PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Chłodziarek turystycznych | Najlepsze polecane Chłodziarki turystyczne 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.7, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi chłodziarek turystycznych. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Chłodziarki turystyczne to chętnie wybierany sprzęt w dłuższej podróży, na kemping, pod namiot. Pozwoli schłodzić napoje i jedzenie, aby cieszyć się orzeźwiającym piciem i nie dopuścić do zepsucia przewożonej żywności.

Lodówki turystyczne to w gruncie rzeczy urządzenia, które różnią się między sobą i niekiedy zakup nie jest tak oczywisty. Z tą myślą powstał skrócony poradnik zakupowy, aby wiedzieć, jaką chłodziarkę turystyczną kupić.

Poznasz najistotniejsze elementy, szereg udogodnień wpływających na większy komfort, główne funkcje, abyś nie miał problemu z odpowiedzią na pytanie, jaką chłodziarkę turystyczną kupić.

Jeżeli chcesz od razu poznać godne uwagi modele, to wystarczy zajrzeć do naszego rankingu chłodziarek turystycznych.

lodówka turystyczna z jedzeniem i piciem

Jak tworzymy ranking chłodziarek turystycznych?

Przenośne lodówki turystyczne powinny cechować się pewnymi elementami. Oto najważniejsze z nich:

 • Rodzaj - chłodziarki turystyczne dzielą się na dwa podstawowe typy. Pierwszym są elektryczne lodówki turystyczne, a drugim lodówki turystyczne na wkłady. Elektryczne nie wymagają użycia wkładów, są bardziej zróżnicowane pod kilkoma względami, natomiast i droższe. Tanie chłodziarki przenośne na wkłady nie potrzebują zasilania, wielokrotnego użytku wkłady (wcześniej zamrożone w zamrażarce) najlepiej ułożyć na zawartości, a nie na spodzie, żeby nie obniżyć skuteczności. Taki typ sprawdzi się w krótszej podróży.
  Istnieją również lodówki turystyczne kompresorowe (sprężarkowe), które są wydajne (niewiarygodnie schładzają, mrożą nawet kostki lodu) i energooszczędne, ale niestety o wiele droższe. Ostatnim rodzajem są
  Lodówki absorpcyjne prorankingi.pl
  Lodówki absorpcyjne prorankingi.pl
  lodówki absorpcyjne (wykorzystywany jest roztwór amoniaku).
  absorpcyjne prorankingi.pl
 • Pojemność - zastanów się, co chcesz zazwyczaj przewozić i w jakiej ilości. Bywają modele, które są w stanie zmieścić np. 10 butelek 1,5-litrowych. Standardowo pojemność wynosi od 20 l do 25 l, co stanowi optymalną wartość do przewożenia podstawowych artykułów, ale nie wystarczy w przypadku bardzo dużej rodziny wyjeżdżającej na wakacje. Niektórym zależy na pojemności ponad 30 l, natomiast trzeba mieć na względzie, że takie modele bywają cięższe i trzeba na nią zagospodarować więcej miejsca w bagażniku. Mniejsze chłodziarki (10 l) są poręczniejsze i bardziej nadają się na mały piknik. W przypadku lodówek turystycznych na wkłady należy mieć na względzie zachowanie przestrzeni na nie.
 • Klasa energetyczna - najczęściej spotykane elektryczne lodówki podróżne mają klasy energetyczne E lub F.
 • Moc - moc elektrycznych chłodziarek przenośnych kształtuje się na poziomie od około 48 W do mniej więcej 60 W.
 • Poziom hałasu - głośność pracy nie powinna drażnić użytkownika, stąd ważne, aby dowiedzieć się, z jaką głośnością pracuje lodówka turystyczna. Polecam celować w wartość maksymalnie 50 dB. Czasami użytkownik ma do czynienia z trybem Nocnym, który zmniejsza głośność pracy wentylatora.
 • Efektywność chłodzenia - wydajność chłodzenia to niezwykle istotny parametr, który świadczy o skuteczności. Sporo lodówek podróżnych potrafi schłodzić produkty o około 20 stopni względem temperatury otoczenia, inne o 15 stopni.
 • Zasilanie - elektryczne chłodziarki podróżne mogą być zasilane z różnych źródeł. Mowa o zasilaniu z gniazdka sieciowego 230V lub z zapalniczki samochodowej 12V (takowa może się znajdować w bagażniku, co ułatwia podpięcie). Obydwie opcje sprawiają, że lodówkę użyjesz zarówno w samochodzie, jak i w domku letniskowym.
 • Waga - lodówka turystyczna na wkłady jest przeważnie stosunkowo lekkim urządzeniem, choć duży wpływ ma pojemność (np. waga 1,3 kg, 2,6 kg). Elektryczne odpowiedniki ważą najczęściej od 4 kg do 8 kg, zatem różnica jest spora.
 • Funkcja grzania - chłodziarki przenośne nie tylko potrafią chłodzić, ale również grzać. Taka opcja sprawia, że możesz wykorzystać urządzenie nie tylko na letni wypad, ale również zimowy bądź po prostu na wypad pod namiot. Podgrzewanie posiłków może się odbywać nawet do 65°C. W ten sposób odgrzejesz przygotowane danie lub na przykład przyrządzisz dziecku mleko.
 • Jakość wykonania - chłodziarka turystyczna powinna być odporna na uszkodzenia i wytrzymała przez wiele lat. Polecanym materiałem jest pianka poliuretanowa i polipropylen. Dobrym rozwiązaniem jest powłoka antybakteryjna.
 • Dodatkowe udogodnienia - przydatne są ergonomiczne, poręczne uchwyty, które zapewniają wygodne przenoszenie (najlepiej jak są wysuwane). W transporcie znacznie pomogą większe kółka. Na bezpieczeństwo przewożonych rzeczy wpływa rączka z blokadą (nie otworzy się przypadkowo). Tryb Eco znacznie wpływa na oszczędność energii, polega na automatycznym wyłączeniu urządzenia po osiągnięciu określonej temperatury. Przyda się miejsce na schowanie przewodu. Rzadziej spotykanymi opcjami są wyświetlacze, możliwość samodzielnego ustawienia temperatury, kieszenie na akcesoria podróżne, uchwyty na kubki, wskaźniki LED trybu pracy, regulowany pasek, a nawet Bluetooth.
 • Producent - niezależnie od rodzaju chłodziarki turystycznej ważny jest wybór tylko renomowanej firmy. Polecanymi markami są: Campingaz, Milla Home, AEG, Sencor, Götze & Jensen, MPM, Adler, Camry, Yeticool, Yolco, Raven, Teesa, Polarbox, Noveen.
 • Cena - godne uwagi elektryczne chłodziarki turystyczne kupisz od 350 zł do 800 zł, z kolei lodówki turystyczne na wkłady to koszt rzędu od 100 zł do 200 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu chłodziarek turystycznych?

Nasze klasyfikacje lodówek turystycznych zostały poprzedzone pewnymi dodatkowymi czynnikami, którymi zawsze się posiłkujemy.

 • Własne doświadczenia - lubimy w wolnych chwilach wybrać się na jakiś wypad z przyjaciółmi i często zabieramy ze sobą swoje przenośne chłodziarki. To spory komfort, mając w zasięgu ręki schłodzone napoje w letnie dni. Poznaliśmy wiele modeli, wiemy, czemu należy się najbardziej przyjrzeć, za co warto dopłacić.
 • Wnikliwa analiza - rzetelnie analizujemy każdy produkt pod kątem stosunku jakości do ceny, głównych możliwości, dodatkowych funkcji i opcji zwiększających komfort. Nie ukrywamy ewentualnych minusów, wymieniamy najistotniejsze atuty.
 • Opinie internautów - z wielką uwagą weryfikujemy urządzenia, biorąc pod uwagę Wasze opinie. Zdanie kupujących jest niezwykle cenne, dlatego zapoznajemy się z Waszymi komentarzami, zgłaszanymi uwagami na temat konkretnego produktu.

Z powyższego materiału na temat, jaką lodówkę turystyczną wybrać, dowiedziałeś się głównych zagadnień, natomiast w pierwszej kolejności zadecyduj, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup, jaki typ lodówki podróżnej odpowiada Ci najbardziej, czy zależy Ci na jak największej pojemności, a może liczysz również na funkcję grzania lub oczekujesz konkretnego źródła zasilania.

Pamiętaj, że pomocą służy aktualny ranking chłodziarek turystycznych.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.7, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus