PODPOWIEDZI:

Oczyszczacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sharp FP-J60EUWSharp FP-J60EUW2899 zł
2Electrolux Pure A9 PA91-605GYElectrolux Pure A9 PA91-605GY2199 zł
3TCL KJ866FTCL KJ866F1715 zł
4Toshiba CAFZ123XPToshiba CAFZ123XP1679 zł
5Winix Zero ProWinix Zero Pro1139 zł
Oczyszczacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |

Oczyszczacz powietrza z jonizacją to segment chętnie wybieranych urządzeń, choćby z tego względu, że pozytywnie wpływają na zdrowie. Poznaj TOP 5 oczyszczaczy z jonizatorem i przekonaj się, co potrafią. Zapraszam!

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji sprawia, że zjonizowana drobinka opada na ziemię, bo jest zbyt ciężka, aby się unosić w powietrzu. Nie oddychasz już tymi zanieczyszczeniami, a tym samym nie dostają się one do Twoich płuc.

Obszerniejsze opisy każdego modelu znajdziesz w porównywarce oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją – Opinie

1. Sharp FP-J60EUW

oczyszczacz powietrza z jonizacją Sharp FP-J60EUW
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia48 m2
Moc38 W
Wydajność oczyszczania396 m3/h
Poziom hałasu15 dB - 43 dB
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaSharp FP-J60EUW oferta w Ceneo

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacjiSharp FP-J60EUW wyróżnia się technologią Plasmacluster (skuteczność udowodniona naukowo) z trybem Clean Ion Shower i Ion Spot. Wielostopniowa filtracja w połączeniu z wydajnym generatorem jonów High Density HD25000 da niewiarygodne efekty. W jego wymianie na czas pomoże wskaźnik wymiany modułu. Oczyszczacz wykryje pył zawieszony PM1, PM2.5 i PM10. Filtr wstępny wymaga okresowego czyszczenia, natomiast filtr węglowy i filtr HEPA H13 wykazują żywotność do 10 lat.

Program Pollen (przeciwpyłkowy dla alergików) polega na tym, że poziom czułości czujnika kurzu jest ustawiony na wysoki, dzięki czemu błyskawicznie wykrywa i usuwa alergeny. Oczyszczacz zużywa niewiele energii, co jest zasługą technologii inwerterowej J-tech Inverter. Głośność w trybie Sleep wynosi zaledwie 15 dB, więc nie zakłóci snu nawet najmłodszym domownikom.

Czytelny wyświetlacz daje użytkownikowi wiele cennych informacji, między innymi na temat wykrycia kurzu, przykrych zapachów, konieczności przeczyszczenia filtra. Po bokach znajdują się wygodne uchwyty, a na górze dotykowy panel sterowania. Cena może być dla niektórych zbyt wysoka, biorąc pod uwagę, że sprawdzi się w pomieszczeniach do 48 m2, natomiast zastosowane technologie w pełni ją uzasadniają.

2. Electrolux Pure A9 PA91-605GY

oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji Electrolux Pure A9 PA91-605GY
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia128 m2
Moc41 W
Wydajność oczyszczania615 m3/h
Poziom hałasu16 dB - 49 dB
Timerb/d
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaElectrolux Pure A9 PA91-605GY oferta w Ceneo

Oczyszczacz powietrza z jonizacjąElectrolux Pure A9 PA91-605GY prezentuje się wyjątkowo stylowo i daje możliwość sterowania smartfonem. Aplikacja pomoże monitorować pracę oczyszczacza, nawet jak jesteś poza domem. System PureSense na bieżąco mierzy poziom jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, po czym samodzielnie dopasowuje parametry pracy w stosunku do panujących warunków.

Wśród atutów wymienia się cichą pracę. Zaskakują spersonalizowane filtry z technologią filtracji 360. Każdy z nich posiada unikalny wskaźnik zużycia. To oznacza, że jeżeli usuniesz go i zamontujesz w następnym sezonie, to automatycznie rozpozna pozostały czas trwałości.

System AirSurround powoduje płynny, a zarazem silny ruch spiralny powietrza (szybsza cyrkulacja). Masz do czynienia z 5-stopniową filtracją, a tym samym eliminacją do 99,9% bakterii domowych. Urządzenie rozpozna, kiedy należy wymienić filtr. Zastosowano czujnik światła regulujący ustawienia w stosunku do natężenia światła i uruchamiający tryb nocny.

3. TCL KJ866F

oczyszczacz powietrza z jonizatorem TCL KJ866F
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia100 m2
Moc90 W
Wydajność oczyszczania866 m3/h
Poziom hałasu30 dB - 58 dB
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaTCL KJ866F oferta w RTV EURO AGD

Oczyszczacz powietrza z jonizacją i funkcją nawilżaniaTCL KJ866F idealnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach (zasięg działania do 100m2). Skutecznie pozbędzie się do 99,97% zanieczyszczeń, również z wszelkich zakamarków. Trójstopniowa filtracja pozwoli cieszyć się czystym powietrzem, bez nieprzyjemnych zapachów. Laserowy czujnik odpowiada za dokładny pomiar jakości powietrza. Kolorowy wskaźnik LED poinformuje, czy jakość powietrza jest doskonała, przeciętna czy zła.

Na wyświetlaczu zobaczysz informacje na temat temperatury, wilgotności, aktualnego zanieczyszczenia PM2.5. Przemieszczanie w inne miejsce ułatwiają kółka i uchwyt. Oczyszczacz jest w stanie przefiltrować aż 866 m3 powietrza w ciągu godziny. Za sprawą innowacyjnej technologii sprzęt potrafi automatycznie dobrać odpowiedni program.

Dodatkową zaletą urządzenia jest wskaźnik wymiany filtra zapewniający właściwą konserwację na czas, regulator czasowy oraz blokada rodzicielska uniemożliwiająca zmianę ustawień. Jako jedyny na liście może się pochwalić funkcją nawilżania, co zwłaszcza w sezonie grzewczym jest przydatne, bo borykasz się wtedy z suchym powietrzem. Zbiornik na wodę ma pojemność 3,4 l.

4. Toshiba CAFZ123XP

oczyszczacz z jonizacją Toshiba CAFZ123XP
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia88 m2
Moc45 W
Wydajność oczyszczania740 m3/h
Poziom hałasu21 dB - 42 dB
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaToshiba CAFZ123XP oferta w Media Expert

Oczyszczacz powietrza z jonizatoremToshiba CAFZ123XP oferuje filtr HEPA zatrzymujący wszelkie zanieczyszczenia, grzyby, bakterie, czego efektem jest czyste powietrze. Taka informacja z pewnością ucieszy alergików. Filtr węglowy usuwa lotne związki organiczne i brzydką woń w pomieszczeniu. Filtr wstępny zatrzymuje kurz i sierść zwierząt. Jeżeli zatem jesteś posiadaczem kota lub psa, to świetna wiadomość.

Bez trudu dopasujesz prędkość wentylatora do swoich potrzeb. Osiągany poziom hałasu nie będzie drażniący dla domowników. W trybie nocnym to wartość tylko 21 dB. Panel sterowania posiada blokadę ustawień. Możesz zaplanować czas pracy oczyszczacza, po którym nastąpi automatyczne wyłączenie. W trybie automatycznym nie musisz się o nic martwić, bowiem urządzenie dostosuje prędkość pracy do panującej w pokoju jakości powietrza.

5. Winix Zero Pro

oczyszczacz powietrza z jonizacją Winix Zero Pro
Maksymalna powierzchnia pomieszczenia120 m2
Moc90 W
Wydajność oczyszczania470 m3/h
Poziom hałasu28 dB - 55 dB
TimerTak
Wskaźnik wymiany filtraTak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzaTak
CenaWinix Zero Pro oferta w Ceneo

Zestawienie oczyszczaczy powietrza z jonizacją zamyka Winix Zero Pro. Ten niedrogi oczyszczacz poradzi sobie z oczyszczaniem z alergenów, wirusów, pyłów o wielkości 0,3 mikrona (roztocza, sierść, pleśń). Według producenta może być używany w pomieszczeniu o wielkości aż 120 m2. W swoim działaniu wykorzystuje 4-stopniową filtrację (filtr wstępny, z aktywnym węglem, True HEPA i technologia Winix PlasmaWave).

Technologia Dual Sensor sprawia, że sprzęt samodzielnie reaguje na nieprzyjemne zapachy i najmniejsze cząstki kurzu (PM2.5). W trybie uśpienia podświetlenie zostanie przyciemnione, a poziom hałasu zmniejszony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z trybu automatycznego i o nic się nie martwić lub wybrać jedną z czterech prędkości wentylatora.

Czujnik VOC przy użyciu kolorowych oznaczeń powiadomi o aktualnym poziomie jakości powietrza. Blokada rodzicielska zapobiega modyfikacji ustawień bądź wyłączeniu. Sam pobór energii i poziom hałasu mogłyby być trochę mniejsze.

Korzyści zakupu oczyszczacza z funkcją jonizacji

Oczyszczacz z jonizatorem produkuje jony ujemne i rozprzestrzenia je w całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie likwiduje jony dodatnie, a te z kolei tworzą się w każdym domu, zwłaszcza tam, gdzie jest dużo sprzętu RTV. Jony dodatnie przyczyniają się do rozwoju wirusów, bakterii, roztoczy, grzybów, stąd bardzo ważne jest ich pozbywanie się. Powietrze poddane jonizacji wykazuje zatem szereg korzyści. Równowaga jonowa zostanie zachowana i nie dojdzie do namnażania się mikroorganizmów.

Jonizator wspomaga działanie oczyszczacza. Regularne stosowanie takiego sprzętu ochroni przed schorzeniami układu oddechowego i zminimalizuje objawy uczulenia zwłaszcza w sezonie pylenia roślin. Znajdzie zastosowanie nie tylko w domu lub w mieszkaniu, ale także w biurach, restauracjach, gabinetach lekarskich, gabinetach kosmetycznych, poczekalniach, szkołach.

Za sprawą wielostopniowej filtracji usunie przykre zapachy, takie jak na przykład dym papierosowy. Dodam również, że oczyszczacz z jonizacją wcale nie musi kosztować majątku. Przykłady znajdziesz także na liście tanich oczyszczaczy powietrza do 1000 zł.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem w szybki sposób zminimalizuje poziom alergenów w Twoim otoczeniu. W klasyfikacji celowo umieściłam oczyszczacze w różnych cenach, tak aby każdy mógł dobrać odpowiedni dla siebie model. Każdy z nich charakteryzuje się wskaźnikiem zanieczyszczenia powietrza, timerem, wskaźnikiem wymiany filtra.

Poziom hałasu mieści się w przedziale od 15 dB do 58 dB. Maksymalna wydajność sięga 866 m3/h. Mogą być stosowane w pomieszczeniach o metrażu nawet do 128 m2. Wszystkie modele mają intuicyjny panel sterowania, szereg praktycznych trybów, czujników, funkcji bądź technologii wpływających na jeszcze większą skuteczność działania. Ciekawe produkty znajdziesz także w dziale ranking oczyszczaczy powietrza, więc zachęcam do zajrzenia tam.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Oczyszczacz powietrza z jonizacją | TOP 5 |