PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Desek do prasowania | Najlepsze polecane Deski do prasowania 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 6

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi desek do prasowania. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Żmudny proces prasowania ubrań przebiegnie o wiele szybciej i bardziej komfortowo, jeżeli zakupisz odpowiednią deskę do prasowania. Wbrew pozorom nie jest to zwykły sprzęt. Modele potrafią owocować w różne funkcje wpływające na większą efektywność.

Przed zakupem dowiedz się, jaką deskę do prasowania wybrać, a więc przejrzyj jej główne możliwości. Pomocą służy ten skrócony poradnik zakupowy. Znajdują się w nim wskazówki, jaką deskę do prasowania kupić, czemu się najbardziej przyjrzeć.

Ranking desek do prasowania obfituje z kolei w różnego rodzaju modele elektryczne i nieelektryczne, w różnych cenach, wielkościach, udogodnieniach czy jakości wykonania.

dobra deska do prasowania

Jak układamy ranking desek do prasowania?

Tworząc klasyfikacje desek do prasowania, zwracamy uwagę na najistotniejsze elementy. Podczas zakupu zarówno małej deski do prasowania, jak i deski do prasowania do stacji parowej kieruj się następującymi zagadnieniami:

 • Rodzaj deski do prasowania - na rynku znajdziesz nastołowe deski do prasowania (turystyczne, przenośne), ale podział jest również na modele elektryczne (posiadające przydatne gniazdko) i nieelektryczne. Posiadając stację parową, skup się na desce, która jest wykonana z materiałów przepuszczających parę i wyposażona w podstawkę na generator.
 • Powierzchnia prasowania - niektórym zależy na kompaktowych deskach do prasowaniach, które zmieszczą się w małych mieszkaniach. Innym z kolei na większych, aby swobodnie prasować obrusy, prześcieradła. Kieruj się swoimi preferencjami. W swoich zestawieniach uwzględniliśmy różne wielkości. Powierzchnia prasowania desek może wynosić przykładowo 90 x 33 cm, 118 x 38 cm, 124 x 45 cm, 130 x 44 cm. Wybór jest spory.
 • Maksymalna wysokość - deski do prasowania często oferują regulację na kilku poziomach. Celujemy w takie produkty, aby prasowanie nie było dla Ciebie uciążliwe i żebyś dobrał właściwą wysokość w stosunku do Twojego wzrostu. Maksymalna wysokość sięga nawet 102 cm.
 • Wielkość podstawy na żelazko - na listach znajdziesz deski wyposażone w specjalne podstawki do odkładania tradycyjnych żelazek bądź generatorów pary. Ich wielkość to przykładowo 40 x 28 cm.
 • Wykonanie blatu - blaty i pokrowce desek do prasowania to szeroki temat. Często są wykonane z siatki metalowej, niekiedy z tworzywa sztucznego, bawełnianych powłok, pianki. Istnieją specjalne kilkuwarstwowe pokrowce, które wchłaniają wilgoć. Nic nie kapie na podłogę, a same ubrania pozostają suche.
 • Jakość wykonania - celujemy w solidnie wykonane urządzenia. W przypadku desek do prasowania rama powinna być zrobiona ze stali nierdzewnej odpornej na korozję. Ważne, aby nóżki były gumowe. Wtedy deska się nie ślizga i nie rysuje podłogi.
 • Bezpieczeństwo użytkowania - deska do prasowania musi się łatwo składać i rozkładać. Przydatna jest blokada w trakcie transportu, aby nie doszło do przypadkowego rozłożenia. To też istotne, jeżeli w domu są małe dzieci.
 • Dodatkowe udogodnienia - lubimy sprzęt, który wyróżnia się elementami zwiększającymi komfort użytkowania. Mowa między innymi o antence podtrzymującej przewód, zintegrowanym przedłużaczu, uchwycie na wieszaki, pojemniku zbierającym skondensowaną parę, funkcji nadmuchu (poduszka powietrzna) czy funkcji odsysania pary.
 • Producent - nie interesujemy się podróbkami, które zużyją się po niedługim czasie użytkowania. Wyłaniamy tylko markowe deski do prasowania, gdzie za cel postawiono sobie funkcjonalność, wygodę i jakość. Wśród renomowanych producentów wymienia się takie firmy, jak: Vileda, Joseph Joseph, Leifheit, Rorets, Brabantia, Karcher, Metrox, Laurastar, Tefal, Braun, Hillmann, Lamart, Zelmer, Götze & Jensen.
 • Cena - tradycyjne deski do prasowania bez innowacyjnych rozwiązań to nieduży wydatek do około 100 zł. W przypadku typowo małych desek do prasowania wszystko zależy od jakości wykonania. To koszt rzędu od 99 zł do nawet 360 zł. Deski do prasowania do stacji parowej są najdroższe. Godne uwagi modele mieszczą się w przedziale od 250 zł do 1000 zł.

Czym jeszcze kierujemy się podczas wyboru deski do prasowania?

Istnieje druga grupa czynników, która znacznie ułatwia nam ułożenie klasyfikacji desek do prasowania. Wśród niej:

 • Wnikliwa analiza - analizujemy deski do prasowania pod kątem stosunku jakości do ceny, największych plusów i minusów, dodatkowych funkcji.
 • Własne doświadczenia - każdy z nas miał sytuację, gdzie potrzebował wyprasować ubranie na specjalną uroczystość lub po prostu na co dzień. Wymieniamy się między sobą spostrzeżeniami odnośnie danego sprzętu.
 • Opinie internautów - Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Liczymy się z każdą uwagą, chętnie sprawdzamy, czego Ci brakuje w danym modelu, a co sobie najbardziej chwalisz.

Poznałeś wytyczne, abyś wiedział, jak kupić deskę do prasowania i cieszyć się większą wygodą. Jak widać, zakup wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje na początku. Pamiętaj, że najlepsze produkty poznasz w rankingu desek do prasowania.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 6
blog comments powered by Disqus