PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Maszynek do mielenia mięsa | Najlepsze polecane Maszynki do mielenia mięsa 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.7, Głosów: 19

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi maszynek do mielenia mięsa. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Elektryczne maszynki do mielenia mięsa to niewielki sprzęt kuchenny, który potrafi zadziwić niebywałą wszechstronnością. W domowym zaciszu zmielisz duże ilości mięsa w krótkim czasie. Z Twojej strony nie ma żadnego wysiłku.

Przed zakupem należy wiedzieć, jaką maszynkę do mielenia wybrać, a więc poznać jej główne elementy. Pomocny będzie ten skrócony poradnik zakupowy. Dowiesz się, jaką domową maszynkę do mielenia mięsa kupić, na co trzeba zwrócić największą uwagę.

W rankingu maszynek do mielenia mięsa znajdują się urządzenia w różnych cenach, o odmiennych parametrach, różnorodnych akcesoriach w komplecie.

Maszynka do mięsa Zelmer i akcesoria

Jak tworzymy ranking maszynek do mielenia mięsa?

Układając zestawienie maszynek do mielenia, zwracamy największą uwagę na potrzeby konsumentów.

Przy zakupie maszynki do mielenia mięsa do użytku domowego kieruj się takimi zagadnieniami, jak:

 • Maksymalna moc - stawiamy na wydajne i żywotne silniki, które przekładają się na szybsze mielenie. Moc rzędu 1900 W, 2000 W, 2200 W to podstawa, jeżeli zamierzasz używać elektrycznej maszynki dosyć często, a nie tylko od święta.
 • Wydajność mielenia - w rankingu maszynek do mielenia mięsa znalazły się produkty, które są w stanie zmielić od 2,3 kg do nawet 3 kg mięsa w ciągu zaledwie minuty. Wiemy, że taka informacja ucieszy większość użytkowników.
 • Bieg wsteczny - funkcja Revers występuje w niektórych modelach, natomiast szczerze ją polecamy. Będzie nieodzowna w momencie zablokowania twardych składników. Bez problemu je wtedy uwolnisz.
 • Średnica otworów w sitkach - najczęściej w zestawie znajdziesz 3 sitkach o różnych otworach, tak aby dobrać odpowiednią grubość mielenia. Mogą to być sitka 2,7 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 7 mm, 8 mm. Warto przyjrzeć się temu, przygotowując konkretną potrawę.
 • Jakość wykonania - nie interesuje nas słabej jakości sprzęt. Stawiamy tylko na solidne wykonanie. Dwustronne noże są zrobione ze stali nierdzewnej, sita ze stali szlachetnej, komory mielenia najczęściej są metalowe. Dobrze, gdy obecny jest uchwyt do przenoszenia, schowek na przewód lub akcesoria, antypoślizgowe nóżki dla większej stabilności. O bezpieczeństwo dba z kolei zabezpieczenie przed przegrzaniem. Łatwe czyszczenie to zasługa możliwości mycia niektórych elementów w zmywarce. Nie zapomnij przyjrzeć się długości przewodu zasilającego.
 • Wyposażenie - tutaj dla wielu osób niespodzianka, bowiem nabywając maszynkę do mielenia mięsa, zyskasz również sprzęt do tarcia ziemniaków, krojenia warzyw, nasadkę do wyrobu kiełbas, wyciskarkę do soków. Oczywiście w zależności od danego modelu. Lubimy funkcjonalny sprzęt, dlatego na naszej liście znajduje się wiele bogato wyposażonych modeli.
 • Cena - za domową maszynkę do mielenia mięsa zapłacisz mniej więcej od 300 zł do 700 zł. W tym zakresie cenowym uda Ci się kupić wszechstronną maszynkę o dobrych parametrach.
 • Producent - jeżeli chodzi o firmę, to zawsze jesteśmy nieugięci. Polecamy tylko sprawdzone marki, jak na przykład Bosch, Tefal, Amica, Zelmer, ETA, Eldom, MPM, Raven, Sencor, Smapp, Vesta, Lamart, Kenwood, Adler, Camry, Gorenje, Götze & Jensen, Graef, Łucznik, First, Clatronic, G3Ferrari, Lund, Mesko, Profi Cook, Zeegma czy Scarlett.

Czym jeszcze kierujemy się podczas wyboru maszynki do mielenia mięsa?

W układaniu klasyfikacji domowych maszynek do mielenia mięsa pomocna jest druga grupa czynników. Wśród niej:

 • Wnikliwa analiza - dokładnie analizujemy każdy model, aby później stworzyć listę wydajnych maszynek do mielenia mięsa o pozytywnym stosunku jakości do ceny. Wyłaniamy ich największe zalety i wady, dodatkowe udogodnienia, główne możliwości.
 • Własne doświadczenia - lubimy sprzęty z segmentu AGD, które znacznie ułatwiają pracę w kuchni. Przeprowadzamy liczne testy, sami posiadamy w domu wiele urządzeń tego typu i nabywamy tym samym doświadczenie, którym później się dzielimy z Tobą.
 • Opinie internautów - spora grupa ludzi lubi wiedzieć, z czego dokładnie składa się posiłek. Z tego powodu zamiast kupować gotowe, zmielone mięso w paczkach woli je samodzielnie zmielić w domu. Liczymy się z Twoim każdym spostrzeżeniem, zachęcamy zawsze do dzielenia się swoimi opiniami na temat danego modelu.

Jak widzisz, bazujemy na sporej ilości zagadnień, aby później dać Ci odpowiedź, jaka maszynka do mielenia mięsa jest najlepsza. Mając podane wytyczne, będziesz wiedział, jak kupić wydajną maszynkę elektryczną do mielenia. Godne uwagi modele znajdziesz, przeglądając ranking maszynek do mielenia mięsa.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.7, Głosów: 19
blog comments powered by Disqus