PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Termometrów | Najlepsze polecane Termometry 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi termometrów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Dotychczas chcąc zmierzyć temperaturę, na przykład podczas gorączki u dziecka, sięgaliśmy po stare i dobre rozwiązanie. Był nim termometr rtęciowy. Te czasy jednak już nie wrócą. I dobrze.

Czym więc należy teraz dokonywać pomiaru? Przeszukując dowolny ranking termometrów, można zauważyć, że największą popularnością cieszą się te elektroniczne. To jednak wierzchołek góry lodowej. Przyszłościowe rozwiązanie jest tylko jedno. Mierzenie z pomocą podczerwieni. Pomożemy wam wybrać najlepsze termometry bezdotykowe.

Czym jest termometr bezdotykowy dla dzieci?

Najpierw trzeba odpowiedzieć na najważniejsze z pytań. Powstało wiele marek wyspecjalizowanych w mierzeniu gorączki u najmłodszych. Zazwyczaj sprowadza się to jednak do pokolorowania urządzenia na przyciągający uwagę kolor albo wprowadzenia trybu cichego.

Tak naprawdę nie istnieje coś takiego, jak termometry bezdotykowe tylko dla dzieci. Trudno uszczegółowić przecież tak prosty sprzęt. Tym termometrem zmierzymy temperaturę u każdego. Ciężko doszukać się też takiego urządzenia jak termometr bezdotykowy dla niemowlaka. Dla nich jest za to przeznaczone inne rozwiązanie. Termometry wbudowane w smoczek.

Czemu termometry bezdotykowe uznaje się za idealne dla dzieci?

Odpowiedź nasuwa się sama. Kiedy musimy zmierzyć temperaturę zmęczonemu przebiegiem choroby dziecku. Okazuje się wtedy, że nie dość iż mierzyć temperatury nie lubi, to jeszcze jest dosyć ruchliwe.

Za pomocą termometra zmierzymy temperaturę niemowlaka

Tutaj właśnie wchodzi w grę aspekt bezdotykowy sprzętu. Dziecku nie przeszkadza urządzenie pod pachą, a sam fakt, że używamy skomplikowanej technologii, może wydać mu się na tyle zajmujący, aby usiedział w miejscu. Na dodatek, termometry elektroniczne są po prostu szybsze, nie wymagają od pacjenta ogromnych pokładów cierpliwości.

Jak wybrać elektroniczny termometr bezdotykowy?

Żeby ułatwić poszukiwania i odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie - jak wybrać termometr bezdotykowy - postanowiliśmy rozwiać kilka wątpliwości związanych z wyborem tego sprzętu. Czytając dalej, dowiecie się, na co zwracać uwagę i co potrafi taki sprzęt.

Sięgając po dowolny ranking termometrów bezdotykowych i wczytując się w niego z wiedzą wyniesioną z tego artykułu, z łatwością zakupicie coś odpowiedniego dla was.

Termometry bezdotykowe to nowoczesne rozwiązanie

Czy zmierzymy temperaturę otoczenia za pomocą termometru bezdotykowego?

Niektóre urządzenia są zdolne, oprócz mierzenia temperatury ciała i obiektów, zmierzyć także jak ciepło jest w pomieszczeniu. To ciekawa opcja, dzięki której łatwo sprawdzimy, czy w pomieszczeniu przeziębionego domownika, jest odpowiednio ciepło. Dużo przyjemniej przecież odchorować grypę w temperaturze sprzyjającej długiemu i spokojnemu snu.

Kalibrowanie termometru na podczerwień względem otoczenia, o co chodzi?

To całkiem prosta funkcja, ale dająca niezłe rezultaty. Urządzenie sprawdza, jaka jest temperatura otoczenia i porównuje odczyty z sensorem odbitej od światła podczerwieni. Następnie w procesie dynamicznej korekcji błędu pomiarowego podaje dokładniejszy wynik. Warto zwracać na obecność takiej funkcji uwagę. Różni producenci różnie ją nazywają, włoski Tecnimed określa ją na przykład jako AQCS.

Mierzenie temperatury przedmiotów termometrem bezkontaktowym

Większość termometrów bezkontaktowych pozwala również zmierzyć obiekty. Za ich pomocą sprawdzimy temperaturę zupy lub mleka dla naszej pociechy. Ze względu na ograniczenia sprzętu będzie to jednak pomiar mniej precyzyjny i o niższym zakresie temperatur.

Co istotne, termometry bezkontaktowe zazwyczaj skalibrowane są na jeden stopień emisji promieniowania podczerwonego. A różne materiały różnie ją odbijają. Wynika z tego tyle, że raczej nie zmierzymy poprawnie temperatury obiektów silnie połyskliwych, a do reszty musimy podchodzić z przymrużeniem oka.

Termometr bezdotykowy zmierzy temperaturę otoczenia

Czy termometr elektroniczny można zamoczyć?

Elektryczność zazwyczaj z wodą się gryzie. Jest tak też w przypadku większości elektronicznych termometrów bezdotykowych. Niektórzy producenci wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom, tworząc sprzęty, które wytrzymają bliskie spotkanie z wodą.

Jeżeli szukacie sprzętu, który przetrwa wszystko, sprawdźcie jakiś ranking termometrów elektronicznych na naszej stronie. Znaleźliśmy kilka urządzeń, które zmierzą się dzielnie z kichającym dzieckiem. Niektóre są nawet wodoszczelne.

Czy termometrem bezdotykowym zmierzymy płyny?

Jak najbardziej. Z pomocą termometru na podczerwień zmierzymy zarówno kąpiel szykowaną dla niemowlaka, jak i mleko czy herbatę na przeziębienie. To bardzo przydatna funkcja, bo dzięki niej nasza pociecha już więcej się nie sparzy. No i jest na pewno bardziej precyzyjna od mierzenia wody łokciem.

Termometr może mierzyć temperaturę płynów

Jakość wyświetlaczy w termometrach bezdotykowych

Wszystkie urządzenia mierzące temperaturę człowieka wyposażone są w wyświetlacze LCD. W większości podświetlane. Trudno więc doszukiwać się tutaj nowoczesnych rozwiązań. Ekrany w termometrach elektronicznych różnią się głównie rozmiarami.

Niektóre wyposażone są też w podświetlanie o różnym kolorze lub mocy. Zazwyczaj jest to związane ze specjalnymi funkcjami.

Jak precyzyjny jest termometr bezdotykowy?

Większość termometrów na podczerwień nie należy do najbardziej szczegółowych. Nawet pomimo automatycznych kalibracji, trzeba liczyć się z tym, że pomiar nie będzie idealny. Zbyt dużo czynników wpływa w tym przypadku na sprawdzanie temperatury.

Niemniej, tego typu sprzęt, zwłaszcza droższy, stara się radzić sobie z błędem pomiarowym. Chociaż zwykle wynosi on około 0,2 stopnia Celsjusza, niektóre termometry elektroniczne mierzą setki razy w ciągu sekundy, aby uzyskać jak najdokładniejszy wynik.

Czy termometrem na podczerwień zbadamy zwierzę?

Nie. Nawet najlepsze termometry bezdotykowe dla ludzi sobie z tym nie poradzą. Wszystko dlatego, że aby przygotować takie urządzenie do pracy, należy je skalibrować. Wstępnie robi się to na taśmie produkcyjnej.

Zmierzymy z pomocą termometra bezkontaktowego kota

Modele przeznaczone dla ludzi nie zostały skalibrowane pod zwierzęta i na odwrót. Dlatego, jeżeli chcemy sprawdzić, czy nasz burek w upalny letni dzień się przypadkiem nie przegrzał, musimy kupić do tego specjalny sprzęt.

Czy termometr bezdotykowy ma swoje limity?

Tak, zwłaszcza ten używany wyłącznie do badania temperatury ciała. Zależnie od trybu, jest w stanie określić jej wysokość tylko w pewnym zakresie.

W jakim zakresie termometr na podczerwień sprawdza temperaturę?

W trybie mierzenia ciepłoty pacjenta, termometry elektroniczne mierzą w zakresie od 32 do 45 stopni Celsjusza. W tym trybie są też bardziej precyzyjne. Gdy przełączymy na mierzenie temperatury obiektu, zakres się rozszerza. Dzięki tej funkcji sprawdzimy, jak gorąca jest na przykład woda do kąpieli. Zazwyczaj jednak tylko w zakresie od 0 do około 100 stopni. Na dodatek z większym błędem pomiarowym.

Za pomocą termometra elektronicznego zmierzymy temperaturę w pewnym zakresie

Termometr bezdotykowy - jaka firma jest najlepsza?

Na to pytanie nie da się tak łatwo odpowiedzieć. Wszystko dlatego, że producentów takich urządzeń jest naprawdę multum. Na dodatek, większość wcale nie specjalizuje się w tego typu sprzęcie, a niektóre równie dobrze mogłyby być uznane za firmy-krzaki.

Do producentów produkujących najlepsze termometry bezdotykowe na pewno można zaliczyć Tecnimed. To pionierzy, którzy chlubią się wyprodukowaniem pierwszego takiego urządzenia na świecie. Warto również zwrócić uwagę na propozycje firm Braun i Beurer. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić, świetnym rozwiązaniem będzie któryś z termometrów HI-TECH Medical. Znają się na rzeczy i robią porządne budżetowe urządzenia.

Gdzie kupić termometr bezkontaktowy?

To zależy od tego, w jaką półkę cenową celujemy. Większość tańszych urządzeń można dostać głównie na stronach internetowych aptek. To jest jakieś rozwiązanie, ale często się zwyczajnie przepłaca.

Droższe modele oferowane są już w sklepach mainstreamowych. Nieważne, czy to Komputronik, czy OleOle - z łatwością znajdziemy tam sprzęt intuicyjny, z ciekawymi funkcjami i gwarantujący porządną pracę przez lata. Poza tym, kupując w większych sieciach, korzystać można z wielu benefitów z tym związanych. Takich jak gwarancja door-to-door i zakupy na raty.

Termometr elektroniczny - najlepszy na gorączkę?

To jest jasna sprawa, że kiedy tylko zaczniemy zauważać pierwsze symptomy choroby, sprawdzamy naszą temperaturę. Jeżeli jest zbyt wysoka, to kaplica. Rozpala nas gorączka i trzeba iść do lekarza sprawdzić, czy to grypa. Sprawdzić nasz stan zdrowia możemy jednak za pomocą jakiegokolwiek termometru, nawet tradycyjnego. Dlaczego więc warto sięgnąć po elektroniczny termometr bezkontaktowy?

Czemu termometr elektroniczny wypiera te normalne?

Z jednego prostego powodu, jest wygodniejszy. Dzięki termometrom elektronicznym możemy zmierzyć temperaturę jeszcze szybciej, w niektórych przypadkach nawet w 0,5 sekundy. Ponadto są uniwersalne. Na to szczególnie zwracamy uwagę w przypadku wymienianych w naszych rankingach termometrów bezdotykowych. Urządzenia te pozwalają mierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale też przedmiotów. Inną ich zaletą jest też wytrzymałość - nie tak łatwo rozbić solidny kawał plastiku.

Ze względu na te cechy, jak i na fakt, że są coraz tańsze, elektroniczne termometry bezdotykowe znajdują swoje miejsce w polskich domach. I nie tylko. Szpitale, przychodnie i przedszkola adaptują się do nowych czasów, również sięgając po tego typu urządzenia. To dobrze, bo dzięki temu znika także ryzyko w postaci rtęci znanej ze starych termometrów.

Termometr bezpdotykowy szybko zmierzy dziecko

Alarm sygnalizujący gorączkę

Termometry bezdotykowe w zdecydowanej większości wyposażone są w wyświetlacze LCD. Dzięki podświetleniu można na nich łatwo odczytać temperaturę. Co ciekawe, niektóre oferują zmienny kolor światła, zależny od temperatury. Dla przykładu, przy normalnej temperaturze podświetlają na zielono, przy zwyczajnej gorączce na żółto, a przy naprawdę niepokojąco rozpalonym pacjencie - na czerwono.

Termometry czasem mają alarm gorączkowy

To nie jedyny sposób w jaki termometry sygnalizują o niepokojących odczytach. W przypadku pomiaru sygnalizującego gorączkę, niektóre wyświetlają dodatkowy piktogram, albo wydają z siebie dźwięk ostrzegawczy.

System Age Precision - o co chodzi?

Firma Braun opatentowała system Age Precision. Ta funkcja pozwala na ustawienie wieku badanej osoby. Dzięki temu urządzenie jest w stanie określić, czy mierzona przez nie temperatura jest odpowiednią dla tego konkretnego pacjenta.  To o tyle przydatne, że nie trzeba już się domyślać, czy temperatura 37,5 stopnia Celsjusza to za dużo u niemowlaka.

Wyświetlanie temperatury na czole pacjenta - zabawka czy pomoc

Jednym ze sprzętów, który uświetni każdy ranking termometrów elektronicznych jest sprzęt firmy Tecnimed. VisioFocus to porządny termometr od uznanego włoskiego producenta, ale odznacza się przede wszystkim jedną ciekawą zaletą. Wyświetla temperaturę na mierzonym obiekcie.

Termometr bezdotykowy wyświetla temperaturę na czole

Zarówno na ciele człowieka, jak i na przedmiocie, którego temperaturę sprawdzamy. To przydatna opcja, bo dzięki niej sprawdzimy również, czy urządzenie jest ułożone w odpowiedniej odległości od obiektu. Przede wszystkim jednak jest to funkcja, która może uspokoić zdenerwowane i trawione gorączką dziecko.

Istotny jest też sposób, w jaki wyświetlana jest temperatura. To całkowicie bezpieczna technologia, którą nie uszkodzimy siatkówki oka. Urządzenie generuje projekcję za pomocą świateł LED.

Tryb nocny w termometrze elektronicznym - co to jest i jak działa?

Niektóre termometry bezdotykowe wyposażone są w tak zwany tryb nocny. Działanie takiego ustawienia sprowadza się zazwyczaj do dwóch rzeczy. Termometr wyłącza zbędne dźwięki i obniża jasność ekranu. Wszystko po to, aby przypadkiem nie obudzić zmęczonego gorączką dziecka. Mówią w końcu, że sen to zdrowie.

Za pomocą termometra bezkontaktowego łatwo zmierzymy śpiącą osobę

Historia pomiarów w termometrze bezdotykowym

Wraz ze zwiększoną ceną i rozmiarem wyświetlacza pojawiają się nowe opcje. Takie urządzenie jest w stanie zapamiętać historię pomiarów. Już nigdy więcej nie trzeba będzie notować przebiegu gorączki u pacjenta.

Wszystko wyświetla się na ekranie LCD po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Niektóre modele są także wyposażone w wewnętrzny zegar. Dzięki temu do danych dojdzie też godzina pomiaru i jego data. To naprawdę przydatna funkcja, zwłaszcza podczas dłuższego przebiegu choroby.

Termometr elektroniczny - dotykowy i bezdotykowy w jednym

W przypadku sprzętów z wyższej półki istnieje możliwość mierzenia temperatury, również przykładając termometr do czoła. To przydatna opcja, zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebujemy precyzyjniejszego pomiaru. Urządzenia z takimi możliwościami pojawiają się w każdej klasyfikacji najlepszych termometrów.

Sprawdź też inne rankingi:

ranking ciśnieniomierzyranking elektronicznych niańrankingi stacji pogody

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus