PODPOWIEDZI:

Jaka tania lodówka turystyczna na wkłady? |TOP 3|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1EDA Glaciere 35LEDA Glaciere 35L69 zł
2Curver Poland.32L 06732Curver Poland.32L 0673285 zł
3EDA Iceberg 32LEDA Iceberg 32L89 zł
Jaka tania lodówka turystyczna na wkłady? |TOP 3|

Tanie lodówki turystyczne na wkłady przydadzą się podczas podróży - np. na piknik, plażę i wszędzie tam, gdzie chcemy, aby zawartość takiej chłodziarki pozostała odpowiednio zimna. Przygotowałem zestawienie 3 godnych uwagi chłodziarek tego typu.

Tanie lodówki turystyczne na wkłady bywają nieocenione. Dzięki takiej niepozornej chłodziarce utrzymasz niską temperaturą wielu produktów, głównie napojów.

Piknik, kemping, plaża, wędkowanie, jakakolwiek wycieczka - w lecie, szczególnie w okresie wakacyjnym, lodówka turystyczna idealnie spełnia swe zadanie. Ważne, aby wybrać model dobrze izolowany, trwały i oczywiście jak najpojemniejszy.

Postanowiłem stworzyć zestawienie tanich lodówek turystycznych na wkłady. Ich ceny nie powinny przekraczać 100 zł, bo według mnie już do stówy da się zakupić solidnie wykonany i odpowiednio pojemny produkt.

EDA Glaciere 35L

Najtańsza lodówka turystyczna z mojego zestawienia, ale jednak lider. Mowa o EDA Glaciere 35L. Już po jej nazwie widać jedną z największych zalet, a mianowicie pojemność. 35 litrów daje sporą przestrzeń na różne artykuły spożywcze, które mają pozostać chłodne. Świetna opcja na rodzinne wypady.

Jednocześnie jest to najniższa z prezentowanych tu chłodziarek. Producent postawił na długą konstrukcję. Mimo wszystko zmieścisz w niej spokojnie butelki 2 l, choć wkłady chłodzące będą wtedy między butelkami, a nie na nich.

chłodziarka turystyczna EDA GLACIERE 35L

Maksymalny czas utrzymywania odpowiednio niskiej temperatury jest standardowy - do 12 godzin. Pamiętaj jednak, że zawsze sporo zależy od użytych wkładów (będzie o tym mowa w tym materiale), temperatury otoczenia i temperatury samych produktów, które umieścisz w chłodziarce.

Zastosowana izolacja termiczna jest bardzo dobra, a cała konstrukcja wyróżnia się wytrzymałością. Jedynie rączka nie do końca jest przystosowana do maksymalnego udźwigu, gdyż nieznacznie się wygina, gdy lodówka wypakowana jest po brzegi. To jednak drobny mankament, patrząc na resztę cech tego sprzętu.

EDA Glaciere 35L spełnia oczywiście wszelkie atesty, aby móc mieć kontakt z żywnością.

Wracając jeszcze na koniec do uchwytu, pełni również funkcję blokady przed przypadkowym otwarciem. Rączka opuszczana jest bowiem na pokrywę.

EDA Glaciere 35L plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Bardzo dobra izolacja termiczna
 • Wysoka jakość wykonania
 • Znakomity stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

EDA Glaciere 35L oferta w sklepie

Curver Poland.32L 06732

Kolejna przenośna lodówka turystyczna w dobrej cenie, a konkretniej Curver Poland.32L 06732. Pojemność wciąż na świetnym poziomie. 32 l z dość wysoką konstrukcją pozwala spokojnie położyć wkłady na artykułach spożywczych, aby zimno opadało na dół.

Jakość wykonania pozostaje bardzo dobra, łącznie z izolacją termiczną. Ta mała lodówka turystyczna utrzyma zarówno chłód, jak i ciepło. No tak, ponieważ (oczywiście bez wkładów chłodzących) ciepłe posiłki czy napoje także utrzymają swoją temperaturę.

chłodziarka turystyczna CURVER POLAND.32L 06732

Do ilu godzin maksymalnie? Producent również podaje 12 h, choć tak jak wspominałem już wcześniej, sporo zależy od kilku czynników - temperatury produktów, ilości wkładów i temperatury otoczenia.

Curver Poland.32L 06732 mógłby kosztować o kilka dych mniej, ale i tak stanowi całkiem opłacalny interes.

Curver Poland.32L 06732 plusy i minusy:

 • Bardzo dobra pojemność
 • Bardzo dobra izolacja termiczna
 • Wysoka jakość wykonania
 • Brak większych minusów

Curver Poland.32L 06732 oferta w sklepie

EDA Iceberg 32L

Nie jest to wcale ciut mniejsza wersja lidera, a lodówka przenośna o całkowicie odmiennej budowie. Okazuje się bowiem, że EDA Iceberg 32L jest najwyższa z całej stawki, osiągając aż 47 cm. Bez najmniejszego problemu mieści butelki 2 l, dając możliwość wyłożenia wierzchu zawartości wkładami chłodzącymi.

Pod względem reszty cech nie odbiega od konkurentów. Świetnie wykonana i z efektywną izolacją termiczną. Rączką, będąc w pozycji pionowej, blokuje otwarcie pokrywy. Nie ma ryzyka nieoczekiwanych spadków temperatury poprzez przypadkowe otwarcie w trakcie podróży na kemping, plażę czy piknik.

chłodziarka turystyczna EDA ICEBERG 32L

Jak przystało na chłodziarki turystyczne EDA, wnętrze takiego sprzętu wyczyścisz zwykłą gąbką, troszkę wilgotną. Nie ma tu żadnych przeszkód, jeżeli chodzi o utrzymywanie czystości w komorze na żywność.

Trzecie miejsce jest bardzo umowne, bo równie dobrze tak wysoka konstrukcja może się komuś wyjątkowo spodobać. Co tu więcej dodawać, kolejna lodówka turystyczna godna polecenia, no i wciąż w niskiej cenie.

EDA Iceberg 32L plusy i minusy:

 • Bardzo dobra pojemność i wyjątkowo wysoka budowa
 • Bardzo dobra izolacja termiczna
 • Wysoka jakość wykonania
 • Brak większych minusów

EDA Iceberg 32L oferta w sklepie

Porównanie tanich lodówek turystycznych na wkłady

Szybki rzut oka na kilka podstawowych parametrów. Być może taki przegląd atrybutów upewni Cię w optymalnym wyborze.

ModelPojemnośćCzas
utrzymywania
temperatury
Waga
bez wypełnienia
Wysokość
EDA Glaciere 35L35 ldo 12 godzin2,4 kg39 cm
Curver Poland.32L 0673232 ldo 12 godzin2,7 kg41 cm
EDA Iceberg 32L32 ldo 12 godzin2,35 kg47 cm

Co z wkładami chłodzącymi?

Taki mały szczegół, prawda? Oczywiście wszystkie te chłodziarki mają swoją izolację termiczną, zresztą całkiem dobrą, ale aby uzyskać najwyższą efektywność trzymania odpowiednio niskiej temperatury, potrzebne będą wkłady. A ich niestety nie ma w zestawie z tymi produktami.

Prawda jest jednak taka, że nawet gdy są, to zwykle nie wystarczają przy wypakowaniu takiej chłodziarki po brzegi.

To ile ich potrzeba? I jakiej wielkości?

Proponuję 1000 ml na każde 10 litrów pojemności. Na szczęście takie wkłady mrożące są taniutkie i jest ich pełno na Allegro. Pewnie sporo osób ma już w domu takie wkłady, więc wtedy problem się rozwiązuje, o ile ich ilość wystarczy.

Podsumowanie

Takie zestawienia pozbawione są raczej fajerwerków i bajerów, ale mowa przecież o prostym sprzęcie, który ma jedno zadanie. 3 propozycje według mnie wystarczą, bo można między nimi znaleźć pewne istotne różnice. Najważniejsze, że wszystkie są pojemne, trwałe i dobrze izolowane.

Ceny w tej klasyfikacji są na tyle niskie, że zawsze warto rozważyć zakup przenośnej lodówki turystycznej. Nie wiadomo bowiem, kiedy może się przydać.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaka tania lodówka turystyczna na wkłady? |TOP 3|