PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Agregatów prądotwórczych | Najlepsze polecane Agregaty prądotwórcze 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 23

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi agregatów prądotwórczych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Agregaty prądotwórcze powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem z wykorzystaniem dobrych jakościowo materiałów. Jednak to, co najbardziej powinno zwrócić uwagę potencjalnego nabywcę to parametry silnika, rodzaj zastosowanego paliwa oraz moc generowanego prądu. Jeżeli zastanawiasz się nad nowym sprzętem, to sprawdź, jaki agregator prądotwórczy kupić.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking generatorów mocy oraz skrócony poradnik zakupowy, który z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję, jaki agregat prądotwórczy wybrać.

Agregator prądotwórczy w plenerze

Jak tworzymy ranking agregatów prądotwórczych?

Przygotowując zestawienie agregatów prądotwórczych, zawsze staramy się brać pod uwagę kluczowe parametry, do których należą:

  • Rodzaj silnika - na rynku występują agregaty prądotwórcze z silnikiem dwusuwowym, czterosuwowym oraz silnikiem diesla.
  • Pojemność silnika - ten czynnik jest dość istotny zważywszy, że to właśnie od niego zależy moc  każdego agregatu. Jest jednym z podstawowych parametrów każdego urządzenia mechanicznego. Podaje się ją w centymetrach sześciennych (cm3). Wartość może się wahać od ok. 80 cm3 do ok. 500 cm3.
  • Moc silnika - w zależności od specyfiki urządzeń, które będą odbierały moc agregatu prądotwórczego powinna stanowić od 120 - 150 % (lub więcej) łącznej mocy odbiorników. Jest to potrzebne ze względu na zwiększone pobieranie mocy w trakcie rozruchu niektórych urządzeń. Warto wspomnieć o zakresie sięgającym od ok. 0.5 kW do ok. 10 kW.
  • Moc nominalna - jest podana jest w kilowatach (kW). Wartość wybranego urządzenia zawsze będzie się znajdować się pomiędzy wartościami mocy maksymalnej i minimalnej. Przyjmuje się, że wartość mocy nominalnej to 90% wartości maksymalnej mocy znamionowej.
  • Moc ciągła- osiąga nawet do 5000 W.
  • Rodzaj paliwa - możesz korzystać z oleju napędowego, benzyny oraz ich pochodnej, czyli gazu ziemnego. Każde z tych paliw stanowi idealne źródło zasilania do silnika nie tylko w samochodzie, ale także w generatorze prądotwórczym.
  • Pojemność zbiornika paliwa - im większa pojemność zbiornika paliwa, tym czas pracy agregatu jest dłuższy. Celujemy najczęściej w agregaty z 15-litrowymi bądź 25-litrowymi zbiornikami. Jeżeli taka wielkość nie jest Ci potrzebna, to bez trudu znajdziesz również 4-litrowe.
  • Zużycie paliwazużycie paliwa przeciętnego generatora wynosi 1 - 5 l/h. Przy pracy ciągłej oznacza to 20 - 50 litrów paliwa dziennie, dla generatorów o mocy powyżej 5 kW może to być nawet więcej.
  • Czas pracy - przybliżony czas pracy to od ok. 3.5 h do ok. 13 h. Jest on uzależniony przede wszystkim od pojemności zbiornika paliwa.
  • Stabilizacja napięcia - występuje już w niemal każdym agregacie prądotwórczym. Efektywnie działająca stabilizacja napięcia zapewnia także sprawne działanie urządzeń. Ich wydajność, np. moment obrotowy, ważny w przypadku elektronarzędzi, pozostaje na odpowiednim poziomie.
  • Poziom hałasu - generatory prądu generują hałas na poziomie od ok. 30 dB do ok. 95 dB.
  • Rozruch - bardzo istotny parametr dotyczący uruchamiania. Wśród urządzeń dostępny jest rozruch elektryczny oraz ręczny.
  • Dodatkowe udogodnienia - pojawiają się koła transportowe, uchwyt ułatwiający przeniesienie agregatu, funkcja chłodzenia powietrzem mająca zminimalizować ryzyko wystąpienia przegrzania, wibroizolacja tłumiąca nadmierne drgania, tryb oszczędzania zużycia paliwa, dźwiękoszczelna obudowa obniżająca poziom generowanego hałasu.
  • Producent - obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo producentów agregatów prądotwórczych. Są to między innymi: Genmac, Weima, Rato, Kaltmann, Active, Energy, Yato, Champion, Extralink, Hecht, Dedra, Fieldmann, Pezal, Daewoo, Kiano, EcoFlow, Vinco, Xtorm, Jackery, Smart, Gardyer, Fogo, NAC.
  • Cena- na rynku ceny agregatów zaczynają się od ok. 900 zł, a mogą kończyć nawet na cenie ok. 30 000 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu agregatów prądotwórczych?

Oprócz kluczowych elementów składających się z najważniejszych parametrów, skupiamy również naszą uwagę na nieco innym aspekcie.

  • Własne doświadczenia - wybieramy najlepsze agregaty prądotwórcze. Doskonale wiemy, w jakich okolicznościach taki sprzęt sprawdzi się najlepiej i staramy się doradzić wybór produktu na miarę potrzeb.
  • Wnikliwa analiza - skrupulatnie sprawdzamy specyfikację każdego modelu. Analizujemy każdy szczegół, zwracamy uwagę na dodatkowe funkcje i bierzemy pod uwagę stosunek jakości do cen. Otwarcie piszemy o ewentualnych wadach produktu.
  • Opinie internautów - Wasze opinie są dla nas najcenniejsze. Liczymy się z każdym zastrzeżenie do produktu.

W powyższym materiale staraliśmy się ułatwić Ci wybór, jaki agregat prądotwórczy kupić. Rozważ, jaki budżet chcesz przeznaczyć na nowy generator prądu, jakie funkcje przekonują Cię najbardziej oraz w jakich okolicznościach i do jakiego sprzętu najbardziej będziesz potrzebował urządzenia. Liczymy na to, że nasz ranking agregatów prądotwórczych będzie pomocny i skorzystasz z którejś z naszych propozycji.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.4, Głosów: 23
blog comments powered by Disqus