PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Pieców do pizzy | Najlepsze polecane Piece do pizzy 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi pieców do pizzy. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Wielbicieli chrupiącej pizzy z pewnością ucieszy fakt, że w prosty sposób mogą przyrządzić ją samodzielnie w domowym zaciszu, z dowolnie wybranych przez siebie składników. W tym celu należy zakupić domowy piec do pizzy. Zanim jednak to zrobisz, należy zapoznać się z głównymi wytycznymi, aby wiedzieć, jaki piec do pizzy wybrać.

Pomocą służymy i w skróconej wersji przedstawiamy Wam poradnik zakupowy, a w nim najważniejsze elementy, na jakie należy zwrócić uwagę, aby poznać odpowiedź na pytanie, jaki domowy piec do pizzy kupić.

Poza najistotniejszymi parametrami możesz poznać również topowe modele, a wraz z nimi tabelki ze specyfikacją i linki kierujące do zaufanych sklepów. To wszystko w naszym rankingu pieców do pizzy, zatem zachęcamy do zapoznania się z tym działem.

pizza z domowego pieca do pizzy

Jak tworzymy ranking pieców do pizzy?

Lista domowych pieców do pizzy opiera się na takich aspektach, jak:

 • Moc - wybieramy mocne piece do pizzy, gdyż ten czynnik wpływa na szybkość działania i wydajność. Godne uwagi modele do użytku domowego cechują się przeważnie mocą rzędu 1200 W. Bardziej profesjonalne maszyny do pizzy wyróżniają się mocą nawet 2100 W.
 • Regulacja temperatury - najlepiej celować w piecyki do pizzy z regulacją temperatury. Przykładowo na 5 poziomach, z czego dobrze, jak maksymalna temperatura wynosi 400°C (gwarancja chrupkości spodu, bez przypalonych składników czy niedopieczonego ciasta). Takie ustawienia pozwolą dobrać odpowiednią wartość w stosunku nie tylko do różnych rodzajów pizzy, ale również innych smakołyków.
 • Czas nagrzewania - elektryczny piec do pizzy to sprzęt, który potrafi się szybko nagrzewać. Jest gotowy do pracy nawet po 2 minutach (lepsze modele). Najczęściej znajdziesz urządzenia, które nagrzewają się w 5 minut lub maksymalnie do 10 minut. Szybkość pieczenia ma szczególne znaczenie, jak spodziewasz się gości i chcesz dla wszystkich zaserwować pyszną pizzę.
 • Średnica - piec do pizzy z kamiennym blatem charakteryzuje się najczęściej średnicą wynoszącą 30 cm, 31 cm, 32 cm, 33 cm.
 • Zintegrowany timer - niemal każdy wypiekacz do pizzy posiada przydatny regulator czasowy, czyli timer. Po upłynięciu określonego czasu, usłyszysz sygnał dźwiękowy.
 • Jakość wykonania, obsługa, bezpieczeństwo - obudowa jednokomorowego pieca do pizzy musi być wykonana z odpornej na uszkodzenia i zarysowania stali nierdzewnej. Radzimy celować w nieprzywierające powłoki, gdyż łatwiej wyciągniesz pizzę, a i czyszczenie nie sprawi większych trudności. Jeżeli chodzi o obsługę, to jest ona bardzo prosta. Ogranicza się do użycia pokrętła do regulacji temperatury i czasu. O gotowości do pracy powiadomi lampka kontrolna (zaświeci się np. na czerwony kolor).
  Bezpieczeństwo zwiększają antypoślizgowe nóżki zwiększające stabilność i nienagrzewające się uchwyty boczne, za pomocą których otworzysz pokrywę. Piec do pizzy powinien być wyposażony w dwa elementy grzejne (dolna i górna grzałka) dla równomiernego pieczenia. Żaroodporny kamień dobrej jakości będzie równomiernie rozprowadzać ciepło, co bezpośrednio wpływa na jakość wypieku. Kamienny blat to także gwarancja utrzymania ciepła przez dłuższy czas i lepszego wchłaniania wilgoci z ciasta. Piec do pizzy z szybą przednią daje podgląd i kontrolę nad pieczeniem, natomiast musi być ona odporna na ciepło (najlepiej podwójna).
 • Dodatkowe udogodnienia - domowy piekarnik do pizzy ma niekiedy do zaoferowania funkcję rozmrażania, a więc poradzi sobie z zamrożoną pizzą. Na rynku zdarzają się piece do pizzy z dwoma kamieniami, dzięki czemu przyrządzisz także tosty, tortille, placki, zapiekanki i inne smakołyki. Atutem są dedykowane programy automatyczne ułatwiające cały proces. Chwalona jest opcja wyboru wysokości pieczenia na 2 poziomach.
 • Akcesoria - w komplecie często otrzymasz dodatkowe akcesoria. Na wyposażeniu może się znajdować nożyk do krojenia pizzy, broszura z przepisami na różne pizze, dwie łopatki do bezpiecznego układania pizzy na gorącym kamieniu i wyciągania jej, a nawet dodatkowy rondel z nieprzywierającą powłoką.
 • Producent - oczekując bezawaryjnego pieca do pizzy, powinieneś celować tylko w sprawdzone marki. W swoich rankingach uwzględniamy tylko i wyłącznie renomowanych producentów, takich jak na przykład Sage, G3Ferrari, Ariete, Lund, Unold, Clatronic.
 • Cena - piec do pizzy do użytku domowego, którego śmiało można polecić to koszt rzędu od 350 zł do około 600 zł. Dla najbardziej wymagających użytkowników znajdą się perełki wyposażone w najnowocześniejsze technologie, ale ich koszt sięga nawet 3500 zł, co sprawia ogromną różnicę.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu pieców do pizzy?

W drugiej grupie czynników, na jakich bazujemy w trakcie tworzenia klasyfikacji domowych pieców do pizzy uwzględniamy:

 • Własne doświadczenia - jesteśmy zwolennikami dobrej pizzy, a możliwość przygotowania jej z dodatków takich, jakich najbardziej lubimy i to o dowolnej porze dnia, przekonała niektórych do zakupu takiego urządzenia. Posiadamy bogate doświadczenie, gdyż testujemy różnego rodzaju sprzęt.
 • Wnikliwa analiza - szczegółowo przyglądamy się każdemu produktowi. Patrzymy na jego stosunek jakości do ceny, zastosowane rozwiązania zwiększające skuteczność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania, czołowe cechy, innowacyjne funkcje. Nie mamy przed Wami tajemnic, stąd nie ukrywamy ewentualnych wad konkretnego modelu.
 • Opinie internautów - wszelkie spostrzeżenia i uwagi kupujących są bardzo ważne, bierzemy je pod uwagę za każdym razem, gdy tworzymy zestawienia.

Z dobrym piecykiem do pizzy przygotujesz chrupiącą i idealnie zarumienioną pizzę niczym z włoskiej pizzerii. Nabywając odpowiedni model, będziesz się mógł cieszyć jej smakiem i aromatem w szybkim czasie.

Powyższe zagadnienia z pewnością ułatwiły kwestię, jaki domowy piec do pizzy wybrać. Zastanów się, ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zakup, na jakich opcjach najbardziej Ci zależy. W naszym ranking pieców do pizzy znajdź idealny dla siebie model. Poszukaj dobrego przepisu na domową pizzę i gotowe :)

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus