PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Ranking Kuchenek mikrofalowych wolnostojących | Najlepsze polecane Kuchenki mikrofalowe wolnostojące 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 2

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi kuchenek mikrofalowych wolnostojących. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Wolnostojąca kuchenka mikrofalowa pomoże w szybkim czasie podgrzać danie, rozmrozić potrawę, przyrządzić grillowane jedzenie, a nawet ugotować na parze. To dobra opcja, jeżeli się spieszysz. Obsługa tych urządzeń nie sprawi nikomu trudności. Przykłady godnych polecenia modeli znajdziesz w rankingu kuchenek mikrofalowych.

Poniżej znajduje się skrócony poradnik zakupowy, dzięki któremu będziesz wiedział, jaką kuchenkę mikrofalową wolnostojącą kupić, aby cieszyć się komfortowym użytkowaniem i wydajną pracą. Poznasz różne funkcje, programy, ciekawe udogodnienia kuchenek i główne parametry ze specyfikacji, abyś nie miał problemu, jaką wolnostojącą kuchenkę mikrofalową wybrać.

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca Samsung czarna

Jak tworzymy ranking wolnostojących kuchenek mikrofalowych?

Układając klasyfikację kuchenek mikrofalowych wolnostojących, bierzemy pod uwagę takie elementy, jak:

 • Moc - zawsze w swoich zestawieniach kuchenek mikrofalowych wybieramy wydajny sprzęt o wysokiej mocy, bowiem tylko z takim pomocnikiem można liczyć na szybkie efekty. Mniej czasu na podgrzewanie to również energooszczędne działanie. Za minimalną wartość uznaj 800 W. Modele z grillem osiągają 1100 W, 1500 W, a nawet 2000 W. Kuchenki posiadają także kilka poziomów mocy do wyboru.
 • Pojemność - pojemność kuchenki mikrofalowej powinieneś dobierać według własnych potrzeb. Musisz się zastanowić, czy w zupełności wystarczy Ci 20-litrowy bądź 23-litrowy model. Takowe są często wybierane. Do takiego wnętrza swobodnie zmieści się większość dań. Jeżeli to Ci nie wystarczy, to również ze znalezieniem 30-litrowego modelu nie będziesz miał problemu.
 • Średnica talerza obrotowego - talerze obrotowe, podobnie jak pojemność, są różne. Spotkasz się z talerzami o średnicy przykładowo 25,5 cm, 27 cm, 28,8 cm, 31,5 cm. W niektórych kuchenkach nie znajdziesz takiego, dlatego musisz dobrać odpowiedni ze swojej zastawy.
 • Jakość wykonania - lustrzane kuchenki mikrofalowe prezentują się bardzo ładnie, jednak uważaj, bo szybko na nich widać odbicia palców. Komora ceramiczna z emaliowaną warstwą jest odporna na uszkodzenia. Polecane są również wnętrza ze stali nierdzewnej.
 • Funkcje - zaawansowane kuchenki mikrofalowe do kuchni wyróżniają się funkcją samooczyszczania, co znacznie ułatwia żmudny proces mycia wnętrza, wszelkie zabrudzenia zostaną rozpuszczone pod wpływem gorącej pary (zaoszczędzą Twój czas i wysiłek). Przyda się funkcja opóźnionego startu pracy, która umożliwia zaplanowanie odpowiedniej godziny rozpoczęcia oraz funkcja pochłaniania zapachów.
 • Programy - mikrofalówki nie służą tylko do podgrzewania potraw. Niezawodne modele umożliwiają zdrowe gotowanie na parze w specjalnym pojemniku dołączonym do kompletu, grillowanie (w zestawie znajduje się wtedy specjalny ruszt, cieszysz się chrupiącym i przyrumienionym jedzeniem), błyskawiczne rozmrażanie jedzenia. Niekiedy masz do czynienia z automatycznymi programami gotowania, które dobiorą za Ciebie czas przyrządzania i temperaturę, a Twoja rola ogranicza się tylko do podania wagi i rodzaju jedzenia.
 • Sterowanie - na rynku spotkasz kuchenki mikrofalowe wolnostojące z wygodnymi pokrętłami (sterowanie mechaniczne) bądź przyciskami do sterowania. Użytkowanie ułatwia wyraźny wyświetlacz, na którym widać czas podgrzewania. Otwieranie odbywa się za pomocą specjalnego przycisku bądź rączki w drzwiach.
 • Dodatkowe udogodnienia - lubimy urządzenia z praktycznymi rozwiązaniami. Wśród nich można wymienić blokadę rodzicielską, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, gdyż uniemożliwia zmianę ustawień. Kolejnym atutem jest sygnał dźwiękowy końca podgrzewania, oświetlenie wnętrza, termoobieg dający gwarancję równomiernego podgrzewania z każdej strony oraz wbudowana pamięć, gdzie zapiszesz swoje ulubione ustawienia. Mile widziany tryb Eco oznaczający niższe zużycie energii.
 • Producent - zawsze radzimy, aby stawiać na cenionego producenta cieszącego się renomą. Tylko taki produkt zapewnia bezawaryjne działanie na lata i oczekiwane efekty. Wśród polecanych marek wolnostojących kuchenek mikrofalowych wymienia się: Amica, Sharp, BEKO, Samsung, Whirlpool, Candy, MPM, Miele, Toshiba, Gorenje, Sencor, Eta, Optimum.
 • Cena - kuchenkę mikrofalową wolnostojąca bez trudu dobierzesz pod względem designu, aby pasowała do reszty sprzętów, jak również pod względem zasobności portfela. Na rynku znajdują się zarówno tanie modele mikrofalówek do 200 zł, jak i te na grubszą kieszeń, czyli nawet za ponad 1000 zł.

Na czym jeszcze bazujemy podczas układania rankingu kuchenek mikrofalowych wolnostojących?

Tworząc listę kuchenek mikrofalowych wolnostojących, posiłkujemy się jeszcze drugą grupą czynników. Wśród niej wymienia się:

 • Własne doświadczenia - w niemal każdym domu gości kuchenka mikrofalowa. Mieliśmy do czynienia z wieloma modelami, przeprowadziliśmy różne testy sprzętu AGD, wiemy, na co zwracać szczególną uwagę.
 • Wnikliwa analiza - dokładnie analizujemy każdą kuchenkę mikrofalową wolnostojącą pod kątem stosunku jakości do ceny, największych atutów, oferowanych funkcji.
 • Opinie internautów - Wasze zdanie jest dla nas bardzo cenne. Liczymy się z wszelkimi zgłaszanymi uwagami dotyczącymi konkretnemu modelu.

Z powyższej publikacji dowiedziałeś się, jak kupić wolnostojącą kuchenkę mikrofalową. Zastanów się jednak, do czego głównie ma Ci służyć urządzenie, na jakiej pojemności Ci zależy, ile możesz przeznaczyć wolnego miejsca, które funkcje najbardziej Ci się przydadzą. Określ, ile dasz rady przeznaczyć budżetu i posiłkuj się rankingiem kuchenek mikrofalowych wolnostojących.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 4.5, Głosów: 2
blog comments powered by Disqus