PODPOWIEDZI:

Jaka elektryczna lodówka turystyczna? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Camry CR 93Camry CR 93237 zł
2Teesa TSA5001Teesa TSA5001226 zł
3MPM-34-CBM-06MPM-34-CBM-06459 zł
4MPM-26-CBM-02MPM-26-CBM-02268 zł
5Camry CR 8065Camry CR 8065168 zł
Jaka elektryczna lodówka turystyczna? |TOP 5|

Elektryczne lodówki turystyczne, zwane też często samochodowymi, to kolejna z opcji na mobilną chłodziarkę do zabrania na piknik, kemping, plażę czy jakąś wycieczkę. Postanowiłem wyłonić kilka godnych polecenia produktów.

Jaka elektryczna lodówka turystyczna? Przede wszystkim taka, która w miarę szybko, efektywnie i cicho schłodzi swoją komorę, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę napojów czy jakiegoś prowiantu.

W tym materiale przedstawię Ci 5 polecanych modeli, a jeszcze wcześniej, bo w kolejnym akapicie, krótko opiszę specyfikę tych chłodziarek. Dzięki temu upewnisz się, czy ten typ będzie w ogóle dla Ciebie najlepszy.

Elektryczna chłodziarka turystyczna, czyli jak to chłodzi?

Często dość długo, a czasem przy okazji dość głośno. Prawda jest jednak taka, że poruszone przeze mnie jakiś czas temu tanie lodówki turystyczne na wkłady są bez wspomnianych wkładów bezużyteczne.

A tutaj sytuacja jest korzystniejsza. Dochodzi bowiem opcja zasilania z gniazdka elektrycznego lub samochodowego. Dzięki temu zawartość chłodziarki przy dłuższych wypadach pozostanie chłodna.

Nie oznacza to jednak, że użycie wkładów jest bez sensu. Ba! To nadal świetny pomysł, aby wspomóc efekt chłodzenia, szczególnie po odłączeniu chłodziarki z prądu. Rzecz jasna, wkładane produkty powinny mieć wyjściowo niską temperaturę i warto zostawić trochę luzu w środku, aby cyrkulacja zimnego powietrza była prawidłowa.

Ogólnie biorąc, to proste urządzenia, które nie schłodzą prowiantu czy napoju w okamgnieniu, choć wciąż bywają bardzo pomocne. Starałem się też wyselekcjonować modele, które pracują najefektywniej.

Aha, większość osób rozważa taki zakup na lato, czyli patrząc pod kątem upalnych dni. Paradoksalnie takie chłodziarki świetnie sprawdzają się przy funkcji grzania, czyli w zimie. Warto o tym pamiętać, bo taki bajer zawsze zwiększa zastosowanie.

Camry CR 93

Nie chciałem szaleć z cenami elektrycznych chłodziarek turystycznych, więc większość zestawienia zawiera się w przedziale 200-300 zł. A liderem jest Camry CR 93, bo świetnie łączy nie za wysoką cenę z zadowalającą skutecznością działania.

32 l pojemności dają spory obszar na wysokie butelki z napojami, choć to tylko pierwszy lepszy przykład.

Zasilanie jest sieciowe (w zestawie jest przewód 2 m), a także z gniazdka zapalniczki samochodowej.

elektryczna lodówka turystyczna Camry CR 93

Co z tą efektywnością chłodzenia? Według producenta chłodziarka zbija temperaturę aż do 20°C poniżej temperatury otoczenia, ale i tak nie zejdzie poniżej pewnej wartości - zazwyczaj w przypadku tego sprzętu granicą jest temperatura wynosząca 6°C. Ogólnie biorąc, wydajność w normie.

Funkcja podgrzewania działa natomiast aż do 65°C. Wczasy w zimowym okresie na tym skorzystają.

Do jakości wykonania nie można się przyczepić, ta chłodziarka z pewnością nie rozleci się po kilku miesiącach, chyba że Ty o to zadbasz i uczynisz jej coś złego. Przy prawidłowym użytkowaniu będzie Ci służyć przez wiele lat.

W tej cenie nie można się do niczego przyczepić. Pewnych ograniczeń związanych z omawianą kategorią nie ominie, ale i tak działa całkiem sprawnie, przydając się zarówno podczas upalnych, jak i mroźnych dni.

Camry CR 93 plusy i minusy:

 • Zadowalająca efektywność chłodzenia
 • Świetna pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Stosunkowo cicha praca
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

Camry CR 93 oferta w sklepie

Teesa TSA5001

Ta klasyfikacja absolutnie nie mogła ominąć turystycznej chłodziarki Teesa TSA5001. Dlaczego? Bo omawiany teraz sprzęt jest stosunkowo tani, a bardzo pojemny -  tak jak lider na 32 l.

Producent zuchwale twierdzi, że jego produkt obniża temperaturę do 22°C poniżej temperatury otoczenia, choć szczerze mówiąc - nie wierzę w to. Nie wpływa to też na czas potrzebny do skutecznego zbicia temperatury. Izolacja termiczna spełnia swoje zadanie, ale żeby znacząco obniżyć w komorze temperaturę, potrzeba kilku dobrych godzin.

elektryczna lodówka turystyczna TEESA TSA5001

No cóż, ten typ tak ma - i chodzi o całą kategorię elektrycznych chłodziarek turystycznych, a nie tylko o ten model. Dlatego też zawsze polecam stosowanie wkładów mrożących - mimo wsparcia energią elektryczną.

Nieco kuleje kultura pracy, bo 60 dB przy wydajniejszym trybie to tutaj standard. U wielu konkurentów bywa z tym lepiej.

Mimo wszystko cena, pojemność, wykonanie i zadowalająca wydajność przemawiają za tym modelem. Zasłużona pozycja wicelidera.

Teesa TSA5001 plusy i minusy:

 • Zadowalająca efektywność chłodzenia
 • Świetna pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów

Teesa TSA5001 oferta w sklepie

MPM-34-CBM-06

Prawdziwy olbrzym, czyli MPM-34-CBM-06, w którym i postawisz, i położysz wysokie butelki na 2 l. Pojemność 34 l wygląda najlepiej z całej klasyfikacji, ale... z drugiej strony cena jest najwyższa. A sama efektywność i szybkość chłodzenia nie odbiega od wyraźnie tańszych konkurentów.

Właśnie dlatego przyznałem temu modelowi tylko trzecie miejsce, a nie pierwsze. 2 l pojemności przewagi to za mało, aby wołać ponad 450 zł. Plus taki, że ta chłodziarka pracuje stosunkowo cicho.

elektryczna lodówka turystyczna MPM-34-CBM-06

Wspomnę również o pewnym bajerze, a mianowicie porcie USB. Posłuży Ci do podładowania smartfona. W zestawie jest oczywiście komplet przewodów AC i DC.

Sama konstrukcja dobrze przemyślana i solidna. Od spodu są rolki jezdne, w końcu mowa o sporej chłodziarce turystycznej.

Szkoda, że cena tak bardzo odbiega od reszty stawki.

MPM-34-CBM-06 plusy i minusy:

 • Zadowalająca efektywność chłodzenia
 • Świetna pojemność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Cicha praca
 • Wysoka cena

MPM-34-CBM-06 oferta w sklepie

MPM-26-CBM-02

Kolejny model tej firmy, a konkretniej MPM-26-CBM-02. Wygląda jednak zupełnie inaczej, choć efektywność chłodzenia bardzo podobna. Mocno w dół poszła pojemność, osiągając 26 l. A cena i tak wyższa niż dwa czołowe modele.

elektryczna lodówka turystyczna MPM-26-CBM-02

Nie ma tu w zasadzie co więcej dodawać. Taka mniejsza wersja poprzednika o nieco zmienionym designie, ale wciąż z bajerem w postaci gniazda USB.

MPM-26-CBM-02 plusy i minusy:

 • Zadowalająca efektywność chłodzenia
 • Wysoka jakość wykonania
 • Cicha praca
 • Przeciętny stosunek ceny do pojemności

MPM-26-CBM-02 oferta w sklepie

Camry CR 8065

Camry CR 8065 to najtańsza elektryczna lodówka turystyczna z tej klasyfikacji, gdyż jej cena nie przekracza nawet 200 zł. Ale zapewne wiesz już, dlaczego tak jest, prawda?

Za niższą ceną kryje się niższa pojemność, bo 24 l. Głośność pracy też nie zachwyca, aczkolwiek sama efektywność chłodzenia jest zadowalająca. A może nawet i lepsza, bo przecież łatwiej schłodzić mniejszy niż większy obszar.

elektryczna lodówka turystyczna CAMRY CR 8065

Jeżeli na wypady w plener nie wsadzasz do takiej chłodziarki masy rzeczy, to być może właśnie mniejszy model okaże się optymalny.

Camry CR 8065 plusy i minusy:

 • Zadowalająca efektywność chłodzenia
 • Wysoka jakość wykonania
 • Niska cena...
 • ...ale też niewielka pojemność

Camry CR 8065 oferta w sklepie

Porównanie elektrycznych lodówek turystycznych

Na koniec szybki rzut oka na kilka podstawowych parametrów, choć mogłem równie dobrze odpuścić tę część. Istotna jest w zasadzie pojemność, bo czas i efektywność chłodzenia trzyma wyrównany poziom, a sporo zależy od czynników zewnętrznych czy użycia (lub też nie) wkładów mrożących.

Do kolumny z efektywnością chłodzenia warto więc podejść z dystansem, bo są to suche dane, a w praktyce rzadko która chłodziarka tego typu zbija temperaturę o 18-20°C.

ModelPojemnośćEfektywność
chłodzenia
Wysokość
Camry CR 9332 ldo 20°C poniżej temp. otoczenia44 cm
Teesa TSA500132 ldo 22°C poniżej temp. otoczenia44,7 cm
MPM-34-CBM-0634 ldo 16°C poniżej temp. otoczenia44,5 cm
MPM-26-CBM-0226 ldo 16°C poniżej temp. otoczenia40 cm
Camry CR 806524 ldo 20°C poniżej temp. otoczenia44 cm

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Jaka elektryczna lodówka turystyczna? |TOP 5|