PODPOWIEDZI:

Jaki grill betonowy do ogrodu? | TOP 4 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1BK Tampere Wersja 5BK Tampere Wersja 53422 zł
2Landmann 0453M MichałLandmann 0453M Michał1609 zł
3BK Spring Wersja 1BK Spring Wersja 1939 zł
4Landmann Roma 11711Landmann Roma 11711469 zł
Jaki grill betonowy do ogrodu? | TOP 4 |

Jeżeli szukasz grilla, który przede wszystkim ma efektownie prezentować się w Twoim ogrodzie czy na tarasie, to koniecznie poznaj polecane grille betonowe. Ten rodzaj grilla ma swoje wady i zalety, ale bez wątpienia przyciąga uwagę. Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek i topowe modele.

W weekendowym grillowaniu konieczny jest praktyczny grill, z którymi przygotujesz nie tylko karkówkę czy kiełbasę, ale również szaszłyki warzywne czy rybę. Dzisiaj poznasz większe grille z betonowych konstrukcji, których bezawaryjna praca zachwyci Cię na długie lata.

Grill betonowy - Opinie

Funkcjonalną ozdobą w Twoim ogrodzie będzie pokaźny grill betonowy. Przedstawiam czołowe modele.

1. BK Tampere Wersja 5

grill betonowy BK Tampere Wersja 5
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia rusztu70 cm x 40 cm
Wymiary (gł/wys/szer)68 cm/195 cm/115 cm
Przewidziana ilość osób12
CenaBK Tampere Wersja 5 oferta w Ceneo

Na pierwszym miejscu betonowy grill ogrodowy BK Tampere Wersja 5, który będzie służył przez wiele lat. Cechuje go duża wytrzymałość i estetyczne wykonanie. Wyróżnia się największą powierzchnią rusztu.

Ma kształt prostokąta i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Taka pojemność jest przeznaczona do przyrządzenia dań dla 12 osób. Palenisko zostało wyłożone szamotem. Zastosowano popielnik i rożen (pozwoli przyrządzić dla gości doskonałe potrawy, łatwy montaż). Cena może być dla niektórych zaporowa.

2. Landmann 0453M Michał

duży grill betonowy Landmann 0453M Michał
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia rusztu66,5 cm x 40 cm
Wymiary (gł/wys/szer)68 cm/216 cm/117 cm
Przewidziana ilość osób12
CenaLandmann 0453M Michał oferta w Media Expert

Na drugim miejscu wysokiej jakości grill ogrodowy Landmann 0453M Michał, który charakteryzuje się odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wysokie temperatury. Oferuje duży ruszt, palenisko z płytek szamotowych, praktyczne półki na akcesoria do grillowania, a także regulację wysokości na dwóch poziomach.

Chromowany ruszt jest prosty w czyszczeniu i łatwo go zdemontować. Grill z opakowaniem waży aż 557 kg, co z jednej strony jest dobre, bo masz gwarancję stabilności. W zimie wystarczy go przykryć pokrowcem ochronnym. Grill Landmann jest najwyższy i najszerszy z listy. Przyjęcie na 12 osób nie będzie stanowiło dla niego problemu.

3. BK Spring Wersja 1

grill ogrodowy BK Spring Wersja 1
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia rusztu52 cm x 34 cm
Wymiary (gł/wys/szer)58 cm/187 cm/94 cm
Przewidziana ilość osób7
CenaBK Spring Wersja 1 oferta w Ceneo

Trzecia pozycja należy do przystępniejszego cenowo grilla betonowego BK Spring Wersja 1 o powierzchni rusztu 52 cm x 34 cm. Pozwoli wykonać jednocześnie porcje jedzenia dla 7 osób. Został wyposażony w żywotną płytę paleniskową, ruszt z atestem i popielnik. Wykończenie to biały tynk i brązowy beton. Grill jest również odpowiedni do niedużego ogrodu.

4. Landmann Roma 11711

grill betonowy Landmann Roma 11711
Kształt rusztuProstokątny
Powierzchnia rusztu46,5 cm x 32 cm
Wymiary (gł/wys/szer)56 cm/181 cm/88 cm
Przewidziana ilość osób6
CenaLandmann Roma 11711 oferta w Ceneo

Zestawienie betonowych grilli ogrodowych zamyka najtańszy Landmann Roma 11711. Chromowany ruszt można ustawić na dwóch poziomach. Grill jest lżejszy i bardziej kompaktowy, ale za tym idzie, również mniejsza powierzchnia rusztu. To oznacza, że przygotujesz potrawy dla 6 osób. Zastosowano uszlachetniony beton cechujący się niezwykłą trwałością.

Czy warto kupić grill betonowy?

Patrząc na wygląd grilli betonowych, a także na ich ceny, można pomyśleć, że znacząco przewyższają one grille węglowe czy grille gazowe. Minusem może być także trudniejszy montaż czy rozpalanie. Po co mi więc taki grill?

Grill betonowy ma jedną cechę, którą mocno się wyróżnia - wygląd. Zajrzyj do bazy grilli i się przekonaj. Żaden grill węglowy tak dobrze nie wpisze się w aranżację ogrodu jak model betonowy o nietuzinkowej stylistyce. Dzięki takiemu modelowi stworzysz unikalny klimat i ozdobisz ogród czy taras.

Plusem jest także spora powierzchnia grillowania, dzięki czemu zdecydowana większość grilli betonowych sprawdzi się przy grillowaniu w szerszym gronie. Patrząc na czołowe modele, możesz także zauważyć dużo miejsca na różne akcesoria do grillowania. Z pewnością przewyższa to koszyki czy stosunkowo niewielkie półki boczne w tradycyjnych grillach ogrodowych.

Odpowiednio dobrany grill betonowy to inwestycja na lata. To połączenie wyjątkowego designu z funkcjonalnością i trwałą konstrukcją. W ten sposób doskonale zagospodarujesz przestrzeń w swoim ogrodzie.

Podsumowanie

Który grill betonowy będzie dla Ciebie najlepszy? Sporo w tej kwestii zależy od Twojego wyobrażenia swojego ogrodu czy tarasu. Mimo tylko czterech pozycji, wskazałam Wam dwie tańsze i dwie droższe opcje.

Pierwsze i drugie miejsce wygrało przede wszystkim dlatego, że w swojej cenie potrafią zapewnić bardzo dużą powierzchnię grillowania, praktyczność i wysoką jakość wykonania.

Pozostałe są stosunkowo tanie, ale nadal trwałe. Zajmują przy okazji mniej miejsca, patrząc na ich szerokość czy głębokość.

Inne rodzaje, z którymi przyrządzisz pyszne potrawy dla gości, znajdziesz w dziale ranking grilli.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaki grill betonowy do ogrodu? | TOP 4 |