PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Frezarek do paznokci | Najlepsze polecane Frezarki do paznokci 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi frezarek do paznokci. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Frezarka do paznokci to sprzęt do pielęgnacji paznokci u dłoni i u stóp. Poradzi sobie z wieloma problemami, na przykład z pozbyciem się martwego naskórka. Każda kobieta dbająca o wygląd swoich paznokci, powinna posiadać tego typu sprzęt i mieć swój własny gabinet kosmetyczny w domowym zaciszu.

Wybór nie jest jednak tak oczywisty, dlatego powstał skrócony poradnik zakupowy, jaką frezarkę do paznokci wybrać. Wymieniliśmy główne elementy, z którymi należy się zapoznać przed zakupem. Taka ściąga w szybki sposób podpowie Ci, za co warto dopłacić, na czym się skupić, aby wiedzieć, jaką frezarkę do paznokci kupić.

Przed ostateczną decyzją, wspomóż się naszym rankingiem frezarek do paznokci.

frezarka do manicure pielęgnacja paznokci

Jak układamy ranking frezarek do paznokci?

Frezarka do manicure i pedicure musi sprawdzić się w pewnych zadaniach, stąd tak ważne jest poznanie najistotniejszych cech tego typu sprzętu.

 • Moc - mocna frezarka do paznokci lepiej poradzi sobie z wieloma rzeczami, co wpływa bezpośrednio na efektywność. Zazwyczaj moc kształtuje się na poziomie od 12 W do nawet 65 W.
 • Maksymalna prędkość obrotowa - to jak szybko pracuje domowa frezarka do paznokci określa prędkość obrotowa, czyli to, ile wykonuje obrotów w ciągu minuty. Są to rożne wartości w przedziale od około 4400 obr/min do 35000 obr/min. Nie sugeruj się jednak tylko tym parametrem, bo w warunkach domowych wystarczy mniejsza wartość, weź pod uwagę pozostałe cechy danej frezarki w połączeniu z prędkością.
 • Regulacja prędkości - możesz się spodziewać kilku narzuconych poziomów do wyboru bądź płynnej regulacji prędkości, dzięki której masz pełną kontrolę nad pielęgnacją paznokci. Regulacja odbywa się albo za pomocą wygodnego pokrętła, przycisków + i - albo przy użyciu pedała nożnego (masz dzięki temu wolne ręce).
 • Zasilanie - przeważnie spotkasz się z frezarkami zasilanymi sieciowo, co ma swoje plusy, bo nie zaskoczy Cię nagłe przerwanie pracy, natomiast musisz mieć dostęp do prądu. Bywają także bezprzewodowe frezarki do paznokci z baterią pozwalającą np. na 2-godzinną pracę. W tym przypadku zwróć uwagę na czas ładowania. Taka opcja pozwoli Ci zabrać sprzęt niemal wszędzie i swobodnie go używać bez plączących się przewodów.
 • Typ frezów - tutaj występuje kilka rodzajów. Mogą być frezarki z frezami kamiennymi (do manicure i pedicure, sprawdzą się w różnych zadaniach), frezami diamentowymi (najbardziej uniwersalnymi), frezami diamentowo-szafirowymi, frezami ceramicznymi (chwalone za odporność), frezami karbidowymi (niezwykle wytrzymałe, mocne) i frezami filcowymi (stosowane najczęściej do polerowania, wykańczania stylizacji).
  Dowiedz się, czy do frezarki pasują w razie czego uniwersalne frezy o średnicy trzpienia 2,35 mm. Występują w różnych kształtach (m.in. frezy szpiczaste, w kształcie kulki, stożkowe, w kształcie walca). Stosuje się również oznaczenia gradacji, niektóre frezy są bardzo drobne, inne z kolei średnie lub grube. Na przykład do ściągania masy sięgnij po najgrubszy frez. Kapturki pomogą usunąć zrogowacenia i nagniotki.
 • Ilość frezów - w komplecie z frezarką do paznokci często znajdują się zestawy frezów. Najczęściej jest ich od 3 do 10. Każdy z nich spełnia się najlepiej w określonym zadaniu. Przykładowo jeden może służyć do nadawania kształtu i długości paznokcia, drugi do usuwania skórek, trzeci do polerowania, a jeszcze inny do ściągania hybrydy i żelu czy do zmatowienia płytki. Frez płomieniowy jest polecany do usuwania wrastających paznokci.
 • Podświetlenie LED - nie tak często można mieć do czynienia z podświetleniem LED, a szkoda, bowiem znacznie zwiększa widoczność, zapewniając przy tym precyzję.
 • Jakość wykonania - najlepiej, jak rękojeść jest ergonomiczna i antypoślizgowa, tak aby praca nie była męcząca, a ryzyko wyślizgiwania się było znikome. Dobrze, jak jest poręczna i ma kompaktowe wymiary pozwalające na wygodny transport. Ważne, aby silnik był wytrzymały, a wymiana frezów przebiegała łatwo i szybko (polecane zabezpieczenie Twist & Lock). Frezarka nie powinna być bardzo głośna, żeby łatwiej skupić się na stylizacji bez drażniących dźwięków.
 • Dodatkowe udogodnienia - zazwyczaj pojawi się możliwość zmiany kierunku obrotów (lewo/prawo). Regulacja kierunku pracy przyda się zwłaszcza tym, którzy samodzielnie zajmują się stylizacją paznokci lub są osobami leworęcznymi. Kolejnym udogodnieniem jest wyświetlacz, który się pojawi w chwili rozpoczęcia pracy frezarki, dotykowy panel, funkcja automatycznego wyłączania np. po 20 minutach.
 • Akcesoria w komplecie - poza frezarką, zasilaczem, pedałem nożnym i frezami licz na osłonkę na pył, kapturki z nośnikami, niekiedy pojawi się etui podróżne (pokrowiec). W stacji często są wgłębienia do wygodnego przechowywania akcesoriów.
 • Producent - kluczową kwestią jest wybór właściwej marki. Sprzęty pochodzące od zaufanych producentów są mniej awaryjne, stawia się na lepszą jakość wykonania i dobre parametry. W przypadku frezarek do paznokci polecamy takie firmy, jak Beurer, Medel, Nova, SunOne JSDA, Nail Drill, Cecotec, Techwood.
 • Cena - polecane frezarki do paznokci to koszt rzędu od mniej więcej 60 zł do nawet 700 zł. Wiele zależy od Twoich indywidualnych wymagań. Ceny są na tyle zróżnicowane, aby każdy znalazł coś na własną kieszeń.

Na czym jeszcze bazujemy podczas tworzenia rankingu frezarek do paznokci?

Klasyfikacja frezarek do paznokci jest poprzedzona nie tylko najważniejszymi parametrami, ale również następującymi czynnikami:

 • Własne doświadczenia - nasze redaktorki, siostry, mamy, dziewczyny mają w swoich skarbach frezarki do manicure i pedicure. Poznaliśmy wiele różnych zdań na ich temat, wiemy, co tak naprawdę jest w nich cenione, a za co nie warto przepłacać.
 • Wnikliwa analiza - stosunek jakości do ceny musi być pozytywny. Nie zapominamy również przyjrzeć się kwestii praktycznych rozwiązań, ważnych funkcji, potrzebnych udogodnień wpływających na wygodę i skuteczność. Nie owijamy w bawełnę, nie kryjemy minusów danego urządzenia, jeżeli takowe faktycznie są.
 • Opinie internautów - zawsze sugerujemy się Waszym zdaniem. Zapoznajemy się każdą opinią kupującego na temat konkretnego modelu i wyciągamy pewne wnioski.

Ściąga w postaci szybkiego przeglądu, jaką frezarkę do paznokci wybrać, przedstawiła czołowe zagadnienia, na jakich należy polegać. Przemyśl, jak bardzo zaawansowany sprzęt potrzebujesz, do czego ma Ci głównie służyć, ile jesteś w stanie na niego przeznaczyć pieniędzy.

Nie zapomnij odwiedzić naszego rankingu frezarek do paznokci, gdzie znajdują się topowe modele w różnych cenach. Niektóre z nich nadają się wyłącznie do domowych warunków, ale znajdą się perełki, które spokojnie będą służyć nawet w małym salonie kosmetycznym.

Frezarka do paznokci to także dobry pomysł na prezent dla kobiety.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus