PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Grilli | Najlepsze polecane Grille 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi grilli. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Z pomocą grilla przyrządzisz przepyszne smakołyki, jakimi są na przykład szaszłyki, grzanki, kaszanka, warzywa, ryby, karkówka, kiełbaski. Dodatkowo wcale nie muszą to być tłuste potrawy. Grillowanie w ogródku to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Sęk w tym, aby wiedzieć, jaki grill ogrodowy będzie odpowiedni.

Liczne klasyfikacje ukazują różne rodzaje grilli, biorąc pod uwagę zarówno budowę, jak i cenę.

Poniżej znajdziesz skrócony poradnik zakupowy, w którym wskażemy główne cechy tego typu urządzeń.

potrawy na grillu

Jak tworzymy ranking grilli?

Przed zakupem warto zaznajomić się w najważniejszymi parametrami ze specyfikacji i funkcjami, jakie oferują niezawodne grille.

 • Rodzaj grilla – na rynku znajdziesz kilka typów grilli, z czego każdy ma swoje wady i zalety. Grille gazowe (tanie w eksploatowaniu, wygodne w obsłudze), grille elektryczne (zapewniają szybkie i komfortowe grillowanie nawet na balkonie), grille węglowe (tradycyjne, mobilne, nadają charakterystyczny smak, są niedrogie, ale rozpalenie zajmuje trochę czasu) i grille betonowe (wydajne i jedyne w swoim rodzaju za sprawą designu, natomiast nie można ich przenosić i zajmują sporo miejsca).
 • Moc – im wyższa moc grilli gazowych bądź elektrycznych, tym efektywniejsza i szybsza praca.
 • Ilość palników – ten parametr dotyczy tylko grilli gazowych. Przykładowo palników może być nawet 6. Przy okazji dowiedz się, jakie jest zużycie gazu.
 • Pojemność – najlepszy grill ogrodowy nie musi być najpojemniejszy. Zastanów się, ile osób zazwyczaj będzie z niego użytkowało i jak często. Do sporadycznego grillowania w niewielkim gronie nie jest potrzebna duża powierzchnia (średnica) grillowania, zatem okrągły grill węglowy w zupełności wystarczy. Niejednokrotnie producent podaje informacje, dla jakiej liczby osób jest przeznaczony. Im większa powierzchnia, tym więcej przyrządzisz potraw jednocześnie.
 • Wymiary i waga – każdy grill posiada inną wysokość, szerokość i głębokość. Wszystko zależy od tego, jaką ilością wolnego miejsca dysponujesz i czy zależy Ci na przenośnym, lekkim grillu.
 • Kształt rusztu – najczęściej spotykane są prostokątne i okrągłe. Pierwsze zapewniają wygodne ułożenie potraw, drugie występują zazwyczaj w kompaktowych konstrukcjach.
 • Czyszczenie – liczymy się z tym, że spora część osób nie przepada za myciem urządzeń. Natomiast każdy rodzaj grilla wymaga innej konserwacji. Najgorzej pod tym względem wypadają grille węglowe. Niektóre umożliwiają mycie rusztów w zmywarce, a same części są łatwe w demontażu.
 • Jakość wykonania – pragniemy, żebyś nabył bezawaryjny sprzęt. Jaki grill ogrodowy gwarantuje żywotność na długie lata? Tylko taki wykonany z najwyższej jakości materiałów, który cechuje się dużą odpornością na wysokie temperatury i wszelkie uszkodzenia. Mowa między innymi o chromowanym ruszcie, uszlachetnionym betonie, pokrywie ze stali lakierowanej, emaliowanej misie paleniska, nóżkach dodających stabilność.
 • Dodatki – w grillach spotkasz między innymi dolne półki na dodatki, boczne składane półki, praktyczne haczyki na akcesoria, popielniki, pokrywy z termometrem, kółka ułatwiające transport, zapalacze w pokrętle, górne ruszty, systemy odprowadzania tłuszczu, przesłony wentylacyjne, osłony przeciwwietrzne, odkręcane stojaki, nienagrzewające się uchwyty, otwieracze do piwa, a czasami nawet rożen. Przydatnym rozwiązaniem jest regulacja wysokości rusztu na dwóch poziomach, a także strefa BoostZone w grillach elektrycznych (osiąganie maksymalnej temperatury w błyskawicznym czasie).
 • Cena – ranking grilli ogrodowych zawiera różne rodzaje, więc ceny są bardzo zróżnicowane. Dobieramy tak modele, aby każdy znalazł coś na swój budżet.

Czym jeszcze kierujemy się podczas wyboru grilla?

Ranking grilli ogrodowych jest układamy za każdym razem w ten sposób, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Bazujemy na takich czynnikach, jak:

 • Dogłębna analiza – precyzyjnie analizujemy każdy grill, aby zachwycał pozytywnym stosunkiem jakości do ceny, jak również licznymi rozwiązaniami ułatwiającymi użytkowanie. Wymieniamy atuty, ale przy tym nie ukrywamy słabych punktów.
 • Własne doświadczenia – któż z nas nie grillował. Mieliśmy do czynienia z najlepszymi grillami ogrodowymi. Każdy z nas może się wypowiedzieć na temat odmiennego typu grilla do ogrodu. Dlatego z chęcią później dzielimy się tą wiedzą.
 • Opinie internautów – kolejnym ważnym dla nas kryterium jest ocena kupujących. Uważnie przeglądamy opinie, zwłaszcza takie po dłuższym czasie użytkowania danego sprzętu. Liczymy się z tym, jakie wymieniacie minusy i jakie plusy konkretnego modelu.

Z pewnością wiesz już, w jaki grill celować, jakie są główne cechy, na które należy bardziej zwrócić uwagę, jakie funkcje są warte tego, aby dopłacić za produkt. Ranking grilli ogrodowych to doskonałe miejsce dla osób planujących zakup, dlatego jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z naszymi przejrzystymi klasyfikacjami.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 5.0, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus