PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Lokówek | Najlepsze polecane Lokówki 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 8

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi lokówek. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Lokówka do włosów jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów do stylizacji włosów (zarówno do domu, jako prezent dla kobiety, jak i do profesjonalnego użytku). Chcąc dobrze wyglądać na randce czy też w pracy, warto zadbać o włosy, które niekiedy są naszą wizytówką. Piękną fryzurę i zdrowy wygląd włosów zagwarantuje dobra lokówka.

W poniższej bazie wiedzy dowiecie się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przed zakupem najlepszej lokówki, jakie wyróżniamy rodzaje lokówek do włosów, a także, które funkcje i inteligentne technologie znajdziemy w tego typu produktach. Powiemy również, jaki producent lokówki jest najbardziej ceniony oraz wyjaśnimy różnicę między lokówką a falownicą.

kobieta z kręconymi włosami

Jakie są rodzaje lokówek do włosów?

Jeden z pierwszych dylematów zakupowych. Trzeba jednak go przejść w poszukiwaniu najlepszej lokówki. Podstawowy podział lokówek wygląda następująco:

  • Lokówka automatyczna - to profesjonalny sprzęt, często używany przez fryzjerów czy wizażystów. Sprawdzą się dla najbardziej wymagających użytkowników, zapewnią najszybsze kręcenie loków. Mamy do wyboru rożne kierunki kręcenia loków, różne temperatury oraz czas kręcenia (przykładowo 3 poziomy zegara). Daje to pełne pole do popisu w kwestii idealnej fryzury. Ustawiamy je według własnych potrzeb, rozdzielamy pasmo, które lokówka wciągnie, zamykamy urządzenie i chwilę czekamy. Warto wspomnieć o sygnale dźwiękowym, jaki usłyszymy w momencie końca pracy, czyli gdy lok będzie gotowy. Ryzyko poparzenia jest wyeliminowane. Do minusów należy niestety wyższa cena.
  • Lokówka tradycyjna - polecana lokówka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z lokami i falami. Uniwersalny produkt z charakterystycznym klipsem, który możemy nabyć za przystępną cenę, a dodatkowo umożliwi wykonanie rożnego rodzaju fryzur. Może być stosowana tylko w przypadku suchych włosów. Często w zestawie posiada wymienne końcówki.
  • Lokówka stożkowa - to, co od razu rzuca się w oczy, to konstrukcja, a raczej zróżnicowana średnica elementu grzewczego (mniejsza na samym końcu). Zakres wynosi zazwyczaj 13 mm - 26 mm. Z lokówką o budowie stożkowej otrzymamy loki różnej wielkości (u nasady grubsze, a na końcach cieńsze), co daje dosyć naturalny efekt. Nie oferuje klipsa, który przytrzymuje włosy, dlatego jest polecana osobom, które mają już jakieś doświadczenie w samodzielnym kręceniu włosów.
  • Lokówka spiralna - odróżniający się spiralny kształt pozwoli uzyskać stosunkowo cienkie, drobne i sprężyste loczki. Na wyprofilowany element grzewczy (wgłębienia) nakładamy pasma włosów i przytrzymujemy klipsem.
  • Lokówko-suszarka - jak sama nazwa wskazuje, to praktyczne urządzenie 2w1, pozwalające zaoszczędzić nasz czas. Za pomocą solidnej lokówko-suszarki nie tylko zakręcimy włosy, ale również je wysuszymy, wymodelujemy. Jak łatwo się domyśleć, włosy mogą być wilgotne podczas kręcenia. Przy tym procesie, temperatura jest niższa niż w przypadku klasycznych lokówek, a co za tym idzie, obecna kondycja naszych włosów nie ucierpi na tym. Minusem jest fakt, że uzyskamy raczej delikatne fale, a nie burzę loków.
  • Lokówka Twin - mniej znany rodzaj. Jak możemy się domyśleć, wyposażona w podwójny element grzejny. Z takim urządzeniem wykonamy bardzo gęste loki.

kręcenie włosów lokówką Philips BHB878/00

Jak wybrać najlepszą lokówkę?

Urządzenie do kręcenia włosów powinno pomóc w  stworzeniu modnej fryzury w krótkim czasie. Aby tak się stało, a sam efekt był długotrwały, topowa lokówka musi posiadać pewne parametry. Poniżej znajdziecie porady, ale pamiętajcie, że zawsze warto odwiedzić konkretny ranking lokówek do włosów.

Jaka powłoka wałka jest najlepsza?

Najpopularniejsza jest powłoka ceramiczna, dbająca zarówno o bezpieczeństwo naszych włosów, jak i równomierne nagrzewanie. Pasma włosów łatwo przesuwają się. Niekiedy może być wzbogacona na przykład o keratynę lub marokański olejek arganowy, wykazujące odżywcze działanie.

Drugą cenioną powłoką jest turmalin, który nie rysuje się, jest żywotny oraz zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Stosowanym w lokówkach materiałem może być jeszcze teflon (ochrania włosy, lecz nie jest trwały na zarysowania) i tytan (skuteczny w działaniu, sprawdzi się w przypadku bardzo grubych włosów, odporny na uszkodzenia). Na rynku znajdziemy kompromisowe rozwiązania, czyli lokówki z powłoką ceramiczno-turmalinową czy też tytanowo-turmalinową. Jest to połączenie cech obu materiałów.

Jakiej grubości wałek wybrać?

Od średnicy wałka zależy jakiej wielkości loki uzyskamy. Im szerszy wałek, tym większe (luźniejsze) loki - i w drugą stronę, im cieńszy wałek, tym mniejsze (ale gęstsze) loczki.

Równie ważna jest długość wałka, bowiem może pozwolić na nawijanie większych pasm włosów, a to znacznie skraca czas. Odnośnie klasycznej lokówki, grubość wałka 25 mm zagwarantuje średniej wielkości loki, około 38 mm pomoże stworzyć na prawdę duże loki, z kolei wałek o średnicy 13 mm zapewni burzę drobnych loczków, coś na styl afro.

Jak szybko powinna nagrzewać się markowa lokówka?

Ważny parametry przy analizie tego, jak kupić lokówkę do włosów. Najlepszy czas nagrzewania to około 30-40 sekund. Duża moc urządzenia równa się szybkiej gotowości do pracy. Tradycyjne lokówki cechują się mocą w granicach 25 W do 150 W. Przeważnie znajdziemy lampkę kontrolną, która nas poinformuje kiedy zacząć kręcenie włosów.

czarna lokówka Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Jaki zakres temperatury jest właściwy?

Wszystko zależy od typu naszych włosów. Jeżeli posiadamy zniszczone, cienkie, delikatne, farbowane włosy, wybierajmy niższą temperaturę, natomiast w przypadku długich, gęstych, grubych i opornych włosów, śmiało ustawmy ponad 200°C. Im szersza skala temperatur do wyboru, tym lepiej. W zależności od modelu, zmienimy ją przy użyciu pokrętła lub przycisków.

Pamiętajmy, że nawet zdrowe (z pozoru) włosy mogą ulec uszkodzeniu w przypadku codziennego użytkowania, zwłaszcza bez kosmetyków termoochronnych (sprayów). Polecane lokówki są wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD lub LED, który wskaże temperaturę, a także blokadę temperatury (zapobiega przypadkowej zmianie).

Jaki silnik znajdziemy w niezawodnych lokówkach?

Najcichszą pracą oraz długą żywotnością cieszą się silniki bezszczotkowe, którymi mogą pochwalić się na przykład lokówki automatyczne Babyliss. Ponadto, znacznie wpływają na energooszczędność, są lekkie i wydajne. Nic dziwnego, że często pojawiają się w naszych klasyfikacjach polecanych lokówek.

Jaki ustawić optymalny czas kręcenia?

Perfekcyjna lokówka umożliwia wybór pewnych ustawień, między innymi czasu. Zegar może być ustawiony na przykład na 8 s, 10 s lub 12 s. Jeżeli chcemy uzyskać fale, to wybierzmy najkrótszy czas. Jeżeli sprężyste loki, to czas pośredni, a w przypadku prawdziwych loków obowiązkowo najdłuższy czas.

Jak kupić bezpieczną i wygodną lokówkę do włosów?

Na komfort użytkowania wpływają takie elementy jak obrotowy przewód (łatwe manewrowanie, kabel nie plącze się), ucho do podwieszania (oszczędność miejsca), antypoślizgowa rączka.

Obudowa nie powinna nagrzewać się (ryzyko poparzenia), konstrukcja musi być ergonomiczna i solidnie wykonana, a same przyciski umiejscowione we właściwym miejscu (tak, aby nie włączyć ich przypadkiem).

Po określonym czasie bezczynności nowoczesny model wyłącza się samodzielnie. Dobra lokówka posiada w zestawie rękawicę ochronną lub specjalną podstawkę.

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie sklepu stacjonarnego, w którym znajduje się potencjalny model i zobaczeniu go na własne oczy. Sprawdźmy przy okazji czy jest poręczny i stosunkowo lekki.

kręcenie włosów tradycyjną lokówką

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem najlepszej lokówki?

Bardzo przydatne są różnego rodzaju wymienne nasadki, które pozwolą na eksperymentowanie z fryzurami. Niekiedy dany model posiada końcówkę prostującą, karbownicę czy podgrzewaną szczotkę, a to oznacza, że w jeden dzień możemy pochwalić się kręconymi włosami, a w drugi doskonale wygładzonymi, prostymi (przykładowo wielofunkcyjne urządzenie Philips).

Wymiennymi końcówkami mogą być również nasadki spiralne, grube, stożkowe, trójkątne (loki o ciekawym, nieregularnym kształcie), co czyni sprzęt niezwykle funkcjonalnym.

Przestrzegam, aby nie wybierać końcówek metalowych, gdyż istnieje ryzyko spalenia włosów. Jeżeli często podróżujemy, kupmy lokówkę z uniwersalnym napięciem, tak aby używać jej niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Istotnym rozwiązaniem są specjalne czujniki, za sprawą których zostaniemy powiadomieni o błędnym nawinięciu włosów lub ich za dużej ilości (dotyczy automatycznej lokówki). Miłym dodatkiem do kompletu jest coś w stylu przewodnika po fryzurach, według którego stworzymy daną stylizację.

Przydatne funkcje i technologie w lokówkach

Najlepsze lokówki charakteryzują się innowacyjnymi technologiami i praktycznymi funkcjami. Większość z nich została wymieniona w naszych rankingach, między innymi w tanich lokówkach do włosów w przedziale cenowym 50-130 zł. Przykładami są:

  • Funkcja jonizacji - sprawia, że włosy nie elektryzują się, są miękkie w dotyku, lśniące i proste w rozczesywaniu. System jonizacji wytwarza jony ujemne, które zwalczają jony dodatnie (emitowane w wyniku wysokiej temperatury).
  • Funkcja automatycznego wyłączania - wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Po około 60 minutach, model wyłączy się automatycznie. Funkcja zapobiega także niepotrzebnemu zużyciu energii elektrycznej w przypadku bezczynności.
  • Funkcja automatycznego zatrzymania - urządzenie wstrzyma swoją pracę w momencie popełnienia jakiegoś błędu w nawinięciu lub nawinięcia zbyt dużej ilości włosów za jednym razem.
  • Funkcja pary - spotykana w oryginalnych lokówko-suszarkach, efektywnie utrwali powstałe fale (mocny wyrzut pary wodnej). Znajdziemy zatem zbiorniczek na wodę, a samą funkcję uruchamiamy odpowiednim przyciskiem. Skuteczność jest na wysokim poziomie, dobra opcja dla zabieganych osób.
  • Technologia Auto Curl - spotykana w luksusowych lokówkach do włosów. Najczęściej używanych w salonach fryzjerskich. To nic innego, jak automatyczne kręcenie włosów. Cały proces odbywa się w szybkim czasie.
  • Technologia MoistureProtect - znajdziemy ją w lokówkach Philips, charakteryzuje się samodzielnym doborem właściwej temperatury, tak aby nasze włosy były odpowiednio nawilżone.
  • Technologia OneClick - gwarantuje prostą i wygodną wymianę nasadek, jakie znajdziemy w zestawie.

lokówka z wymiennymi nasadkami

Które lokówki są najmniej awaryjne? Najlepsi producenci lokówek do włosów

Niezależnie od tego, czy kupujemy budżetową lokówkę, czy też drogi sprzęt, zawsze kierujmy się renomowanym producentem.

Prym wiodą takie firmy jak: Philips, Babyliss, Remington, Rowenta, Wahl, Diva, Efalock, Valera, GHD, Tondeo, Braun. Są to cenione na rynku marki, w które warto zainwestować, jeżeli chcemy nabyć wytrzymały produkt na lata.

Przy okazji warto ominąć jakieś marne podróbki, które kuszą bardzo niską ceną. Często pojawiają się chociażby na portalach aukcyjnych. Nie warto zaprzątać sobie nimi głowy, bo obniżają jakość włosów i bywają awaryjne.

Lokówka, falownica czy karbownica - Co kupić?

Podstawową różnicą między lokówką a falownicą (karbownicą) jest efekt końcowy. W przypadku falownicy, jak sama nazwa wskazuje, uzyskamy luźne fale, z karbownicą  drobne fale, z lokówką zaś fale lub loki różnej grubości.

kobieta z kręconymi blond włosami

Podczas wyboru karbownicy lub falownicy bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na płytki (między innymi równomiernie nagrzewające się płytki ceramiczne, trwałe płytki tytanowe czy też bezpieczne płytki turmalinowe, zapobiegające elektryzowaniu się).

Kilka słów o termolokach i hydrolokach

Kręcenie włosów za pomocą wałków lub papilotów zostało w dużej mierze zastąpione przez nowoczesne urządzenia. Na rynku są dostępne jeszcze termoloki i hydroloki, za sprawą których możemy cieszyć się puszystymi włosami. Czy warto je kupić? Czym różnią się od zwykłych wałków? Czym zyskały popularność?

  • Termoloki, w porównaniu do zwykłych wałków, nie wymagają spania w nich całą noc, nie zakłada się ich na mokre włosy, cena jest większa, ale sam efekt jest o wiele dłuższy. Co ważne, nie wysuszają czy nie niszczą włosów. Są to wałki elektryczne, które nagrzewają się w krótkim czasie. Trzymamy je na głowie maksymalnie 15 minut. Są lekkie, wygodne w użytkowaniu, a przede wszystkim bezpieczne, stąd zyskały wiele zwolenniczek. Na rynku dostępne są termoloki o różnych średnicach, polecane są wałki ceramiczne z funkcją jonizacji. Stanowczo warto je kupić.
  • Hydroloki są zazwyczaj wypełnione cieczą, stąd ich waga jest dużo wyższa w porównaniu do wałków termicznych. Jesteśmy zmuszeni rozgrzać je samodzielnie za pomocą wrzątku, a dopiero po tym nakładamy je na włosy. Z pewnością nie jest to do końca komfortowe rozwiązanie.

termoloki Babyliss

lokówka z technologią przepływu powietrza? Jak to działa?

Marka Dyson nie jest liderem odnośnie sprzętów do stylizacji włosów, ale już raz pokazała na przykładzie najcichszej suszarki do włosów Dyson Supersonic, że chcieć to móc.

Tym razem postawili na oryginalną lokówkę Dyson Airwrap Styler, która do najtańszych nie należy, ale gra jest warta zachodu.

To nietuzinkowe urządzenie, które nie niszczy włosów, nie poparzy, a za to do całego procesu kręcenia włosów używa ciepłego bądź chłodnego powietrza (zamiast wysokiej temperatury mamy do czynienia z aerodynamiką).

Dyson Airwrap Styler

Pasma włosów są automatycznie nawijane i podgrzewane. Co istotne, jest to wielofunkcyjny produkt, wykazujący cechy suszarki (możliwość kręcenia wilgotnych włosów), szczotki zwiększającej objętość, jak również szczotki prostującej. Otrzymujemy zatem wszelki niezbędny sprzęt i zyskujemy przy tym oszczędność miejsca.

Jak tworzymy nasze rankingi lokówek do włosów?

Podczas tworzenia zestawień lokówek w różnych przedziałach cenowych kierujemy się takimi czynnikami jak:

  • Własne doświadczenia - każdy z naszej załogi posiada pewne kategorie, na których najlepiej się zna i w których się lubuje. Często opieramy opisy o samodzielne doświadczenia z danym sprzętem, mowa tutaj o przeprowadzanych testach.
  • Wnikliwa analiza rynku - skupiamy dużą uwagę na czołowe modele wraz z ich najważniejszymi parametrami i funkcjami, nie zapominając o zachowaniu pozytywnego stosunku jakości do ceny.
  • Opinie internautów - musimy wiedzieć, jak kupić dobrą lokówkę do włosów, zatem niezwykle cennymi wskazówkami są zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Wybieramy topowe lokówki, cieszące się nienaganną oceną.

Wszystko o lokówkach do włosów - Podsumowanie

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego poradnika zakupowego uda Wam się wybrać najlepszą na rynku lokówkę do włosów, biorąc pod uwagę własne preferencje, a zarazem najważniejsze parametry ze specyfikacji.

Z unikatową lokówką kręcenie włosów nie będzie trudne i czasochłonne, choć jak wiadomo, należy nabrać pewnej wprawy. Sprężyste loki lub luźne fale nie muszą być marzeniem, a częścią naszego wizerunku. Dla utrwalenia efektu stosujmy kosmetyki do stylizacji.

Odwiedzajcie ten dział - ranking lokówek do włosów - gdyż staramy się na bieżąco uaktualniać wszelkie klasyfikacje.

Czekamy na Wasze komentarze. Pochwalcie się, jaki model posiadacie w domu i czy kupiłybyście go drugi raz? :)

Sprawdź również:

Ranking prostownic do włosówRanking suszarek do włosówRanking suszarko-lokówek

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.4, Głosów: 8
blog comments powered by Disqus