnostojących
ranking lodówek do zabudowyRanking płyt gazowychranking kuchni do zabudowy

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.2, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus