PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Pamięci RAM | Najlepsze polecane Pamięci RAM 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.8, Głosów: 4

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi pamięci ram. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Bez odpowiedniej ilości pamięci RAM, żaden program nie może zostać należycie obsłużony. Niedobór pamięci najbardziej odczuwają gracze oraz osoby pracujące przy użyciu zaawansowanych programów projektowych i graficznych. Ważne jest jednak to, że nie każda kość okaże się odpowiednia dla wybranego zestawu komputerowego.

Żeby więc ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy ranking uwzględniający wszystkie najważniejsze parametry i dane techniczne dostępnych na rynku pamięci RAM do komputerów klasy PC. Wskazuje on najlepsze dostępne modele oraz najbardziej cenionych producentów działających na rynku.

W jaki sposób stworzyliśmy ranking?

Podczas opracowywania rankingu, wzięliśmy pod uwagę między innymi renomę i popularność producentów pamięci. Przeanalizowaliśmy opinie użytkowników poszczególnych produktów oraz sytuację rynkową. W ten sposób byliśmy w stanie wskazać, które firmy cieszą się największym uznaniem.

Oczywiście naszej uwadze nie uszły również najważniejsze parametry pamięci RAM, które mają wpływ na szybkość jej działania. Istotny dla nas okazał się typ pamięci, częstotliwość taktowania, a także, rzecz jasna, pojemność. Na tej podstawie mogliśmy utworzyć ranking o kompleksowym charakterze, ułatwiający podejmowanie właściwych decyzji zakupowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pamięci RAM

Zanim zdecydujemy się na zakup pamięci, należy dokładnie przeanalizować parametry płyty głównej zamontowanej w naszym komputerze. Kości RAM muszą być bowiem z nią kompatybilne. Najważniejszy wydaje się być dobór odpowiedniego rodzaju pamięci - obecnie na rynku zakupić można produkty typu DDR3 oraz DDR4.

Dopiero po sprawdzeniu kompatybilności pamięci z płytą, możemy przejść do określenia konkretnych parametrów użytkowych. Poza pojemnością i częstotliwością taktowania, która przekłada się na "szybkość" pamięci, należy wziąć pod uwagę również tak zwane timingi (opóźnienia) oraz pobór mocy.

Dodatkowe klasyfikacje

Na naszej stronie znajdziecie rankingi dotyczące wszystkich najważniejszych komponentów, które znajdują się w zestawach komputerowych. Sprawdzić możecie między innymi najlepsze dyski twarde, płyty główne, karty graficzne, laptopy i wiele, wiele więcej.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 2.8, Głosów: 4
blog comments powered by Disqus