PODPOWIEDZI:

Parowar MPM CJ-916 [TEST]

Firma MPM tym razem proponuje praktyczne i niedrogie urządzenie. Parowar CJ-916 pozwoli gotować szybko i zdrowo, bez użycia tłuszczu i soli. Jak taki parowar faktycznie się sprawuje? Sprawdźcie oglądając tą recenzję.

MPM CJ-916

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Przystępna cena
 • Pozwala zdrowo i szybko gotować
 • Możliwość modyfikacji
WADY

  Parowary to urządzenia nie przez wszystkich doceniane. Żyjemy w czasach kiedy wysoko przetworzoną żywność spożywa się każdego dnia w ogromnych ilościach. Nie każdy ma czas i ochotę stać w kuchni i pilnować aby warzywa nie wykipiały, aby mięso się nie przypaliło, a używanie gotowych mrożonek na patelnię czy do piekarnika, ze względu na tłuszcz potrzebny do ich przygotowania, na dłuższą metę najzdrowsze nie jest. Na szczęście naprzeciw wychodzi nam firma MPM.

  Mpm CJ-916 Parowar

  Parowar model CJ-916 pozwala nam między innymi dokładnie zaprogramować godzinę włączenia się, dzięki funkcji opóźnionego startu aż do 13 godzin! Czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że korzystanie z urządzenia jest łatwe i intuicyjne. W podstawie standardowo umiejscowiony jest zbiornik na wodę.

  Mpm CJ-916 Parowar

  Dzięki wskaźnikowi poziomu wody na bieżąco możemy kontrolować ile nam jej jeszcze zostało. W przypadku gdyby jednak wody zabrakło, proces gotowania zatrzymuje się, pojawia się ciągły sygnał dźwiękowy i mruga kontrolna lampka. Plastikowe misy które otrzymujemy z parowarem, mają łączną pojemność 9.6 litra. Dołączona jest do nich przegroda do oddzielania potraw. Bez problemu możemy je złożyć jedna w drugą dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Z zestawem otrzymujemy również biały pojemnik, przeznaczony do gotowania ryżu.

  Mpm CJ-916 Parowar

  MPM parowar

  Mpm CJ-916 Parowar

  O wyższości potraw gotowanych na parze nad pieczonymi czy smażonymi, chyba nikogo już przekonywać nie trzeba. Są one dużo zdrowsze, bo przyrządzone przede wszystkim bez dodatku tłuszczu, dzięki czemu w trakcie ich obróbki termicznej nie wytwarzają się żadne toksyczne związki. Gotowanie w wodzie dlatego nie dorównuje parowaniu ponieważ warzywa z wody tracą sporo witamin i innych składników odżywczych, oddając je wodzie. Parowar oprócz możliwości gotowania warzyw, mięs, ryb oraz ryżu, pozwala nam również gotować jajka.

  Mpm CJ-916 Parowar

  W plastikowych spodach mis znajdują się wgłębienia, w których możemy umieścić jajka. Poza tym urządzenie posiada jeszcze jedną funkcję: otóż jest idealnym sterylizatorem. Moim zdaniem parowar MPM to niezbędne urządzenie w kuchni każdej młodej mamy! Nie dość, że nie trzeba pilnować czasu gotowania potraw, bo zrobi to za nas Timer, to jeszcze możemy w nim sterylizować butelki, smoczki i inne akcesoria dziecięce.

  Mpm CJ-916 Parowar

  Nie wspomniałam o jeszcze jednej istotnej funkcji. Parowar może podtrzymywać temperaturę aż do 12 godzin. Kiedy skończy proces gotowania, a my go nie wyłączymy, automatycznie przechodzi w ten tryb.

  Ranking parowarów

  Podsumowanie

  Cena parowaru waha się od 160 do 190 zł. Porównując do urządzeń innych firm o podobnych funkcjach, jest to cena na prawdę atrakcyjna i nie duża. Ja ze swojej strony gorąco polecam!

  blog comments powered by Disqus
  Parowar MPM CJ-916 [TEST]