PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Ranking Kostkarek do lodu | Najlepsze polecane Kostkarki do lodu 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 8

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kostkarek do lodu. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Kostkarki do lodu to wydajne urządzenia, które w szybkim czasie wytworzą sporą ilość kostek lodu. To świetne rozwiązanie, aby schłodzić napoje w upalne dni.

Warto wiedzieć, jaką kostkarkę do lodu kupić, dlatego poniżej masz okazję zapoznać się ze skróconym poradnikiem zakupowym, jaką kostkarkę wybrać.

Godne uwagi modele znajdziesz w rankingu kostkarek do lodu. W tym dziale przekonasz się również, czym się mogą różnić między sobą poszczególne kostkarki.

kostkarka do lodu z łopatką

Jak tworzymy ranking kostkarek do lodu?

Każde zestawienie kostkarek układamy tak, aby każdy znalazł model pod swoje potrzeby. Mówiąc w skrócie, najistotniejszymi elementami, o jakich warto pamiętać przy zakupie kostkarki są:

 • Moc - im szybciej kostkarka wytworzy kostki lodu, tym lepiej, dlatego na listach znajdują się urządzenia o jak największej mocy, najlepiej rzędu 150 W.
 • Pojemność - im większy zbiornik na wodę, tym lepiej, bo rzadziej będziesz musiał go napełniać. Wolnostojące kostkarki posiadają zbiorniki o pojemności nawet 3,1 l. Ale miej na uwadze, że za tym idą przeważnie większe gabaryty urządzenia. Pojemniki na lód zazwyczaj mają wielkość 0,7 kg (to do nich wlatują gotowe kostki lodu).
 • Wydajność - patrzymy na skuteczność urządzeń, dlatego celujemy w wydajne kostkarki do lodu, które są w stanie produkować nawet 15 kg kostek w ciągu doby.
 • Regulacja wielkości kostek - nie każda kostkarka posiada taką opcję, ale też nie każdemu na tym zależy. Biorąc jednak pod uwagę różne rodzaje drinków, sprawdzi się kostkarka produkująca zarówno małe, jak i duże kostki lodu.
 • Liczba kostek wytwarzana w jednym cyklu - podczas przyjęcia przyda się kostkarka, która w zaledwie kilkanaście minut wyprodukuje około 9 kostek lodu.
 • Jakość wykonania - obudowa kostkarek powinna być wytrzymała. Odporna na uszkodzenia jest ta wykonana ze stali nierdzewnej bądź tworzywa ABS. Pod względem designu śmiem twierdzić, że niemal każda idealnie się wkomponuje.
 • Bezpieczeństwo użytkowania - nie tylko prosta obsługa, ale również bezpieczeństwo podczas użytkowania jest istotne, dlatego w rankingach kostkarek do lodu znajdziesz modele z antypoślizgowymi nóżkami i funkcjami automatycznego wyłączania (wpływa również na ekonomiczną pracę).
 • Dodatkowe udogodnienia - zwracamy uwagę na elementy, które są praktyczne i pomocne. Zbędnych nam nie potrzeba. Polecane są kostkarki z sygnalizatorami dźwiękowymi, wyświetlaczami, diodami LED, funkcjami czyszczenia, okienkami podglądowymi, kranikiem do spuszczania wody, timerem, łopatkami do lodu w zestawie.
 • Wymiary i waga - kostkarki to wolnostojące urządzenia do robienia kostek lodu. Jeżeli zamierzasz ją zabierać na działkę lub dysponujesz małą ilością wolnego miejsca w kuchni, to warto postawić na kompaktowy i stosunkowo lekki sprzęt o wadze nieprzekraczającej na przykład 10 kg.
 • Producent - niezależnie od tego, czy wybierasz duży czy mały sprzęt AGD do kuchni wybór firmy to kluczowa sprawa, jeżeli zależy Ci na solidnym wykonaniu i bezawaryjnej pracy. Odnośnie kostkarek dobrymi markami są: Unold, Sencor, Caso Germany, MPM, Bomann, TCL, Camry, Profi Cook, Götze & Jensen czy Clatronic.
 • Cena - w aktualnym rankingu kostkarek do lodu znajdziesz modele w przedziale cenowym mniej więcej od 499 zł do 899 zł. Pamiętaj, że w tabelkach znajdują się linki kierujące do zaufanych sklepów.

Inne czynniki, na jakich bazujemy podczas wyboru kostkarki do lodu

Tworząc klasyfikację kostkarek do lodu, kierujemy się również drugą grupą czynników.

Oto one:

 • Własne doświadczenia - większość z nas radzi sobie z upałem poprzez picie schłodzonych napojów. Lód zamrażany w woreczkach to zbyt długi proces, dlatego sami decydujemy się na domową kostkarkę do lodu. Z tego powodu możemy podpowiedzieć, na co uważać podczas wyboru kostkarki i czemu się dokładniej przyjrzeć.
 • Wnikliwa analiza - każda kostkarka do lodu musi mieć pozytywny stosunek jakości do ceny. Precyzyjnie przyglądamy się każdemu modelowi, wyłaniamy jego główne możliwości, nie ukrywamy słabszych stron.
 • Opinie internautów - zwracamy uwagę na każdą opinię odnośnie konkretnego produktu. Liczymy się z Waszym zdaniem i nakłaniamy do podzielenia się swoimi uwagami na temat kupionej kostkarki do lodu.

Powyższe wskazówki pomogą odpowiedzieć na pytanie, jak kupić kostkarkę do lodu. Znając główne parametry kostkarek, dobierzesz właściwy dla siebie model. Pomocą zawsze służy ranking kostkarek do lodu.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.1, Głosów: 8
blog comments powered by Disqus