PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Maszynek do włosów | Najlepsze polecane Maszynki do włosów 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 8

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi maszynek do włosów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Jak wybrać maszynkę do włosów?

Na zadbany wygląd przekłada się również ładna fryzura czy wymodelowany zarost. Niezbędna jest do tego właściwa strzyżarka, w której wyborze pomaga ranking maszynek do włosów. Jak wybrać taką maszynkę na użytek własny, ale i do profesjonalnego salonu fryzjerskiego? Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Poniżej obszerny tekst na ten temat.

doradzamy, jak wybrać najlepszą maszynkę do włosów

Rodzaje maszynek do włosów

W pierwszej kolejności należy odnieść się do rodzaju maszynek do włosów. Każdy z wariantów ma swoje plusy i minusy. Wybierając maszynkę do włosów, warto zastanowić się, gdzie w głównej mierze takie strzyżarki będą użytkowane. W zależności o rodzaju zasilania maszynki do strzyżenia dzielimy na:

 • Akumulatorowe – takie strzyżarki do włosów sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do źródła zasilania. To dobry wybór także dla wszystkich tych, którzy nie lubią, kiedy przy modelowaniu fryzury przeszkadza im kabel. Przy takich maszynkach do włosów ważne jest, aby ich akumulator był jak najwydajniejszy, co pozwoli na dłuższą pracę bez konieczności ponownego ładowania.
 • Sieciowe – swoje plusy mają również maszynki sieciowe. Ze względu na to, że nie mają one na swoim wyposażeniu baterii, są lżejsze, a więc praca z ich wykorzystaniem zyskuje na komforcie. Stale pracują też z tą samą prędkością, gdyż poziom energii utrzymuje się tu na identycznym poziomie. Niestety, nie da się z nich korzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu.
 • Akumulatorowo-sieciowe – rozwiązaniem pośrednim i najlepszym są akumulatorowo-sieciowe maszynki do włosów. Takie strzyżarki pozwalają na pracę w obu trybach. Jest to więc urządzenie najbardziej uniwersalne.

Jaka maszynka do włosów - profesjonalna czy amatorska?

Ranking maszynek do włosów stworzony może być wyłącznie z profesjonalnych urządzeń przeznaczonych dla zakładów fryzjerskich lub maszynek amatorskich, które z powodzeniem wykorzystywane są na własny użytek.

Co różni takie maszynki do strzyżenia? Przede wszystkim wytrzymałość, moc silnika i długość pracy na baterii, o ile są to maszynki akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe. Oczywiście, maszynki do włosów dla salonów fryzjerskich są również droższe, co wynika z ich parametrów i wyższej jakości takiego urządzenia. Dlatego ceny maszynek do włosów są bardzo różne, kosztując od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

fryzjer strzyże maszynką klienta

Jak wybrać maszynkę do włosów - długość strzyżenia

Jednym z istotnych parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do włosów, jest długość strzyżenia, zwracając uwagę na długość minimalną oraz maksymalną.

Wiele profesjonalnych, ale również i amatorskich strzyżarek do włosów pozwala na strzyżenie na poziomie 1 mm. Warto to jednak dokładniej sprawdzić, ponieważ są takie, które pracują na nie mniejszej długości niż 5 mm. Maksymalna długość to natomiast kilka centymetrów (najczęściej ok. 5 cm).

Ważne natomiast, jak taka długość strzyżenia jest regulowana. Ranking maszynek do włosów, na swoich pierwszych pozycjach zawsze ma maszynki, które mają kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt możliwości ustawienia długości strzyżenia. Pomagają w tym m.in. nakładane na noże specjalne grzebienie i nakładki.

Dużym plusem maszynek do strzyżenia jest również płynna regulacja, która nie wymaga używania nakładek. Regulowanie długości strzyżenia w takiej formie najczęściej odbywa się za pomocą pokrętła, co skraca czas pracy i ją upraszcza. Sama regulacja to natomiast po prostu większa funkcjonalność maszynki. Im wybór długości strzyżenia jest większy, tym lepiej.

Dobra maszynka do włosów, czyli jakość wykonania

Maszynki do włosów muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które sprostają intensywnej eksploatacji i nie rozbiją się podczas uderzenia o płytki w łazience czy salonie fryzjerskim.

Ich korpus wykonany jest z tworzyw sztucznych lub/i aluminium. Wiele o jakości i trwałości maszynki powie także spasowanie elementów jej obudowy. O producencie i samym sprzęcie dobrze świadczy, jeżeli na budowie nie ma szpar i szczelin.

Liczy się też ich uchwyt, który powinien być pokryty materiałem antypoślizgowym. Pozwoli to zapobiec niechcianym ruchom na głowie podczas strzyżenia, ale i wyślizgiwania się strzyżarki do włosów podczas pracy.

Jak wybrać maszynkę do włosów z punktu widzenia jej ostrzy? Najlepsze strzyżarki mają ostrza ceramiczne, aluminiowe, stalowe czy tytanowe. Wszystkie te materiały są trwałe i pozwalają na długą eksploatację profesjonalnych i amatorskich strzyżarek. Za najtrwalsze maszynki do włosów uważa się te z nożami tytanowymi, które dodatkowo mogą być wzmocnione powłoką węglową.

tworzenie modnej fryzury u barbera

Co daje maszynce do włosów wodoodporna obudowa?

Uciążliwą czynnością związaną z eksploatacją maszynki do strzyżenia jest jej czyszczenie, co jest niezbędne, jeżeli użytkownik chce ją na dłuższy czas pozostawić w dobrym stanie. Jako że czyszczenie maszynki specjalnym pędzelkiem jest czasochłonne i uciążliwe, warto rozważyć zakup strzyżarki z wodoodporną obudową.

Takie maszynki można czyścić pod bieżącym strumieniem wody, co skraca czas czyszczenia oraz ułatwia tę czynność.

Co ciekawe, maszynki z wodoodporną obudową mogą być również wykorzystywane pod prysznicem. Wprawdzie są one droższe od maszynek, które na to nie pozwalają, ale z uwagi na łatwiejsze czyszczenie i szersze spectrum zastosowania, warto rozważyć zakup strzyżarki z obudową odporną na wodę.

Jaki czas pracy ma dobra maszynka do włosów?

Czas pracy nie dotyczy maszynek sieciowych. W ich przypadku wszystko zależy od tego, czy takie urządzenie uda się podpiąć do zasilania.

Osoby, które kupują akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe strzyżarki do włosów, powinny zwrócić uwagę na ten parametr. Odnosi się on do pracy na jednym ładowaniu baterii. Nie ma bowiem nic gorszego i frustrującego niż rozładowanie się akumulatora podczas strzyżenia.

Zresztą im słabszy akumulator, tym niższa prędkość, co również nie pomaga w pracy, a może negatywnie przełożyć się na efekt strzyżenia. Najtańsze maszynki do włosów pozwalają na około półgodzinne strzyżenie na baterii. Droższe modele czas ten mają dwu-, a nawet trzykrotnie dłuższy.

Poza tym uwagę trzeba zwrócić na czas ładowania baterii. Jeżeli pełne jej naładowanie trwa kilka godzin, a zdarza się, że maszynki do włosów ładują się nawet przez 10 godzin, jest to mocno kłopotliwe. Innym urządzeniom do pełnego ładowania wystarczą tylko dwie godziny.

Ważnym parametrem jest też opcja szybkiego ładowania. Wówczas naładowanie maszynki do poziomu, który wystarczy na wykonanie strzyżenia, trwa jeszcze krócej.

Ile waży dobra maszynka do włosów?

Przy dłuższej pracy z wykorzystaniem strzyżarek liczy się też ich waga. Ranking maszynek do włosów nie bierze często pod uwagę tego parametru, ale warto mieć go na uwadze. Zwłaszcza przy wyorze maszynki do salonu fryzjerskiego, gdzie godzinami modeluje się fryzury klientów.

Z pewnością o wiele łatwiej manewrować maszynką lżejszą, choć niewielkie różnice w wadze 50-100 g, nie stanowią wielkiej różnicy. Jeżeli maszynka waży już o 400-500 g więcej, to może mieć to duży wpływ na komfort wykonywanej pracy.

Jaką moc mają polecane maszynki do włosów?

Biorąc pod uwagę zestawienie maszynek do włosów, które mogą być dla użytkownika optymalne i wystarczające, nie można pominąć kwestii ich mocy, podawanej w obrotach na minutę. W zależności od marki oraz modelu moc silnika strzyżarek do włosów kształtuje się w granicach 6000 – 8000 obr./min.

wizyta u fryzjera

Jakie funkcje mają najlepsze maszynki do włosów?

Jak wybrać maszynkę do włosów poza najważniejszymi jej parametrami? Liczą się także funkcje dodatkowe takiego urządzenia. Najważniejsze funkcje, jakie powinna mieć dobra maszynka do włosów to:

 • Samosmarujące i samoostrzące się ostrza — noże, które nie wymagają dodatkowych zabiegów i konserwacji
 • Ruchoma głowica — strzyżenie włosów pod dowolnym kątem i kierunku
 • Cieniowanie włosów — większa możliwość dla stylizacji fryzur
 • Golarka — dodatkowa głowica, która umożliwia m.in. golenie zarostu
 • Sygnalizacja LED — informacja o stanie naładowania baterii

Dodatkowe akcesoria do strzyżarek do włosów

Najlepsze maszynki do włosów, które są stosowane w salonach fryzjerskich, mają również wiele akcesoriów dodatkowych. Najważniejsze z nich to:

 • Dodatkowe ostrza — nawet samosmarujące i samoostrzące się ostrza z czasem się tępią i muszą zostać wymienione. O ile sama maszynka do włosów jest jeszcze w stanie, który pozwala na eksploatację, dodatkowe ostrza można dokupić. Wybierać należy pośród tych noży, które pasują do konkretnego modelu strzyżarki.
 • Nakładki do regulowania długości cięcia — nakładki to zwykle część zestawu. Nie ma jednak problemu z tym, aby dokupić je oddzielnie. Z ich pomocą można regulować długość cięcia i wykonać je precyzyjnie. Przy wyborze nakładek uwagę trzeba zwrócić na sposób ich montażu i demontażu. Zakładać i zdejmować powinny się one stosunkowo łatwo.
 • Stacja ładująca — akumulatorowa lub sieciowo-akumulatorowa maszynka do włosów ma w zestawie zwykłą ładowarkę. Alternatywą dla klasycznych ładowarek jest stacja dokująca. Maszynkę wystarczy wówczas ustawić w takiej stacji i poczekać, aż urządzenie zostanie naładowane. Stacje dokujące pasują do konkretnych modeli maszynek, a więc przy ich wyborze trzeba sprawdzić kompatybilność obu urządzeń.
 • Gumki antypoślizgowe — o ile korpus maszynki nie ma na rękojeści materiału antypoślizgowego, sprawdzą się gumki zapobiegające wyślizgnięciu urządzenia. Po ich zakupie wystarczy nałożyć je na uchwyt maszynki.

Najlepsze maszynki do włosów - renomowani producenci

Każda klasyfikacja maszynek do włosów na pierwszych pozycjach ma strzyżarki renomowanych producentów. Wśród nich są maszynki pochodzące z oferty: Babyliss Pro, Efalock, Ermila, Fox, Ga.ma, Jaguar, Moser, Panasonic, Thrive, Tondeo czy Wahl.

Zakup takiej maszynki do włosów to już nieco większy wydatek, ale w zamian użytkownik otrzymuje gwarancję najwyższej jakości. Profesjonalna maszynka do włosów to w tym przypadku wydatek rzędu 250–500 zł, choć te najdroższe kosztują nawet w okolicach 1000 zł.

Jak kupić maszynkę do strzyżenia - Podsumowanie

Jaka maszynka do włosów będzie więc najlepsza? Wiele zależy od wymagań, oczekiwań i preferencji użytkownika. Jeżeli ma to być sprzęt służący na własny użytek, który będzie stosowany raz w miesiącu, może być to maszynka amatorska. Nie warto jednak nabywać najtańszych tego typu urządzeń, które nie mają wiele wspólnego z jakością i szybko odmówią posłuszeństwa.

O wiele lepszym wyborem, z gwarancją korzystania z maszynki przez co najmniej kilka lat, jest profesjonalna strzyżarka do włosów. Najlepiej z trybem akumulatorowo-sieciowym. Jako że nikt nie chce tracić czasu i nerwów na czyszczenie maszynki pędzelkiem, przyda się też wodoodporna obudowa, która pozwoli na czyszczenie jej pod bieżącym strumieniem wody.

A jak kupić maszynkę do włosów? Najlepiej przez Internet. Wybór jest wówczas ogromny, a ceny takich maszynek niższe niż w marketach ze sprzętem AGD/RTV. Nasze zestawienia zawsze podają linki do najkorzystniejszych cen, więc warto je przeklikać.

Sprawdź również:

ranking golarekRanking trymerów do brody
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 8
blog comments powered by Disqus