PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Gofrownic | Najlepsze polecane Gofrownice 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 5

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi gofrownic. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Chrupiące gofry to ulubiony przysmak wielu osób. Kojarzy się z wakacjami. Smaczne gofry z powodzeniem możesz przyrządzić dla znajomych i rodziny we własnym zaciszu domowym. Co więcej, udekorujesz je wieloma dodatkami. Potrzebna Ci do tego dobra gofrownica.

Poniżej skrócony poradnik zakupowy, który odpowie Ci na pytanie, jaką gofrownicę kupić.

Pamiętaj, że nietuzinkowe modele znajdziesz w dziale ranking gofrownic, czyli tuż powyżej.

gofrownica z wyświetlaczem

Jak tworzymy ranking gofrownic?

Tworząc zestawienie gofrownic, opieramy się na czołowych parametrach ze specyfikacji.

Poznaj je:

 • Rodzaj - w sklepach spotkasz wiele typów gofrownic. Konstrukcje mogą być okrągłe, prostokątne. Istnieje również rzadziej spotykany rodzaj, jak gofrownice bąbelkowe, które czasami da się obracać dla jeszcze lepszych efektów.
 • Moc - wybieramy najwydajniejsze urządzenia, z którymi przyrządzenie gofra z bitą śmietaną nie zajmie długo. Dlatego wyłaniamy mocne gofrownice, które wyróżniają się równomierną pracą. Moc gofrownicy zależy też od rodzaju. Waha się mniej więcej od 850 W do nawet 2000 W.
 • Liczba i kształt gofrów - tutaj do wyboru jest wiele opcji. Gofrownica przygotuje zarówno jeden gofr w kształcie sześciokąta, jak również dwa czy cztery prostokątne w różnych wymiarach. Często spotykane gofry są w postaci serduszek, trójkątów, kwadratów.
 • Jakość wykonania - która gofrownica będzie solidna? Z pewnością dużo zależy od płytek. Najlepiej skupić się na nieprzywierających powłokach (np. pokrytych teflonem, ceramiką). Ważną kwestią jest obudowa. Polecane są te wykonane ze stali nierdzewnej. Zwróć uwagę na uchwyty/rączki, aby były bezpieczne w dotyku, czyli nienagrzewające się. Sama konstrukcja powinna być antypoślizgowa.
 • Regulacja temperatury - jak wybrać gofrownicę, która nie zrobi psikusa w postaci gąbczastych gofrów? Namierz model z regulacją temperatury, dzięki której zasmakujesz gofra według swoich upodobań. Znalezienie takiej nie będzie problemem, gdyż owe modele wyłożyliśmy na tacy w naszych rankingach gofrownic.
 • Bezpieczeństwo użytkownika - ryzyko poparzenia się maleje, gdy wybierzesz gofrownicę z termoizolowaną obudową i uchwytem. Gumowe nóżki nadają stabilności, żeby sprzęt nie przesuwał się po blacie. Ważne jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, funkcja automatycznego wyłączania.
 • Dodatkowe elementy - celujemy w przydatne rozwiązania, jakimi jest między innymi schowek na przewód zasilający, lampki kontrolne, podświetlany wyświetlacz LCD, wygodne pokrętła i włącznik, wyjmowane płytki, możliwość postawienia w pionie (łatwiejsze przechowywanie). Wyższe krawędzie zapobiegają wylewaniu się masy. Pomocny jest sygnał świetlny i akustyczny, minutnik, jak również kilka automatycznych programów.
 • Wygląd - nowoczesne gofrownice są estetycznie wykonane i występują w różnej kolorystyce. Znajdziesz zarówno białe, srebrne, jak i czarne produkty. Na pewno odnajdą się w większości wnętrz.
 • Cena - tylko z odpowiednią gofrownicą uda Ci się zrobić chrupiące i idealnie zarumienione gofry, więc czasem lepiej dołożyć i kupić lepszy model. Z cenami w zaufanych sklepach możesz się zaznajomić w każdym naszym rankingu gofrownic. Kwoty są oczywiście zależne od ilości funkcji, parametrów, jakości wykonania i rodzaju urządzenia. Przykładowo droższe gofrownice profesjonalne sprawdzą się z powodzeniem w punktach gastronomicznych.
 • Producent - nie zrób błędu i nie daj się przekonać niską cenę za produkt nieznanej marki. Stawiaj tylko na cenionych od lat na rynku producentów.

Na czym jeszcze bazujemy podczas wyboru gofrownicy?

Podczas układania listy gofrownic do domu kierujemy się także drugą grupą czynników. Wśród nich:

 • Własne doświadczenia - każdy z nas zajadał się goframi na wakacjach. Znamy ich idealny smak. Testujemy różnego rodzaju sprzęty i podpowiadamy, na co uważać.
 • Wnikliwa analiza - naszym celem jest dokładne przyjrzenie się danemu modelowi. Określamy jego stosunek jakości do ceny, wyłaniamy atuty i słabe punkty, zapoznajemy się z funkcjonalnością.
 • Opinie internautów - chętnie poznajemy Wasze zdanie, gdyż każdy opinia jest niezwykle cenna. Bierzemy pod uwagę zgłaszane minusy danej gofrownicy.

Powyższy materiał z pewnością pomoże pozbyć się dylematu, którą gofrownicę wybrać. Wszystkie wymienione czołowe cechy warto wziąć pod uwagę, gdyż wpływają zarówno na wydajność sprzętu, jak i wygodę czy bezpieczeństwo użytkowania.

Warto zastanowić się, jaki rodzaj urządzenia chcesz nabyć, a później określić elementy, na których najbardziej Ci zależy. Przejrzyj ranking gofrownic i zacznij już sprawdzać przepisy na idealne gofry :)

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.0, Głosów: 5
blog comments powered by Disqus