PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Oczyszczaczy powietrza | Najlepsze polecane Oczyszczacze powietrza 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi oczyszczaczy powietrza. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Najlepszy oczyszczacz powietrza skutecznie pozbędzie się zanieczyszczeń, alergenów, wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, pyłów z pomieszczenia. Efektywnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami, sierścią czy kurzem. Niekiedy dodatkowo jonizuje bądź nawilża, co udowodniliśmy w rankingu oczyszczaczy powietrza. Poznając odpowiednie modele, dowiesz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić.

Skrócony poradnik zakupowy przedstawia najważniejsze cechy, na jakie trzeba zwrócić uwagę, żeby wiedzieć, jaki oczyszczacz powietrza wybrać. To niezbędny sprzęt dla alergików, astmatyków, rodzin z małymi dziećmi, ale jego zastosowanie nie ogranicza się do użycia w domu. Z powodzeniem posłuży w poczekalniach, biurach, szkołach, przychodniach, restauracjach, salach konferencyjnych.

dobry oczyszczacz powietrza Sharp w pomieszczeniu

Jak układamy ranking oczyszczaczy powietrza?

Tworząc klasyfikację oczyszczaczy powietrza, sugerujemy się takimi parametrami, jak:

 • Maksymalna powierzchnia pomieszczenia - tutaj są szerokie możliwości umiejscowienia go, bowiem dobry oczyszczacz powietrza skutecznie przefiltruje powietrze w pomieszczeniu o wielkości do 128 m2.
 • Maksymalna moc - moc sięga nawet 100 W.
 • Wydajność oczyszczania - kluczowy element wyrażany w m3/h. Informuje o tym, jak dużo powietrza oczyszczacz jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Im większa wydajność, tym szybsze oczyszczenie pomieszczenia. Oczyszczacz powietrza klasy premium oferuje wydajność do 1260 m3/h.
 • Nawilżanie - ranking oczyszczaczy powietrza pozwolił zapoznać się z oczyszczaczami z funkcją nawilżania. Takie rozwiązanie przyda się, gdy masz do czynienia ze zbyt suchym powietrzem, a to następuje zwłaszcza w okresie grzewczym. Warto zadbać o odpowiedni poziom wilgotności. Oczywiście przyjrzyj się wydajności nawilżania. Dobrym wynikiem jest przykładowo wartość 630 ml/h, 830 ml/h. Przy okazji radzimy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Im pojemniejszy, tym rzadsza konieczność napełniania, a to zwiększa komfort.
 • Jonizator - generator jonów zwalcza nadmiar jonów dodatnich poprzez produkcję jonów ujemnych. Oczyszczacze powietrza z jonizacją pozwolą zachować równowagę jonową.
 • Czujniki - wszelkie sensory w niezawodnych oczyszczaczach powietrza wpływają na lepszą pracę. Wśród najpopularniejszych czujników wymienia się czujnik kurzu, czujnik ruchu, czujnik światła, czujnik wilgotności, czujnik nieprzyjemnych zapachów, czujnik lotnych związków organicznych, czujnik temperatury.
 • Tryby - przeważnie spotkasz się z trybem nocnym umożliwiającym postawienie oczyszczacza w pokoju dziecięcym (przyciemniony wyświetlacz, zmniejszona głośność). Przydatny okaże się tryb automatyczny dostosowujący parametry pracy za Ciebie.
 • Filtry - najpopularniejszy filtr to filtr HEPA usuwający do 99,99% zanieczyszczeń. Poza nim znajdziesz filtr wstępny wychwytujący większe cząsteczki i filtr węglowy pozbywający się gazu, brzydkiej woni. Należy pamiętać o ich okresowej wymianie lub przeczyszczeniu.
 • Poziom hałasu - jesteśmy zdania, że działanie oczyszczacza powietrza nie powinno drażnić domowników, zakłócać ich snu. Stąd istotne, aby dowiedzieć się, jaki hałas generuje. Zazwyczaj minimalna wartość wynosi 15 dB, a maksymalna 67 dB (w zależności od prędkości, trybu).
 • Timer - ustawienie regulatora czasowego oznacza pracę przez określony czas, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie sprzętu.
 • Wskaźnik wymiany filtra - najskuteczniejsza praca oczyszczacza będzie tylko w momencie właściwych filtrów. Niekiedy zapomina się o ich wymianie na czas, dlatego producenci pomyśleli o wskaźniku przypominającym o tym.
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza - innowacyjny oczyszczacz powietrza na bieżąco monitoruje jakość powietrza i zaznacza to za pomocą kolorów.
 • Dodatkowe udogodnienia - łączność WiFi pozwoli w pełni korzystać z aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca. Kolejnymi przydatnymi rozwiązaniami są kółka i uchwyty ułatwiające przemieszczanie, wyraźny wyświetlacz wskazujący parametry jakości powietrza, pilot zdalnego sterowania, możliwość sterowania głosowego, blokada panelu sterowania, funkcja sterylizacji lampą UV-C, regulacja stopnia oczyszczania, alarm braku wody w zbiorniku.
 • Producent - zawsze nasz ranking oczyszczaczy powietrza obfituje w urządzenia od cenionych i zaufanych marek. Mowa o firmach Sharp, Dyson, Panasonic, Electrolux, Philips, Xiaomi, Toshiba, Raven, TCL, Winix, Oromed, Samsung, Webber, Setti+, Stadler Form, Blueair, Eta, Daikin.
 • Cena - zakup oczyszcza powietrza wiąże się ze sporym wydatkiem, natomiast ta inwestycja wyjdzie Ci na zdrowie. W zależności od mnogości funkcji znajdziesz oczyszczacze powietrza do 1000 zł. W przypadku profesjonalnych oczyszczaczy powietrza musisz się liczyć z kosztami rzędu od 2000 zł do nawet 4000 zł. Warto sprawdzić dostępność części zamiennych, ceny filtrów.

Na czym jeszcze bazujemy podczas przygotowania rankingu oczyszczaczy powietrza?

Każde zestawienie oczyszczaczy powietrze jest poprzedzone drugą grupą czynników, wśród których wyróżniamy:

 • Wnikliwa analiza - z wielką precyzją analizujemy dany model. Przyglądamy się, jaki jest stosunek jakości do ceny, jego największe możliwości, atuty, parametry ze specyfikacji.
 • Własne doświadczenia - każdemu z nas zależy na oddychaniu świeżym powietrzem, zwłaszcza w mieście, gdzie zmagamy się ze smogiem. Z tego powodu sami nabywamy oczyszczacz powietrza, niejednokrotnie również testujemy oczyszczacze powietrza.
 • Opinie internautów - zdanie kupujących jest dla nas niezwykle ważne. Liczymy się z każdą uwagą, krytyką na temat konkretnego modelu.

Powyższy materiał dał Ci odpowiedź na pytanie, jak kupić oczyszczacz powietrza. Zastanów się, gdzie chcesz go umieścić, na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy, określ swój budżet. Pamiętaj, że najbardziej polecane modele znajdziesz w rankingu oczyszczaczy powietrza.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus