PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Lodówek do zabudowy | Najlepsze polecane Lodówki do zabudowy 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 18

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi lodówek do zabudowy. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Zobacz najlepsze produkty w kategorii lodówki do zabudowy. Sprawdź, jakie są rodzaje takich lodówek, co je charakteryzuje oraz jakie zalety niesie w sobie taki produkt.

W rankingu poznasz m.in. ich dane techniczne. Dowiesz się też wszystkiego o pojemności, energooszczędności czy nowoczesności przejawiającej się w innowacyjnych funkcjach, co przekłada się na ich praktyczność i funkcjonalność. Coś dla siebie znajdzie tu ten, który potrzebuje mniejszej, ale i większej lodówki do zabudowy.

profesjonalna lodówka do zabudowy

Najpopularniejsze wymiary lodówek do zabudowy

Chłodziarki do zabudowy podobnie, jak w przypadku lodówek wolnostojących, są bardzo różne. Obecnie do wyboru są lodówki służące zabudowie o następującej wysokości:

 • do 89,9 cm
 • od 120 do 129,9 cm
 • od 140 do 149,9 cm
 • od 150 do 169,9 cm
 • od 170 do 179,9 cm
 • od 180 cm

Biorąc pod uwagę szerokość lodówek do zabudowy, wygląda to następująco:

 • do 54,9 cm
 • od 55 do 57,9 cm
 • od 58 do 61,9 cm

Podobne wymiary z niewielkimi różnicami mają także lodówki wolnostojące. Na czym polega więc różnica? Otóż lodówki pod zabudowę, mimo iż tylko niewiele mniejsze od standardowych lodówek wolnostojących, w dużej części mają mniejszą pojemność. Głownie dlatego, że są płytsze, co jest zrozumiałe, gdyż zmieścić się muszą w specjalnej kasecie do zabudowy.

Jak kupić najlepszą lodówkę do zabudowy? Poradnik zakupowy

Na lodówki do zabudowy Polacy w dalszym ciągu decydują się rzadziej niż na wolnostojące tego typu produkty. Na ich korzyść przemawiają przede wszystkim względy estetyczne. Taka lodówka pod zabudowę może mieć również wiele dodatkowych funkcji. Nie tylko mrozi produkty, ale może znacznie więcej. Jak wybrać taką chłodziarko-zamrażarkę? Przejdźmy krok po kroku przez wszystkie najważniejsze aspekty. Pozwoli to wybrać najlepszą lodówkę do zabudowy.

Jak zamontować lodówkę do zabudowy w kuchni?

Lodówki do zabudowy montuje się wewnątrz specjalnie do tego przeznaczonych szafek kuchennych. Co istotne, w każdym modelu takiej lodówki zachodzi możliwość zmiany kierunku otwierania jej drzwiczek. Fronty stanowią bowiem najczęściej osobne drzwi z własnymi zawiasami, które połączone są z drzwiami chłodziarek do zabudowy. Rzadziej front jest montowany bezpośrednio na drzwiach lodówki.

W mniejszych kuchniach, gdzie nie ma dużych przestrzeni, zamiast zwykłej lodówki, postawić można na podblatowe chłodziarki pod zabudowę. Również mieści się ona w kasecie szafki, a jej wysokość nie przekracza 90 cm. Takie lodówki ze względu na niewielką wysokość mają jednak dość małą pojemność. Dlatego ewentualnie sprawdzają się w kawalerkach. Spotkać można je też w pokojach hotelowych.

Dlaczego w lodówkach do zabudowy tak ważna jest wentylacja?

Mimo że lodówki pod zabudowę są odrobinę mniejsze od standardowych, to zajmują więcej miejsca. Ma to związek z otaczającą je kasetą oraz wentylacją, która jest niezbędna, jeśli taki sprzęt ma być sprawny, w pełni wydajny i działać wystarczająco długo.

Dlatego też montując lodówkę do zabudowy, w kasecie powinien być duży wlot powietrza z dołu oraz wylot z góry. Ważne jest to dlatego, że powietrze zasysane jest z dołu, przechodzi przez tył lodówki i wychodzi górą.

nowoczesna lodówka do zabudowy i jej funkcje

Zadbać należy więc o to, aby zapewnić lodówce wystarczająco dużo miejsca, dzięki czemu powietrze będzie miało swobodny przepływ. Taki otwór powinien mieć co najmniej 200 cm2. Przy jego szerokości w granicach 50 cm wystarczy odsunąć ją więc od ściany o 40 cm. Z kolei między kasetą i lodówką odstęp wynosić musi przynajmniej 4 cm.

Jakie są klasy energooszczędności lodówek do zabudowy?

Lodówka to wybór na długie lata. Tym bardziej, jeśli jest to lodówka do zabudowy, która odpowiada danej kasecie. Dlatego wybrać należy ją zgodnie z potrzebami domowników. Jako że lodówka pracuje przez 24 godziny na dobę, jednym z najważniejszych jej parametrów jest energooszczędność, o której informacje znajdują się na etykiecie energetycznej.

Dla lodówek na ogół spotyka się etykiety energetyczne z siedmioma klasami energetycznymi, od klasy D do klasy A+++, a więc urządzeń najbardziej energooszczędnych. Pełna klasyfikacja energooszczędności dla chłodziarek do zabudowy, podobnie jak tych wolnostojących, zawiera w sobie jednak 10 klas energetycznych: A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Poza klasą energooszczędności na etykiecie lodówki do zabudowy znajdują się informacje o:

 • rocznym zużyciu energii w kWh
 • sumie pojemności użytkowej wszystkich komór
 • sumie pojemności użytkowej wszystkich komór do przechowywania zamrożonej żywności
 • podanym w dB poziomie emitowanego hałasu

Jak pojemna powinna być lodówka do zabudowy?

Pojemność lodówki do zabudowy jest związana z jej wysokością. Wiele zależy więc od liczby członków w rodzinie i ich potrzeb. Właściwą pojemność takiej chłodziarko-zamrażarki do zabudowy można w prosty sposób obliczyć. Zakłada się, że na pierwszą osobę w rodzinie przypada 120-130 litrów pojemności lodówki, a na każdą kolejną 30 litrów.

Dla klasycznej rodziny w modelu 2+2 pojemność takiej lodówki powinna więc sprowadzać się do ok. 220 litrów.

lodówka do zabudowy z dozownikiem wody

Jak umiejscowiona jest zamrażarka w lodówkach do zabudowy?

Większość lodówek pod zabudowę, które dostępne są na rynku, ma ok. 180 cm wysokości. W takich produktach zamrażarka najczęściej umiejscowiona jest na dole lodówki i kończy się poniżej poziomu blatu szafek kuchennych. Odwrotny rozkład części chłodzącej zamrażarki może być problematyczny. Jako że z części chłodniczej korzysta się znacznie częściej, schylanie się po znajdujące się w niej przedmioty może być mało praktyczne. Szczególnie duży problem mogą mieć z tym osoby w podeszłym wieku i te, które zmagają się z niepełnosprawnością.

Jaka powinna być liczba termostatów w lodówce pod zabudowę?

Wiele jednodrzwiowych lodówek do zabudowy ma jeden agregat i jeden termostat. Bardziej funkcjonalne są modele z dwoma agregatami i dwoma termostatami, które są od siebie niezależne. Taka konfiguracja pozwala osobno ustawić temperaturę dla zamrażarki, osobno dla chłodziarki, a nawet jedną z tych części w razie potrzeb wyłączyć całkowicie. Takie połączenie przekłada się jednak na większy pobór prądu.

W związku z tym częstszym zestawieniem jest połączenie jednego agregatu i dwóch termostatów. Taka opcja jest lepsza pod kątem ekonomicznym. Zestawienie takie nie daje wprawdzie możliwości wyłączenia jednej z części lodówki, ale pozwala ustawić w nich osobną temperaturę.

Jak ważny jest rodzaj i rozmieszczenie półek w lodówce do zabudowy?

Komfort użytkowania lodówek do zabudowy podnosi właściwe rozmieszczenie w nich półek. Najlepsze są te, które mają regulowaną ich wysokość, choć w wybranych modelach można je nawet składać czy pochylać. Ponadto znaleźć się w niej muszą przeróżne, przezroczyste i wysuwane szuflady oraz inne mniejsze pojemniki na jajka, napoje i nie tylko.

mięso w lodówce do zabudowy

Same półki powinny być natomiast szklane, przez co łatwiej jest je utrzymać w czystości. Wówczas musi to być jednak szkło hartowane, odporne na zarysowania i pęknięcia, które wytrzyma kilkukilogramowe obciążenie.

Najlepsze funkcje i technologie lodówek do zabudowy

Lodówka do zabudowy powinna być energooszczędna i spełniać swoje podstawowe funkcje, a więc mrozić i schładzać znajdujące się w niej produkty, jak i dbać o ich optymalną jakość. Nowoczesne lodówki pod zabudowę pełne są jednak także wielu dodatkowych systemów, które nadają im funkcjonalności. Należą do nich:

 • System No Frost — system ten odpowiada za wymianę powietrza i jego osuszanie. W lodówkach z systemem No Frost szron nie osadza się na ściankach lodówki, półkach i w końcu samych produktach. Wszystko dzięki specjalnym pojemnikom, w których zbiera się para wodna, zamieniająca się następnie w lód. Ze względu na niską wilgotność powietrza takie lodówki sprzyjają przesuszaniu produktów, a więc wędliny czy sery należy w nich przechowywać w plastikowych pojemnikach.
 • System Multiflow — dzięki tej funkcji chłodne powietrze przemieszcza się po całej lodówce i zamrażalce, docierając na każdą z półek. Jest to jednoznaczne z równomiernym chłodzeniem produktów znajdujących się na wszystkich półkach.
 • Elektroniczny system sterowania — w lodówkach z takim systemem temperaturę chłodzenia można ustawić z dużą dokładnością i śledzić parametry ustawienia sprzętu na elektronicznym wyświetlaczu.
 • Funkcja antybakteryjna — takie lodówki mają powłokę antybakteryjną. Chroni ona przechowywane w nich produkty przed namnażaniem bakterii.
 • Funkcja wakacyjna — w lodówkach z tą funkcją można zaoszczędzić na zużyciu prądu podczas wyjazdu na wakacje czy każdej innej nieobecności, bez konieczności wyłączania jej z gniazdka.
 • Space Max — ta technologia zwiększa przestrzeń lodówki. Wszystko dzięki wydajnemu systemowi wentylacji, który sprawia, że ścianki lodówki są cieńsze, a powierzchnia użytkowa większa.
 • Funkcja Power Cool — umożliwia przyspieszone schładzanie trwające do kilku godzin, po czym wyłącza się automatycznie.
 • Funkcja Power Freeze — przyspieszone zamrażanie aktywne przez kilkadziesiąt godzin. Funkcja wyłącza się automatycznie.
 • Alarm otwartych drzwi — alarm w postaci dźwiękowej, jeśli drzwi lodówki są otwarte dłużej niż przez 2 minuty.
 • Alarm temperatury — załącza się, jeśli w komorze zamrażarki z powodu awarii silnika, temperatura jest zbyt wysoka.
 • Metal Cooling — w takich lodówkach tylna ścianka wykonana jest ze stali nierdzewnej, przez co prostsze jest utrzymanie we wnętrzu odpowiednio niskiej temperatury.

funkcja metal cooling w lodówce samsung

Jaka powinna być nowoczesna lodówka do zabudowy?

Każda wyszukiwarka lodówek do zabudowy zawiera w sobie mnóstwo tego typu produktów. Jedne z nich są bardziej nowoczesne, inne mniej. Wybierając sobie taką lodówkę, przede wszystkim należy określić potrzeby. Tak swoje, jak i innych członków rodziny.

Na pewno lodówka pod zabudowę nie może być zbyt mała, gdyż nie będzie praktyczna. Dobrze też, jeśli jest ona energooszczędna, najlepiej z klasą energooszczędności A+++. Dużą korzyścią są też jej dodatkowe funkcje, dzięki którym nie tylko zyskuje ona na funkcjonalności, ale gwarantuje również utrzymanie znajdujących się w niej produktów w odpowiedniej temperaturze.

Najlepsi producenci lodówek do zabudowy

Jeżeli zadajecie sobie wciąż pytanie, jaką lodówkę do zabudowy kupić, to oprócz wcześniej wymienionych kwestii, warto zwrócić uwagę również na renomę producenta.

Wybierając duży sprzęt AGD do kuchni często sugerujemy się jego marką. Nie można jednak wyłącznie na to patrzeć czy kierować się jakimiś stereotypami. Przechodząc już jednak do konkretnych producentów lodówek pod zabudowę, można wyróżnić przede wszystkim:

 • Lodówki do zabudowy Samsung
 • Lodówki do zabudowy Bosch
 • Lodówki do zabudowy Amica
 • Lodówki do zabudowy Beko
 • Lodówki do zabudowy Whirlpool
 • Lodówki do zabudowy Gorenje
 • Lodówki do zabudowy Electrolux
 • Lodówki do zabudowy Liebherr
 • Lodówki do zabudowy Siemens

Trochę tych firm jest, prawda? Warto jeszcze raz zajrzeć do rankingów najlepszych lodówek do zabudowy, które znajdziecie na samej górze pod tabelką i przekonać się, który producent tego typu urządzeń wygrał w konkretnej klasyfikacji.

nowoczesna kuchnia z lodówką do zabudowy

Jak tworzymy nasze zestawienia polecanych lodówek do zabudowy?

Na koniec kilka zdań o sposobie naszej pracy i procesie tworzenia każdego rankingu. W porównaniu do większości serwisów z rankingami sprzętu, nie sugerujemy się wyłącznie popularnością, i to jeszcze nie sprzedażową, a według danych z porównywarek cenowych, bo tak działa duża część stron z podobnymi zestawieniami.

 • Dokonujemy przede wszystkim dogłębnej analizy rynku. Bierzemy pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry lodówek do zabudowy i zestawiamy je w stosunku do ceny.
 • Kierujemy się także własnymi doświadczeniami i testami. Duży sprzęt AGD to ważna gałąź naszego portalu i mamy w swojej ekipie ludzi, którzy wykazują się ogromną wiedzą na ten temat.
 • Nie bez znaczenia są dla nas także opinie internautów. To właśnie dzięki nim można się czasem dowiedzieć, jak dana lodówka do zabudowy sprawuje się po kilku latach użytkowania.

Robimy co w naszej mocy, aby serwować Wam wartościowe, unikalne, jedyne w swoim rodzaju klasyfikacje czołowych lodówek do zabudowy. Jest to przecież sprzęt dość kosztowny, więc warto wybrać dla siebie jak najlepszy model.

Sprawdź również:

Poradnik i ranking lodówek wolnostojącychPoradnik i ranking zamrażarekPoradnik i ranking piekarników
Poradnik i ranking płyt grzejnychPoradnik i ranking zmywarekPoradnik i ranking najlepszych pralek
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 18
blog comments powered by Disqus