PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Ranking Stacji meteo | Najlepsze polecane Stacje meteo 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 17

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi stacji meteo. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Stacja meteo to niewielkie, a wielozadaniowe urządzenie służące do pomiarów meteorologicznych. Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić warunki atmosferyczne, to koniecznie dowiedz się, jaką stację meteo kupić. Z tą myślą powstał skrócony poradnik zakupowy, który wyłoni najistotniejsze zagadnienia związane ze stacjami pogodowymi. W ten sposób szybko dowiesz się, jaką stację pogody wybrać.

Dużą pomocą służy ranking stacji meteo, który obfituje w czołowe modele, chętnie wybierane na rynku.

stacja meteo wisząca na ścianie firmy Setti+

Jak tworzymy ranking stacji meteo?

Domowa stacja pogodowa sprawi, że już nigdy nie zaskoczy Cię nagły deszcz czy opady śniegu. Ubierzesz się stosownie do pogody, dowiesz się wielu przydatnych informacji. Główne parametry stacji meteo to:

 • Pomiar temperatury - niemal każda stacja meteo wskaże Ci temperaturę, jaka panuje na zewnątrz (aby nie ubrać się za ciepło bądź za cienko) i wewnątrz pomieszczenia. Masz większą kontrolę nad panującymi warunkami.
 • Pomiar ciśnienia atmosferycznego - większość stacji pogody cechuje się pomiarem ciśnienia (funkcja barometru). Zmieniające się ciśnienie atmosferyczne w dużej mierze oddziałuje na samopoczucie, warto zatem mieć świadomość, jakie obecnie panuje, żeby nie zaskoczył Cię nagły ból czy zawroty głowy.
 • Pomiar wilgotności powietrza - poznanie wartości wilgotności powietrza, zwłaszcza wewnątrz, ochroni Cię przed zbyt niską (wiesz wtedy, że należałoby zastosować nawilżacz, aby poprawić warunki w mieszkaniu) lub przed zbyt dużą wilgotnością (warto wtedy sięgnąć po osuszacz, żeby nie doszło do zawilgocenia i pojawienia się pleśni czy grzybów). To ważny aspekt, zwłaszcza w sezonie grzewczym.
 • Pomiar wielkości opadów - moduł deszczomierza, czyli miernik opadów deszczu podpowie, kiedy należy zabezpieczyć niektóre kwiaty.
 • Miernik wiatru - wiatromierz sprawi, że poznasz prędkość i kierunek wiatru. Takie informacje przydadzą się również w sytuacji, gdy wybierasz się na golfa lub chcesz iść z dzieckiem puścić latawiec.
 • Prognozowanie pogody - funkcja pogodynki w domowych stacjach meteo pozwoli prognozować pogodę na najbliższe 12 – 24 h, aby móc zaplanować sobie na przykład wycieczkę w weekend.
 • Obrazowanie faz księżyca - bywają stacje meteo, które codziennie przedstawiają na ekranie fazy księżyca. Jeżeli lubisz obserwować księżyc w pełni, to popatrz na stację pogody wyposażoną w taką opcję, a od razu zaczerpniesz informacji na ten temat.
 • Temperatura punktu rosy - wskaźnik punktu rosy to inaczej stosunek między temperaturą a wodą w powietrzu. W momencie wysokiej temperatury punktu rosy możesz przykładowo odczuwać większą parność bądź spodziewać się silniejszych opadów.
 • Zegar/datownik - poza różnymi pomiarami użytkownik znajdzie zegar i kalendarz. Rzucisz tylko okiem i od razu wiesz, która jest godzina, jaki dzień tygodnia. Najbardziej chwalone są zegary z systemem DCF.
 • Wyświetlacz - stacje pogodowe powinny posiadać kolorowe, duże ekrany, najlepiej z podświetleniem i kilkoma poziomami jasności do wyboru, aby wszelkie dane były wyraźnie przedstawione zarówno w formie liczb, jak i wykresów czy rysunków. Wielokrotnie znajdziesz symbole między innymi zachmurzenia, śniegu, silnych opadów deszczu.
 • Zasięg czujnika - zwróć uwagę, ile wynosi zasięg bezprzewodowego czujnika (transmisja między czujnikiem a jednostką centralną). W większości przypadku wynosi 60 m lub 100 m, choć zdarza się nawet 150 m na otwartej przestrzeni.
 • Montaż - przeważnie stacje metro nadają się do postawienia na stoliku bądź powieszenia na ścianie. Nie jest to w żadnym stopniu skomplikowana czynność.
 • Dodatkowe udogodnienia - praktycznych udogodnień nie brakuje w stacjach pogodowych. Wśród nich wymienia się wskaźnik poziomu baterii, wskaźnik komfortu, funkcję drzemki (powtarzanie budzika), godzinę wschodu i zachodu Słońca, indeks UV, stężenie pyłu, ostrzeżenia przed wystąpieniem gołoledzi, projektor godziny i temperatury, zastosowanie dodatkowych czujników, pamięć pomiarów, wydawanie alertów pogodowych, alarm temperatury, alarm mrozowy, ostrzeżenie przed zagrożeniem pleśnią, wybór jednostki temperatury.
  Przyjrzyj się, czy zakres temperatur jest szeroki, jak również, z jaką dokładnością są podawane pomiary. Rzadko, ale zdarzają się pojedyncze perełki, które dają dostęp do aplikacji mobilnej i zarazem obsługę przez smartfona, stałe śledzenie warunków pogodowych, stworzenie inteligentnego domu (zasługa łączności bezprzewodowej).
 • Zasilanie - zasilanie stacji meteo pochodzi z gniazdka sieciowego bądź z baterii, które są umieszczone w środku.
 • Producent - tylko renomowani producenci mogą się pochwalić wysokiej jakości sprzętami na lata. W przypadku stacji pogodowych, polecamy takie marki, jak Meteo, Setti+, Hyundai, TechniSat, Hama, Sencor, Reinston, Netatmo, Omega, Nasa, 2Measure, Blow.
 • Cena - ceny stacji meteo zaczynają się już od niskiego pułapu. Wszystko wiąże się z mnogością funkcji, stopnień zaawansowania danego modelu. Za dobre urządzenie do pomiarów meteorologicznych zapłacisz kwotę w przedziale od 150 zł do około 600 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu stacji meteo?

Przy tworzeniu list stacji meteo, posiłkujemy się jeszcze innymi czynnikami, a mianowicie:

 • Wnikliwa analiza - za każdym razem w niezwykle szczegółowy sposób analizujemy produkt pod kątem stosunku jakości do ceny, przydatnych udogodnień, oferowanych funkcji. Z każdego modelu wyciskamy jak najwięcej informacji, również minusy nie są przez nas zatajane.
 • Własne doświadczenia - chyba nikt nie lubi, jak nagle dopadnie go ulewa, lub rano zaskoczy samochód cały w śniegu. Sami posiadamy tego typu urządzenia w swoich domach, przez nasze ręce przewinęły się sprzęty z różnych kategorii, w tym domowe stacje pogodowe.
 • Opinie internautów - liczymy się z każdym zdaniem kupujących, czekamy na Wasze opinie i spostrzeżenia, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Z powyższymi wskazówkami bez trudu odpowiesz sobie na pytanie, jaką stację meteo kupić, aby spełniła Twoje oczekiwania. Zastanów się, na jakich pomiarach najbardziej Ci zależy, ile jesteś w stanie przeznaczyć budżetu, jakie dodatkowe funkcje są dla Ciebie istotne.

Pamiętaj, że modele w różnych cenach i o odmiennej funkcjonalności znajdziesz w rankingu stacji meteo.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 17
blog comments powered by Disqus