PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Jabra Panacast

➤ Ranking najlepszych Klimatyzatorów przenośnych 2021

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi klimatyzatorów przenośnych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Poz.ObrazekNazwaTu kupisz najtaniej
1WARMTEC Morso KP40W Warmtec Morso KP40W Warmtec Morso KP40W jest nowoczesnym klimatyzatorem przenośnym firmy, która przoduje w tego typu urządzeniach od lat. Ten model występuje też w wersji z Wi-Fi. Kliknij aby się przekonać!
2Dimplex PC 35AMB Dimplex PC 35AMB Dimplex PC 35AMB to zaawansowany klimatyzator przenośny z 4 głównymi funkcjami. Urządzenie wydajne i proste w obsłudze. Sprawdź sam
3WARMTEC KP35W WARMTEC KP35W Klimatyzator z funkcją Wi-Fi oraz ekologicznym czynnikiem chłodniczym R290. Rozwiązanie dla osób szukających nowoczesnego sprzętu. Sprawdź sam
4Blaupunkt Moby Blue S 1111E Blaupunkt Moby Blue S 1111E Świetny klimatyzator od firmy Balupunkt. Wyposażony w pilota i z możliwością sterowania wifi - będzie idealnym dodatkiem do każdego nowoczesnego domu. Sprawdź sam
5Electrolux EXP26U338HW Electrolux EXP26U338HW Model od Electroluxa. Klimatyzator sprzedawany w największych sieciówkach ma oferować doskonałą wydajność chłodzenia i ogrzewania. Polecany model
6Whirlpool PACW29COL WHIRLPOOL PACW29COL Niezłe urządzenie chłodzące firmy Whirlpool. Ten model klimatyzatora PACW29COL jest w stanie poradzić sobie z pomieszczeniem o rozmiarach od 20 do 30 metrów kwadratowych. Sprawdź sam
7Electrolux EXP26U338CW Electrolux EXP26U338CW Jeden z klimatyzatorów firmy Electrolux. Ten model wyposażono w dodatkową rurę i filtr przeciwkurzowy. Electrolux EXP26U338CW ma też możliwość włączenia funkcji swing. Sprawdź sam
8Adler AD7916 Adler AD7916 Adler AD7916 jest niedrogim klimatyzatorem przenośnym. Kosztuje poniżej 1000 złotych, a pomimo tego może działać tak, jak normalne urządzenia tego typu. Sprawdź sam
9Sencor SAC MT9020C Sencor SAC MT9020C Niedrogie urządzenie Sencora. To konkretne poradzi sobie ze sporym pomieszczeniem - nawet do 35 metrów kwadratowych. Sprawdź sam
10Columbia VAC KLC7000 Columbia VAC KLC7000 Jeden z tańszych klimatyzatorów z czynnikiem chłodniczym na rynku. Model firmy Columbia, dla osób szukających budżetowego schłodzenia w upalny letni dzień. Ten też ma niezłą cenę

Jeżeli poszukujesz najlepszego klimatyzatora przenośnego dla siebie, koniecznie powinieneś sprawdzić nasze zestawienia. Gdy letnie upały dobijają, a sąsiad denerwuje zabukowanym wyjazdem na daleką (i chłodną) północ, najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie regulujące temperaturę.

Żeby pomóc wam zrozumieć, jak przygotowujemy przykładowy ranking klimatyzatorów przenośnych, przygotowaliśmy zestaw rzeczy, którymi się sugerujemy. Po co ci taka wiedza? Aby samemu dowiedzieć się, czego szukać w tego typu urządzeniach i wiedzieć, na czym się skupiać, czytając nasz teksty.

Jak przygotowujemy ranking klimatyzatorów przenośnych?

Zestawiając ze sobą klimatyzatory przenośne, skupiamy się na szeregu cech i atrybutów, które są najważniejsze w dobraniu tego typu urządzenia. Należy pamiętać o tym, że to nie jest lista hierarchiczna - ostateczna decyzja co do doboru konkretnego modelu zależy od wszystkich wymienionych cech.

 • Cena klimatyzatora - rzecz podstawowa. Biorąc pod uwagę odpowiednie przedziały cenowe i porównując opłacalność różnych modeli, wybieramy jak najlepsze klimatyzatory przenośne. Jeżeli chodzi o klimatory, ich cena waha się najczęściej od 400 do 1000 złotych. Poważniejsze klimatyzatory monoblokowe z rurą i czynnikiem chłodzącym zaczynają się od okolic 1500 złotych, a ich cena potrafi sięgać nawet 2500-3000 złotych.
 • Marka - polecane klimatyzatory przenośne to takie, na których producencie można polegać. Firmy takie jak Dimplex, Blaupunkt czy Ravanson tworzą dobre urządzenia, które przynoszą ulgę latem i ogrzeją cię zimą. Bierzemy pod uwagę także innych producentów - najważniejsza zawsze jest jakość sprzętu.
 • Moc chłodzenia - najlepsze klimatyzatory przenośne na lato to takie, które mają odpowiednią moc zmniejszania temperatury. Co oznacza w tym przypadku odpowiednia? Dobrana do rozmiarów pomieszczenia, które urządzenie będzie schładzać. Potocznie (bez brania pod uwagę dodatkowych danych) liczy się około 35 watów na metr sześcienny powietrza w standardowym domu. Oznacza to, że do większości pokojów nada się klimatyzator przenośny o mocy ponad 3500 watów.
 • Moc grzania - temat podobny jak w przypadku chłodzenia. Zazwyczaj w klimatyzatorach ten parametr jest nieco niższy. Zdarzają się też sprzęty bez funkcji grzania, dlatego tej cechy wypatrujemy. Najlepsze klimatyzatory przenośne to takie, które poprawią atmosferę w twoim domu przez cały rok - również zimą.
 • BTU - brytyjski standard określania wydajności urządzeń ciepłowniczych. Jest nieprecyzyjny, ale przelicza się mniej więcej w następujący sposób: 1000 BTU/h to około 293 waty. Z tego względu zazwyczaj zwracamy uwagę na normalną jednostkę, ale w razie czego warto wiedzieć, że do najpopularniejszych wartości należą: 9000 BTU/h (2,64 kW), 12000 BTU/h (3,52 kW) i 18000 BTU/h (5,28 kW).
 • Przepływ powietrza - to parametr liczony w metrach sześciennych na godzinę. Optymalnie powinien wynosić przynajmniej 350 metrów sześciennych na godzinę, ale bardziej wydajne klimatyzatory osiągają wartości przekraczające 400.
 • Regulacja temperatury - porządne klimatyzatory przenośne z czynnikiem chłodzącym i rurą mają funkcję regulacji temperatury. Dzięki temu użytkownik może uzyskać optymalne warunki w pokoju.
 • Zakres temperatury - na to zwracamy uwagę w drugiej kolejności po możliwości regulacji. Nawet najbardziej polecane przez internautów klimatyzatory przenośne mają zakres sięgający od 16 do 32 stopni Celsjusza, przy czym, jeżeli chodzi o funkcję ogrzewania - zakres się zwęża.
 • Programator czasowy - sprawa podstawowa w klimatyzatorze. Dzięki temu łatwo ustawisz godzinę wyłączenia i włączenia urządzenia. Niektóre, bardziej skomplikowane, pozwalają też ustalić godziny, w których maszyna powinna zmienić tryb pracy.
 • Czynnik chłodniczy - to, czego urządzenie używa do schładzania powietrza. Najpopularniejsze rodzaje są dwa R290 i R410a. Ten pierwszy jest lepszy, bo bardziej ekologiczny - ma mniejszy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.
 • Tryb nocny - rzecz całkiem podstawowa, ponieważ nawet najlepszy klimatyzator przenośny jest całkiem głośny. Po włączeniu tego trybu zmniejsza się jego wydajność, ale i jest cichszy. To optymalny tryb, który zapewni ci spokojny sen w optymalnym klimacie.
 • Funkcja nawilżania - rzecz spotykana raczej w klimatyzerach niż w urządzeniach monoblokowych, ale i czasami w nich obecna. Zwiększa wilgotność powietrza i jest szczególnie przydatną opcją w okresie grzewczym.
 • Funkcja osuszania - jedna z podstawowych funkcji klimatyzatora przenośnego. Taki sprzęt jest w stanie skroplić najczęściej do 24 litrów wody z powietrza na dzień. Jeżeli nie jesteśmy fanami grzybów naściennych - must have.
 • Pilot zdalnego sterowania - od pewnego progu cenowego standard. Z jego pomocą zaprogramujemy klimatyzator z dowolnego miejsca pomieszczenia. To miła rzecz, na przykład przy przełączaniu na tryb nocny tuż przed snem.
 • Klasa energetyczna klimatyzatora przenośnego - wskazuje to, jak wydajny jest klimatyzator. Ona określa jak dobrze wykorzystuje pobrany prąd. Warto celować przynajmniej w A, warto przy tym pamiętać, że ten parametr różni się pomiędzy wydajnością chłodzenia a grzania.

Zobacz też:

Ranking wentylatorówRanking farelek

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus