PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Parowarów | Najlepsze polecane Parowary 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 10

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi parowarów. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Dobre parowary to takie, które gwarantują najwyższą jakość przyrządzania niskokalorycznych potraw i obsługę wielu funkcji dodatkowych, choć to tylko wstęp do ich charakterystyki. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking, w którym znalazły się najlepsze produkty sprzedawane w sklepach internetowych i stacjonarnych. Dzięki niemu dowiesz się, na które parowary zwrócić uwagę.

Gotowanie na parze pozwala na przyrządzenie wielu zdrowych potraw, dlatego skupiliśmy się przede wszystkim na tym, aby wskazać produkty o najwyższej jakości, ale także te, które wyróżniają się dobrym stosunkiem ceny do możliwości.

W dalszej części tego tekstu wyjaśnię Ci, czym się kierujemy, tworząc wartościowy ranking parowarów.

Jak tworzymy ranking parowarów?

W każdym zestawieniu, bo jak widzisz powyżej jest ich kilka, oceniamy wybrane produkty. Zwięźle przedstawiamy najważniejsze argumenty, które przemówiły za takim, a nie innym wyborem.

Ale to nie wszystko! Poniżej znajdziesz wszystkie kluczowe cechy parowarów, które uznaliśmy za priorytety. Swego rodzaju schemat selekcjonowania najlepszych urządzeń służących do zdrowego gotowania na parze.

  • Moc - stawiamy na mocne parowary. Dlaczego? Żeby gotowanie szło szybko. Im szybsza obróbka termiczna produktów spożywczych, tym dla nich lepiej. Utrzymają w sobie więcej witamin i wartości odżywczych. No i zaoszczędzisz swój cenny czas, co jest równie ważne, prawda?
  • Pojemność - druga najważniejsza cecha, która zawsze ma wysoki priorytet w przypadku parowarów na prąd. W rankingach znajdziesz pojemne modele, dzięki którym umieścisz większe kawałki żywności. Zazwyczaj na kilku piętrach, choć czasem wyróżniamy modele o bardziej poziomej konstrukcji - szersze i głębsze, ale z komorami ustawionymi obok siebie.
  • Wyposażenie - to, co znajduje się w zestawie, jest o tyle ważne, że poszerza możliwości pichcenia. Zwiększy się więc menu, a niektórzy chcą gotować na parze jak najwięcej różnych rzeczy. Doskonale to rozumiemy. Polecane parowary mają często aromatyzery na zioła, pojemniki na ryż, inne produkty sypkie czy zupy, kubeczki na desery, tacki do gotowania w sosie lub marynacie, a także inne przydatne akcesoria. Dodając do tego dwa poprzednie punkty, już jesteśmy w stanie zaproponować Ci świetnie parowary elektryczne. Ale to wcale nie koniec kryteriów wyboru!
  • Jakość wykonania - cóż Ci z mocnego, pojemnego, dobrze wyposażonego parowaru, jeżeli zaraz się rozpadnie? Wysoki priorytet ma więc jakość wykonania, ogólna niezawodność. Dotyczy przede wszystkim pojemników na żywność, bo to one są najbardziej narażone na uszkodzenia, szczególnie przy częstym mycia w zmywarce. Istotna jest też sama elektronika, jak i zbiornik na wodę, który powinien być stalowy.
  • Wygoda obsługi - dotyczy zarówno sterowania, jak i wlewania wody w trakcie gotowania. Pierwsza cecha opiera się na dobrych wyświetlaczach i jasno opisanych pokrętłach oraz przyciskach. Druga na lejku/wlocie na wodę, który umożliwia dolewki bez demontażu żadnej części. Stawiamy na praktyczne i przemyślane rozwiązania, aby po zakupie nikt się nie rozczarował.
  • Dodatkowe funkcje - opinię o parowarze dopełniają funkcje, które są w nim obecne. Jakie stanowią największy plus? Podtrzymywanie ciepła, tryb Turbo, programy gotowania, a także komory, które są sterowane indywidualnie. Im więcej tych funkcji, tym lepiej wypada w rankingu dany parowar.
  • Zabezpieczenia - do zestawień nie wpuszczony tandety, ale również modeli bez najważniejszych zabezpieczeń. Zwracamy uwagę, czy parowar ma ochronę przed przegrzaniem się. To kluczowa cecha w tym punkcie, ale nie jedyna. Gdy urządzenie ostrzega przed uruchomieniem bez wlanej wody, jest jeszcze lepiej.
  • Stosunek ceny do jakości - tradycyjnie szukamy produktów przystępnych cenowo, ale najlepszych ze swoich segmentów. Każdy ranking zawiera sporo modeli o korzystnym stosunku ceny do jakości. Dzięki temu nieważny jest Twój budżet - zawsze dobierzesz optymalny sprzęt i nie przepłacisz.

Jak widzisz, mocno przykładamy się, aby ranking parowarów niósł za sobą wartość. Nie opieramy go o popularność, bo popularne nie równa się dobre, prawda?

W tym wszystkim duże znaczenie ma wiedza redaktorów, ich doświadczenie i przeprowadzane testy. Zbierając to wszystko w całość, masz przed sobą wartościowe miejsce, w którym wybierzesz wymarzony parowar.

Kierując się naszymi zestawieniami, nabędziesz model, który zapewni Ci pyszne, aromatyczne, a przede wszystkim lekkostrawne i niskokaloryczne potrawy. Wspomożesz swoją dietę, a przy okazji nie spędzisz w kuchni dużo czasu. Konserwacja urządzenia też pójdzie Ci sprawnie.

Zobacz też inne rankingi:

ranking blenderówranking mikserówranking robotów kuchennych
ranking kombiwarówranking szybkowarówranking jogurtownic
ranking wyciskarek wolnoobrotowychranking sokowirówekranking czajników elektrycznych
Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.3, Głosów: 10
blog comments powered by Disqus