PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Czujników czadu | Najlepsze polecane Czujniki czadu 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi czujników czadu. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Czujnik czadu, inaczej nazywany czujnikiem tlenku węgla, to nieduży sprzęt, który stanowi najskuteczniejszą metodę w wykrywaniu tego toksycznego gazu. Jeżeli chcesz ochronić siebie i swoich bliskich, to jak najprędzej dowiedz się, jaki czujnik czadu kupić, i zainstaluj go w pobliżu pieca węglowego, kominka, piecyka gazowego czy kuchenki gazowej.

Poniżej znajdziesz poradnik zakupowy w skróconej wersji, który powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo przed tym bezwonnym i bezbarwnym gazem. Poszczególne punkty pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki czujnik czadu wybrać.

Przeglądnij ranking czujników czadu, jeżeli chcesz poznać godne uwagi modele w przystępnych cenach, jak również przejrzeć ich specyfikację.

czujnik tlenku węgla firmy Setti+ umieszczony na ścianie

Jak tworzymy ranking czujników czadu?

Układając zestawienie czujników tlenku węgla, posiłkujemy się następującymi zagadnieniami:

  • Rodzaj wykrywanych zagrożeń - czujniki czadu służą głównie do wykrywania tlenku węgla (CO), stąd są to sprzęty wyposażone w sensor elektrochemiczny. Bywają natomiast na rynku modele pełniące podwójną funkcję, jak na przykład czujniki czadu i gazu ziemnego. Takowe są wzbogacone w sensory półprzewodnikowe. Niejednokrotnie spotkasz się także z czujnikami tlenku węgla i dymu. Takie produkty zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo całej rodziny.
  • Zasilanie - domowe czujniki czadu są zasilane sieciowo (podłączenie do gniazdka) bądź bateryjnie. W tych drugich nie musisz się martwić o działanie w przypadku braku prądu i nie plączą się kable, natomiast koniecznie dowiedz się, ile wynosi okres działania. Niektóre detektory czadu mają wbudowane baterie litowe, których żywotność sięga 10 lat (niski koszt eksploatacji), z kolei inne mają baterie wytrzymałe przez 2 lata (po tym czasie należy wymienić czujnik na nowy).
  • Sygnalizacja optyczna - urządzenia do pomiaru zawartości tlenku węgla w powietrzu są wyposażone w specjalne diody LED. Przykładowo, czerwony wskaźnik LED może informować o nieprawidłowej pracy, przekroczeniu dopuszczalnego stężenia CO bądź końcu okresu eksploatacyjnego, żółta dioda może odpowiadać za stan baterii, z kolei zielona oznacza prawidłową pracę sprzętu.
  • Sygnalizacja akustyczna - w przypadku przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla rozniesie głośny sygnał dźwiękowy na poziomie 85 dB, słyszalny nawet z odległości 3 m. Wszystko po to, aby usłyszeć go choćby w nocy, podczas snu. Koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi, gdyż sygnał akustyczny (w różnych odstępach) może się pojawić również w przypadku niskiego stanu baterii.
  • Komunikacja - w większości przypadków nie masz do czynienia z żadną komunikacją w czujnikach czadu, lecz bywają perełki wyróżniające się komunikacją WiFi, Bluetooth, co z kolei przekłada się na jeszcze większe możliwości, między innymi połączenie się z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.
  • Aplikacja mobilna - elektrochemiczny detektor do wykrywania tlenku węgla to inteligentny produkt, który daje dodatkowe wsparcie w postaci dostępu do aplikacji mobilnej. W poziomu smartfona otrzymasz powiadomienia. To ważne, zwłaszcza jak jesteś na wyjeździe, a w domu są pozostali mieszkańcy.
  • Dodatkowe udogodnienia - detektory czadu posiadają wiele udogodnień. Wśród nich wymienia się wyświetlacz, na którym widzisz najważniejsze informacje (przede wszystkim poziom stężenia tlenku węgla), przycisk wyciszający alarm, funkcję automatycznego przyciemniania zielonej diody oraz funkcję samodzielnego testowania (diagnostyka działania detektora, stanu baterii, połączenia WiFi).
    Niekiedy potrafią wyświetlić najwyższą wartość wykrytego poziomu CO, a to za sprawą zapisu w pamięci. Zaskoczeniem będzie dla niektórych współpraca z Amazon Alexa i Google Assistant. Dobrze, jak czujniki czadu mają wysokiej jakości obudowy, na przykład z tworzywa ABS, jak również blokady, które nie pozwolą do demontażu urządzenia przez niepowołane osoby.
  • Montaż i instalacja - zamontowanie czujnika tlenku węgla na ścianie nie powinno sprawić problemu, gdyż wszystkie akcesoria montażowe są przeważnie w komplecie. Niektóre przenośne czujniki czadu da się podstawić na płaskiej powierzchni, a to dzięki specjalnej podstawie. To sprawia, że weźmiesz go również na wakacje.
  • Producent - nie bierzemy pod uwagę produktów nieznanego pochodzenia, nawet jeżeli kuszą one niskimi cenami. Stawiamy tylko na cenione marki. Renomowanymi firmami czujników czasu są: Netatmo, Kidde, Setti+, Honeywell, Eura-Tech, FireAngel, Jikaida, Aisko, X-Sense, Ferguson, Orno, Blaupunkt.
  • Cena - w dbaniu o swoje zdrowie, a nawet życie nie należy oszczędzać, ale spokojnie. Czujniki tlenku węgla nie są na ogół drogimi urządzeniami. Za dobry model zapłacisz kwotę w przedziale od około 100 zł do mniej więcej 350 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu czujników czadu?

Przy układaniu listy wykrywaczy tlenku węgla wyróżniamy drugą grupę czynników, na jakich bazujemy. Oto one:

  • Wnikliwa analiza - w najdokładniejszy sposób analizujemy każdy produkt. Sprawdzamy, czy dany czujniki czadu wykazuje pozytywny stosunek jakości do ceny, jakie dodatkowe funkcje oferuje, czy nie ma ukrytych wad, które wpłynęłyby na skuteczność działania.
  • Własne doświadczenia - niezależnie od tego, czy ktoś mieszka w domu, czy w mieszkaniu, doskonale wiemy, jak zapewnić bezpieczeństwo. Dlatego w czujniki tlenku węgla sami inwestujemy i to nawet podczas wyjazdu na wakacje (przydaje się tak samo w domkach wakacyjnych, przyczepach kempingowych).
  • Opinie internautów - cieszymy się za każdym razem, jak dzielicie się z nami swoimi uwagami na temat konkretnego produktu. Wasze zdanie jest dla nas cenne, dlatego w dalszym ciągu zachęcamy do komentowania i pisania swoich spostrzeżeń.

Detektor do wykrywania tlenku węgla to sprzęt, który może uratować Ci życie poprzez niedopuszczenie do zatrucia czadem (zaczadzenia). Najistotniejsze parametry przedstawione powyżej, z całą pewnością, dały odpowiedź, jaki czujnik czadu kupić.

Wybieraj tylko i wyłącznie certyfikowane urządzenia, czyli takie, które spełniają wymagania danej normy, zostały przetestowane. Pamiętaj o regularnym odwiedzaniu naszej strony, w tym działu ranking czujników czadu, aby wybrać optymalny dla siebie model.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 0.0, Głosów: 0
blog comments powered by Disqus