PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Wideodomofonów | Najlepsze polecane Wideodomofony 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi wideodomofonów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zwykły domofon ze słuchawką może pójść w odstawkę. Coraz częściej prym wiodą domofony z kamerą. Nowoczesny wideodomofon powinien umożliwić komunikację dwukierunkową przy zachowaniu dobrej jakości obrazu i dźwięku. Właściciele domów bądź lokali usługowych bardzo cenią sobie taki produkt, gdyż masz podgląd otoczenia kamery, widzisz, kto znajduje się po drugiej stronie, co znacznie zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

W skróconym poradniku, jaki wideodomofon wybrać, przekonasz się, jaki szereg dodatkowych rozwiązań oferuje, co może zaskoczyć wiele osób. Elementów, na jakie należy zwrócić uwagę jest w gruncie rzeczy sporo, dlatego ułatwiliśmy Ci to w postaci poniższej ściągi.

Zapoznaj się z najważniejszymi wytycznymi, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki wideodomofon kupić. Pomocą zawsze służy aktualny ranking nowoczesnych wideodomofonów, który zawiera topowe modele.

Wideodomofon jednorodzinny Orno

Jak tworzymy ranking wideodomofonów?

Każde zestawienie wideodomofonów jest poprzedzone główną specyfikacją, innowacyjnymi rozwiązaniami, inteligentnymi funkcjami. Oto one:

 • Ekran (monitor) - chodzi głównie o rozmiar wyświetlacza i oferowaną rozdzielczość. Musi być odpowiednio wyraźny. Polecane są video domofony z dużym wyświetlaczem (np. 10", 7", ewentualnie 4,3"). Najlepiej, jak pracują z rozdzielczością Full HD 1080p, 1024 x 600, 800 x 480. Przy mniejszych wymaganiach, akceptowalną wartością jest 480 x 272.
 • Sposób montażu - instalacja inteligentnych domofonów nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani nie jest czasochłonna. Najczęściej spotkasz się z montażem natynkowym.
 • Kąt widzenia - im szersze kąty widzenia, tym lepiej. Kamera wtedy obejmie więcej szczegółów z otoczenia. Niektóre zaawansowane wideodomofony charakteryzują się kątem 160°, inne np. kątem 54° w pionie i 107° w poziomie.
 • Sposoby otwierania - warto się temu przyjrzeć, gdyż różne sposoby otwierania w dużej mierze wpływają na Twoją wygodę. Nie trzeba szukać kluczy, aby szybko otworzyć furtkę. Wyróżnia się otwieranie zbliżeniowe polegające na zbliżeniu breloka lub karty, czytnik linii papilarnych umożliwiający otwarcie poprzez odcisk palca, jak również szyfrator (wpisujesz kod PIN na podświetlanej, szyfrowanej klawiaturze).
 • Aplikacja mobilna - dedykowana aplikacja mobilna otwiera przed Tobą szereg możliwości. Przykładowo możesz zdalnie otworzyć komuś bramę, nawet jeżeli nie ma Cię w domu. Masz stały podgląd otoczenia, wiesz, kto próbował się dostać na Twoją posesję pod Twoją nieobecność. Z poziomu aplikacji możesz również przeprowadzać komunikację dwukierunkową. Spodziewaj się alertów, czyli powiadomień na telefonie w sytuacji, gdy kamera zarejestruje ruch za drzwiami.
 • Oświetlenie nocne - podgląd kamery musi być czytelny nawet w gorszych warunkach oświetleniowych, głównie w nocy. W swoim rankingu wideodomofonów postawiliśmy tylko na sprzęty, które posiadają diody LED, czujnik zmierzchu i nie wymagają dodatkowego zakupu lampy z czujnikiem ruchu.
 • Klasa ochrony - kaseta zewnętrzna musi być odporna na uszkodzenia (polecany aluminiowy panel zewnętrzny oraz daszek ochronny) i na różne warunki atmosferyczne, w tym ulewy. Z tego powodu, radzimy celować w wytrzymałe wideodomofony o klasie ochrony IP65 lub IP44.
 • Regulowane ustawienia - wideodomofon jednorodzinny często posiada pokrętła służące do komfortowej regulacji głośności rozmowy, nasycenia obrazu czy jasności, aby wszystko dobrać pod indywidualne preferencje.
 • Dodatkowe udogodnienia - z przydatnych opcji wymienia się wybór spośród kilkunastu melodii gongu, pamięć wewnętrzną umożliwiającą zapis np. do 100 zdjęć, zapis plików video na karcie Micro SD lub w chmurze, czujnik ruchu, funkcję podglądu, tryb głośnomówiący. Konsumenci cenią sobie obsługę 2 wejść, nagrywanie krótkich wiadomości, jak również możliwość rozbudowy zestawu o kolejną stację zewnętrzną, kilka monitorów czy kamerę CCTV. Niekiedy praktyczny okaże się tryb cichy, jeżeli chcesz tymczasowo wyłączyć domofon. Chwalona jest kompatybilność z Amazon Alexa i Google Assistant, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe.
 • Producent - wybór marki to jeden z najważniejszych aspektów. Renomowani producenci stawiają na wysokiej jakości sprzęty, które nie zawiodą nawet po kilku latach użytkowania. W przypadku wideodomofonów postaw na takie firmy, jak na przykład Emos, Eura-Tech, Orno.
 • Cena - ceny wideodomofonów są bardzo zróżnicowane, w zależności od stopnia zaawansowania. Wysokiej klasy domofony z kamerą kosztują około 1400zł, a nawet 1800 zł. Inne, godne uwagi urządzenia, które nie zawiodą zaczynają się od 400 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu wideodomofonów?

Powyższe zagadnienia to jedno, ale w czasie tworzenia klasyfikacji video domofonów posiłkujemy się jeszcze drugą grupą czynników, a mianowicie:

 • Własne doświadczenia - uwielbiamy inteligentne gadżety do domu, stąd wielce się nimi interesujemy. Z wieloma mamy styczność na co dzień, inne z kolei testujemy.
 • Wnikliwa analiza - zagłębiamy się w każdym produkcie, aby analiza przebiegła dokładnie. Patrzymy przede wszystkim na stosunek jakości do ceny, przydatne funkcje, specyfikację. Nie kryjemy ewentualnych minusów danego modelu.
 • Opinie internautów - liczymy się z każdą dodaną opinią przez kupujących. Wasze spostrzeżenia są niezwykle ważne, zatem cieszy duża liczba komentarzy.

Poznałeś najistotniejsze cechy, aby wiedzieć, jaki wideodomofon kupić. Określ swój budżet i swoje główne wymagania, zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy. Czołowe produkty czekają na Ciebie w rankingu wideodomofonów.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus