PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Anten TV | Najlepsze polecane Anteny TV 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 26

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi anten tv. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Anteny telewizyjne muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w odpowiednie udogodnienia, aby odbierany sygnał był na wysokim poziomie. Jeżeli chcesz oglądać ulubione programy telewizyjne bez zakłóceń, to koniecznie dowiedz się, jaką antenę TV kupić. Kluczowa jest odległość od nadajnika głównego, miejsce, gdzie chcesz umiejscowić antenę.

Pomocą służy ranking anten TV, ale również poniższy poradnik zakupowy w skróconej wersji, aby wiedzieć, jaką antenę TV wybrać.

Digit Activa 5G Protected antena niebieska zewnętrzna

Jak tworzymy ranking anten TV?

Układając zestawienie anten TV, bierzemy pod uwagę główne zagadnienia, jakimi są:

 • Rodzaj anteny - na rynku wyróżnia się 2 główne rodzaje anten: zewnętrzne anteny TV i wewnętrzne anteny pokojowe TV. Pierwszy rodzaj montuje się na ścianach budynku, na dachu, na balustradzie balkonowej, co jest trudniejsze, ale za to gwarantują bardzo dobry odbiór sygnału, nawet w bardziej oddalonych miejscach niż większe miasto. Wśród nich wymienia się między innymi anteny kierunkowe, siatkowe.
  Drugi natomiast służy do użytku domowego, więc nie ulegnie uszkodzeniu przez warunki pogodowe, ma kompaktową konstrukcję, sprawdzi się w sypialni czy pokoju dziecięcym, postawisz ją na szafce RTV lub powiesisz na ścianie, ale również wykazuje energooszczędne działanie i mobilność, dzięki czemu zabierzesz ją do domku letniskowego.
 • Typ anteny - do głównych typów zalicza się aktywne anteny TV i pasywne anteny TV. Aktywne są ze wzmacniaczem wymagającym dodatkowego zasilania, z kolei pasywne oferują zasilanie z telewizora lub dekodera.
 • Odbiór sygnału - anteny telewizyjne mogą odbierać DVB-T, DVB-T2, DVB-T HD, radia DAB/DAB+, FM, UHF, VHF.
 • Wbudowany wzmacniacz - anteny TV z wbudowanym wzmacniaczem są najchętniej kupowane. Nie dochodzi do zakłóceń, za to rekompensuje straty na drodze antena - odbiornik.
 • Wzmocnienie - wzmocnienie na poziomie przykładowo 20 dB, 36 dB czy 45 dB w znacznej mierze zwiększa siłę sygnałów. Zostaje poprawiony zakres odbioru, co przekłada się na możliwość odbioru sygnałów na większych dystansach.
 • Regulacja wzmocnienia - tylko niektóre anteny telewizyjne wyróżniają się regulacją wzmocnienia. Daje to pozytyw w postaci niezwykłej skuteczności w obszarze silnego i słabego sygnału.
 • Filtr - filtr LTE, GSM, 4G, 5G (w zależności od modelu) służy głownie do tłumienia zakłóceń, które są spowodowane przez sieci telefonii komórkowej.
 • Układ redukcji szumów - żeby uzyskać klarowny obraz, równie ważny jest niski poziom szumów (poniżej 1 dB).
 • Zakres częstotliwości - zakres częstotliwości UHF wynosi najczęściej 470 - 790 MHz. Dobrze, jak antena współpracuje ze wszystkimi multipleksami (MUX 1, MUX 2, MUX 3, MUX 8). Zwróć uwagę na zdolność odbierania i wzmacniania sygnałów z zakresu fal VHF.
 • Impedancja - wynosi przeważnie 75 Ohm.
 • Polaryzacja - może być pionowa lub pozioma. Jeżeli antena ma zarówno jedną, jak i drugą to oznacza, że zamontujesz ją na ścianie w takiej pozycji, jaka Ci odpowiada.
 • Zasięg - przy wyborze głównie pokojowej anteny wewnętrznej koniecznie przyjrzyj się, jaki zasięg działania do miejsca nadawania ma do zaoferowania. Najlepiej, aby była to wartość rzędu 25 km, 30 km, a nawet 50 km. Dla porównania montaż dobrej anteny zewnętrznej może się odbywać w  miejscu oddalonym o 100 km od nadajnika.
 • Wykonanie - anteny telewizyjne powinny być solidnie wykonane (m.in. z aluminium, tworzywa ABS). W przypadku zewnętrznych anten TV konstrukcje muszą być odporne na trudne warunki atmosferyczne i na promieniowanie UV. Nowoczesne anteny nie zawodzą również pod względem designu. Radzimy, aby dowiedzieć się, jaki jest długość przewodu. Niektóre anteny pokojowe posiadają w komplecie zasilacz. Przyda się wskaźnik zasilania LED, przełącznik On/Off.
 • Producent - wybór producenta jest dla nas za każdym razem kluczowy. Tylko renomowane firmy dbają o aktualne potrzeby konsumentów, bezawaryjną pracę i jakość swoich sprzętów. W przypadku anten TV dobrą opinią cieszą się takie marki, jak Thomson, Telkom-Telmor, DPM, Philips, Vivanco, Meliconi, EMOS, Reinston, TechniSat, Arkas, Hama, One For All, Xenic.
 • Cena - kwota, jaką zapłacisz za antenę TV jest uzależniona między innymi od typu anteny, najważniejszych parametrów, wbudowanych opcji i dodatkowych funkcji. Biorąc pod uwagę godne polecenia modele, można ustalić przedział cenowy od około 60 zł do 300 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu anten TV?

Poza czołowymi elementami, skupiamy się również na drugiej grupie czynników, czyli:

 • Własne doświadczenia - posiadamy niezawodne telewizory, ale to nie wystarczy, aby cieszyć się dobrą jakością obrazu. Kluczowy jest również wybór anteny. Mieliśmy do czynienia z dwoma głównymi rodzajami anten i ich typami, wiemy, co jest najistotniejsze podczas zakupu.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo analizujemy każdy model. Zapoznajemy się z główną specyfikacją, sprawdzamy dodatkowe udogodnienia, patrzymy na stosunek jakości do ceny. Nie ukrywamy także słabszych stron.
 • Opinie internautów - niezwykle cenne są dla nas Wasze opinie. Zawsze jesteśmy ciekawi Waszego zdania na temat konkretnego urządzenia i związanych z nim spostrzeżeń.

Z materiału dowiedziałeś się, jaką antenę TV kupić, aby odbierać sygnał telewizyjny w najlepszej jakości. Zastanów się, ile chcesz wydać na produkt, gdzie możesz zamontować antenę, na jakich funkcjach Ci zależy. Oczywiście pomocą przy podjęciu ostatecznej decyzji niech służy ranking anten TV.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.9, Głosów: 26
blog comments powered by Disqus