PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Osuszaczy powietrza | Najlepsze polecane Osuszacze powietrza 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 13

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi osuszaczy powietrza. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Znajdziesz tu odpowiedź na to, jak tworzymy ranking osuszaczy. Te informacje przydadzą ci się w lepszym zrozumieniu obecnych na tej stronie zestawień i tego, czym kierujemy się, dobierając do nich sprzęty.

Jak przygotowujemy ranking osuszaczy?

Żeby dostarczyć ci jak najlepszy ranking osuszaczy, trzymamy się konkretnych zasad dobierania produktów. Określamy najważniejsze parametry oraz bierzemy pod uwagę dodatkowe kwestie, aby polecić ci najopłacalniejsze modele osuszaczy.

  • Opinie o osuszaczach - to pierwsza rzecz, którą kierujemy się, tworząc ranking osuszaczy. Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich modeli, które trafiają do naszych zestawień. Możemy za to polegać na opiniach wystawianych w różnych agregatorach cenowych i w ramach testów w sieci.
  • Cena osuszacza - dosyć istotny czynnik, warunkujący pozycję urządzenia w tabeli. Im wyższa kwota, jaką przyjdzie ci zapłacić, tym zazwyczaj wydajniejszy lub bardziej funkcjonalny jest polecany osuszacz. To nie zawsze prawda. Czasem producenci za sam design lub markę liczą sobie więcej. Staramy się to brać pod uwagę, ważąc stosunek ceny do jakości.
  • Typ osuszacza - wykorzystuje się jeden z dwóch typów. Adsorpcyjne lub kondensacyjne. Te pierwsze lepiej pracują w chłodniejszych warunkach - na przykład garażu lub na jachcie - te drugie w cieplejszych - czyli w domu. Na stronie znajdziesz również dedykowane rankingi osuszaczy pod każdy z tych typów.
  • Wydajność osuszacza - wydawałoby się, że to najważniejszy parametr. Faktycznie, wielokrotnie na czoło rankingu osuszaczy wysuwa się najbardziej wydajny model. Z tym że przy większości pomieszczeń do 40 metrów kwadratowych, wystarczy ci opcja o wydajności zaledwie 20 litrów na dobę.
  • Przepływ powietrza - tu im więcej, tym lepiej. To bardzo istotny czynnik decyzyjny, bo od niego zależy to, ile razy w ciągu godziny maszyna wymieni powietrze w pokoju. Producenci prześcigają się w podbijaniu tego parametru, ale odbija się to często negatywnie na hałasie. W końcu wentylator generuje szum.
  • Filtr osuszacza - wiele urządzeń tego typu jest wyposażonych w jakiś rodzaj filtra. Zazwyczaj są to wstępne siatkowe - typowe do wyłapywania kurzu z obiegu powietrza - ale niektórzy producenci idą o krok dalej. Szczególnie polecane osuszacze to te, które mają filtr HEPA, gwarantujący usuwanie najmniejszych cząsteczek, w tym smogu, oraz węglowy, który zwalcza gazy i brzydkie zapachy.
  • Wbudowane Wi-Fi w osuszaczu - o ile każdy model ma możliwość sterowania przy pomocy panelu z przyciskami, o tyle już nie wszyscy producenci stawiają na bezprzewodowość. Piloty nie są zbyt wygodne - wymagają przebywania w tym samym pomieszczeniu. Dlatego pod ranking osuszaczy dobieramy modele z Wi-Fi. To poprawia wygodę korzystania i gwarantuje wyższe miejsce w zestawieniu mającemu taką zaletę sprzętowi.
  • Rozmiar pojemnika na skropliny - większość osuszaczy daje ci możliwość stałego odprowadzania czerpanej z powietrza wody do wiadra lub na zewnątrz. Nie zawsze masz jednak taką możliwość albo nie chcesz się przejmować podstawianiem miski pod urządzenie. Warto więc postawić na sprzęty z bardziej pojemnym zbiornikiem na skropliny. Z uwagi na wspomniane alternatywy ten parametr nie decyduje o pozycji w rankingu osuszaczy.
  • Automatyczne rozmrażanie - nawet najlepsze osuszacze kondensacyjne nie są w stanie pracować w niższych temperaturach. Powodem jest zasada ich działania i obladzanie się parownika. Wiele modeli ma funkcję automatycznego rozmrażania, które w sprzęcie nieprofesjonalnym jest elektroniczne (sprężarka się wyłącza, a wentylator wciąż pracuje, aby wymienić ciepło z otoczeniem). Staramy się wybierać wyłącznie modele z tą funkcjonalnością.
  • Hał as osuszacza - bardzo istotna cecha, w końcu zwykle tego typu urządzenia pracują przez dłuższy czas w jednym pokoju. Nie polegamy na niej do końca, bo siłą rzeczy większość modeli w rankingu osuszaczy będzie hałasować, ale bierzemy ją pod uwagę, hierarchizując sprzęty, i podajemy tę informację w tabeli.
  • Jonizacja powietrza w osuszaczu - kolejny istotny dodatek, który wysuwa urządzenie na prowadzenie. To niekoniecznie jest element charakteryzujący najlepsze osuszacze, ale generator jonów jest zawsze mile widzianą opcją. Przede wszystkim dlatego, że neutralizuje cząsteczki lotne - na przykład pleśnie lub kurze - sprawiając, że te opadają na ziemię, skąd łatwiej jest je zebrać odkurzaczem.
  • Dodatkowy wyświetlacz LCD - coraz częściej polecane osuszacze mają ekrany. Dzięki nim łatwiej przyjdzie ci sterować urządzeniem (bez polegania na oznakowanych piktogramami przyciskach i kolorowych diodach, jak to w starych modelach bywało). Jeżeli sprzęt ma wyświetlacz LCD, dajemy o tym znać w zestawieniu.
  • Tryby pracy osuszacza - nocny, opcja prania, ciągły... to tylko kilka z typowych trybów, w których może pracować osuszacz. Wspominamy o nich w naszych zestawieniach, bo dedykowane pod konkretną pracę ustawienie zagwarantuje ci wyższą wydajność zakupionego sprzętu lub po prostu spokojny sen w nocy.
  • Rodzaj czynnika chłodniczego - tak naprawdę większość producentów wykorzystuje obecnie czynnik R290, który jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem od R134A. Warto mieć na względzie to, że zwykle starsze - ale sprawdzone przez wielu użytkowników przed tobą - modele wciąż mają ten drugi z czynników chłodniczych. Nie obniża to pozycji w rankingu osuszaczy, bo nie dla każdego jest wadą.
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 13
blog comments powered by Disqus