PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Dzwonków do drzwi | Najlepsze polecane Dzwonki do drzwi 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi dzwonków do drzwi. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Inteligentny dzwonek drzwiowy przyda się zwłaszcza w domu o większej powierzchni, w budynkach użyteczności publicznej i przede wszystkim dla osób, które mają problemy ze słuchem. Posiadają szereg udogodnień, które sprawiają, że będą słyszalne nawet z drugiego końca mieszkania lub na innym piętrze w domu. Dzięki niemu wiesz, kiedy przyszedł kurier czy gość, nie zastanawiasz się, czy czasem nie usłyszałeś pukania do drzwi.

Przed zakupem dowiedz się jednak, na co zwrócić szczególną uwagę. W tym celu powstał skrócony poradnik zakupowy, jaki dzwonek do drzwi wybrać. Dowiesz się z niego, jakim parametrom się przejrzeć, jakie cechy są pożądane. Nabywając taką wiedzę, będziesz wiedział, jaki dzwonek do drzwi kupić.

Jeżeli nie będziesz się mógł zdecydować na konkretny model (w sklepach jest ich jednak trochę), to z pomocą przychodzi nasz dział ranking dzwonków do drzwi, gdzie znajdują się topowe modele cieszące się nienaganną opinią.

bezprzewodowy dzwonek drzwiowy Eura-Tech

Jak tworzymy ranking dzwonków do drzwi?

Przed ułożeniem klasyfikacji dzwonków do drzwi, sugerujemy się pewnymi elementami. Warto przyjrzeć się takim zagadnieniom, jak:

 • Rodzaj i typ - wyróżnia się dwa główne rodzaje dzwonków, a mianowicie bezprzewodowe dzwonki do drzwi i przewodowe dzwonki do drzwi. Polecamy głównie bardzo proste w montażu i komfortowe bezprzewodowe dzwonki do drzwi typu głośnikowego, w których nie ograniczają Cię żadne przewody zasilającego, działanie opiera się na wykorzystywaniu fal radiowych do przekazywania sygnału. Typ dzwonka może być też elektromechaniczny.
 • Głośność - inteligentny dzwonek do drzwi musi być dobrze słyszalny, dlatego obowiązkowo dowiedz się, jaki maksymalny poziom głośności osiąga. Dobrym wynikiem są wartości rzędu 80 dB, 85 dB, 90 dB, choć spotkasz się nawet z głośnością 110 dB. Dobrą wiadomością jest fakt, że większość modeli oferuje regulację głośności według swoich potrzeb.
 • Liczba melodii - przeważnie masz dostęp do wielu melodii gongu. Możesz wybierać spośród nawet 58 różnych dźwięków, chociaż mniejsza ilość również powinna być wystarczająca. Spora część dzwonków do domu posiada 8, 16 bądź 38 melodii.
 • Stopień ochrony nadajnika - nadajnik to część, którą umieszczasz na zewnątrz przed wejściem do mieszkania, przed furtką, przed drzwiami od domu, dlatego konstrukcja powinna być odporna na różne warunki atmosferyczne. Ważna jest odporność na pył, na zachlapanie, stąd zalecamy urządzenie o klasie ochrony IP44, IP55. Istotne, aby obudowy były wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Przy okazji wspomnę, że znaczenie ma szeroki zakres temperaturowy pracy, np. od -10°C do +50°C.
 • Zasilanie - jesteśmy zwolennikami dzwonków głośnikowych bezprzewodowych. Najczęściej są one zasilane bateryjnie (zarówno nadajnik, jak i odbiornik), chociaż bywają od tego wyjątki. Przykładowo, zdarzają się nadajniki kinetyczne (bezbateryjne), które są napędzane zamianą energii mechanicznej (pochodzącej z przycisku) w energię elektryczną, z kolei odbiornik z bezpośrednim wtykiem podłączasz do gniazdka elektrycznego w domu. Źródłem zasilania przewodowych dzwonków do drzwi jest prąd.
 • Zasięg - niezwykle istotny jest zasięg działania bezprzewodowego dzwonka do drzwi. Na otwartej przestrzeni radzimy, aby wynosił on minimum do 75 m. Na rynku jest sporo modeli o zasięgu pracy wynoszącym do 100 m, do 120 m, do 150 m lub nawet do 180 m. Tutaj należy wziąć pod uwagę odległość nadajnika od odbiornika.
 • Dodatkowe udogodnienia - na pewno praktycznym rozwiązaniem okaże się możliwość rozbudowy zestawu o dodatkowy odbiornik lub nadajnik (system inteligentnego kodowania). Bardzo funkcjonalny dzwonek do domu to dzwonek wideo z wbudowaną kamerą z nocnym podświetleniem IR. Sygnalizacja dźwiękowa to nie wszystko, bowiem wiele dzwonków wyróżnia się sygnalizacją optyczną, czyli wbudowanymi diodami, które potrafią również poinformować o przybyciu gości, a nawet o słabej baterii.
  Niektórych ucieszy opcja wyciszenia dzwonka w nocy, aby nie zakłócać snu domowników (wtedy powiadomienie o kogoś wizycie może być właśnie w postaci podświetlenia). Istnieją też dzwonki do drzwi z modułem WiFi, za sprawą którego obsługujesz go przy użyciu aplikacji mobilnej.
 • Producent - niezależnie od tego, z jakim sprzętem masz do czynienia, zawsze wybieraj renomowane marki, które dbają o bezawaryjną pracę swoich urządzeń i jak najlepszą jakość. Polecamy dzwonki do drzwi takich firm, jak Eura-Tech, Emos, GreenBlue, Ezviz, Eufy, Ring, Arlo, DPM, Media-Tech.
 • Cena - dzwonek elektroniczny bezprzewodowy nie musi się wiązać z bardzo dużym wydatkiem. Całkiem fajne modele kupisz już za około 60 zł. Jeżeli liczysz na większą funkcjonalność, to celuj w urządzenia w zakresie cenowym od mniej więcej 80 zł do 200 zł. Zaawansowane dzwonki wideo/dzwonki z wizjerem to wydatek od 400 zł wzwyż.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu dzwonków do drzwi?

Zestawienia dzwonków do drzwi są poprzedzone nie tylko weryfikacją najważniejszych parametrów. Bierzemy pod uwagę drugą grupę czynników, wśród których wymienia się:

 • Własne doświadczenia - lubimy inteligentny dom, a w jego stworzeniu znacznie pomaga zakup bezprzewodowego dzwonka do drzwi. Mamy z nim do czynienia i wiemy, jakie cechy podnoszą komfort i skuteczność działania.
 • Wnikliwa analiza - za każdym razem szczegółowo przyglądamy się produktom. Analizujemy ich stosunek jakości do ceny, główne możliwości, dodatkowe opcje. Patrzymy na ich największe atuty, nie zapominając ujawnić Wam ewentualnych minusów.
 • Opinie internautów - zawsze liczymy na Wasze komentarze, które zawierają cenne spostrzeżenia. Kierujemy się zgłaszanymi uwagami kupujących.

Dzwonki do drzwi składają się z dwóch elementów, czyli nadajnika i odbiornika. Powyższa publikacja zapewne pomogła znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki dzwonek do drzwi kupić. Wiesz już, na co zwrócić szczególną uwagę, żeby nabyć funkcjonalny gadżet do domu. Przemyśl, jaki wydatek możesz ponieść i na czym Ci najbardziej zależy.

Wspomóż się naszym rankingiem dzwonków do drzwi, zwłaszcza że przy danym modelu znajdują się również linki, które przekierują Cię do zaufanych sklepów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus