PODPOWIEDZI:

Jak zamontować rękaw do klimatyzatora?

Jak zamontować rękaw do klimatyzatora?

Letnie upały to nie żart. Z roku na rok doskwierają w naszym kraju coraz mocniej. Jednym ze sposobów radzenia sobie z nimi jest zakup do swojego domostwa klimatyzatora, regulującego temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na tego rodzaju sprzęt, masz kilka możliwości zamontowania rury, która będzie odprowadzać gorące powietrze na zewnątrz.

Możesz zamontować rurę, najpierw wiercąc dziurę w ścianie i montując elementy ściennego wyprowadzenia z klapą zwrotną z drugiej strony. Rozwiązanie czasochłonne, jednak bardzo wytrzymałe. Kolejna metoda to rama okienna. Prosta w montażu wygląda estetycznie, niczym okno ze szczeliną na rurę, która odprowadza powietrze. 

Zobacz test klimatyzatora Fersk Vind 

Również niesamowicie prostym sposobem będzie materiałowy rękaw, który otrzymujesz przy zakupie samego sprzętu. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zamontować rękaw krok po kroku.

Proces montażu

W zestawie klimatyzatora przenośnego znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne, czyli materiałowy rękaw i zaczepową taśmę w rolce.

Sprawdź wymiary okna i zapotrzebowanie na taśmę

Pierwszy krok to oczywiście dopasowanie długości fragmentów taśmy z rzepami do framugi, a także okna. Najlepiej dopasowywać pojedyncze fragmenty w linii prostej i uciąć za pomocą nożyczek czy noża do tapet.

Przyklej taśmę do okiennicy

Gdy początkowy etap masz za sobą, należy przykleić taśmę do futryny, a także zewnętrznych krawędzi okna. Jest to bardzo łatwy proces, osłona dobrze odkleja się z taśmy. Jeśli martwisz się o dokładność swojej pracy, nie ma takiej potrzeby. Kilka milimetrów nie zrobi różnicy, a rękaw dalej będzie świetnie uszczelniać.

Zamontuj uszczelkę

Ostatnim elementem jest uszczelka. Należy przyczepić ją do zaczepowej taśmy wyposażonej w rzepy. Profil wybranego przez Ciebie okna nie ma tutaj znaczenia, rękaw jest bowiem tak zaprojektowany, że bez problemu dopasuje się do każdego rodzaju konstrukcji.

Czystą formalnością pozostaje już dostosowanie otworu do rozmiaru rury za pomocą zamka błyskawicznego. Od tej chwili możesz cieszyć się przyjemny chłodem nawet w upalny wakacyjny dzień. A jeśli nie wiesz jeszcze dokładnie, na jaki model się zdecydować, sprawdź nasz ranking klimatyzatorów przenośnych.

Podsumowanie

Od teraz montaż tego rodzaju uszczelki nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Jak widać, proces nie wymaga zbyt wiele czasu, a także żadnych specjalistycznych narzędzi czy umiejętności.

blog comments powered by Disqus
Jak zamontować rękaw do klimatyzatora?