PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Myjek do okien | Najlepsze polecane Myjki do okien 2023

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi myjek do okien. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Ściągaczka do okien to zakup, którego nie będziecie żałowali. Użytkowanie takiego urządzenia przyspieszy sam proces i zagwarantuje między innymi błyszczące szyby.

Jak wybrać myjkę do okien, która będzie praktycznym pomocnikiem, a nie kolejnym zbędnym przedmiotem? Jakie cechy powinna posiadać dobra myjka do okien i kafelków? Urządzenia do mycia okien, których firm są najmniej awaryjne?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie już za moment w stworzonym przez nas poradniku zakupowym. Ranking myjek do mycia okien podpowie Wam, w którym kierunku pójść, natomiast zawsze lepiej zapoznać się samemu z istotnymi informacjami na temat interesującego nas sprzętu do domu.

kobieta myjąca szubę myjką Karcher

Jakie są rodzaje myjek do okien?

Podstawowe typy myjek, jakie wyróżniamy to:

 • Akumulatorowe myjki ze ssawkami - proste w użyciu, poręczne i przystępne cenowo ściągaczki. Najpierw używamy spryskiwacza, aby pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń z okna, a następnie za pomocą myjki ściągamy nadmiar wody. Musimy oczywiście zastosować odpowiedni detergent, natomiast samo czyszczenie przebiega sprawniej i mniej męcząco.
 • Myjki parowe - to rodzaj, który nie wymaga użycia środka czyszczącego. Posiadając bardzo dużą ilość okien taka myjka będzie wybawieniem. Są to droższe modele, ale nie ma co się dziwić, gdyż wyposażono je w generator pary. Na początku woda jest podgrzewana, po to aby para wodna mogła wydobyć się na zewnątrz i wyczyścić szklane powierzchnie. Znajdziemy pojemnik na brudną i czystą wodę. Na pytanie, jaka myjka do okien dla alergika, śmiało mogę odpowiedź, że myjka parowa. Woda osiągająca temperaturę wrzenia jest w stanie zabić wszelkie bakterie i roztocza.
 • Roboty do mycia okien - najdroższy rodzaj urządzenia do czyszczenia okien. To koszt powyżej tysiąca złotych. Bezprzewodowe roboty myjące oferują między innymi dużą liczbę trybów czyszczących i różnych czujników, nasza ingerencja jest niewielka, a sama obsługa nie sprawi trudności. Są niezwykle skutecznymi i inteligentnymi urządzeniami. Ponadto, to nowoczesne urządzenie możemy obsługiwać przy użyciu naszego smartfona.

trzymanie w ręku żółtej myjki Karcher

Czy warto kupić elektryczną myjkę do szyb?

Liczne klasyfikacje ściągaczek do okien ujawniają ich najmocniejsze strony, możliwości i efekty, jakie niesie użytkowanie. Jeżeli mamy duży dom/mieszkanie i nie myjemy okien tylko od święta, to na pewno warto zainwestować w taki gadżet. Pozytywów jest oczywiście o wiele więcej.

 • Oszczędność czasu - myjki są niezwykle wydajne, z uporczywymi zabrudzeniami poradzimy sobie w niewiarygodnie szybkim czasie, nawet jeżeli dotyczy to większej ilości okien. Włożymy w to zadanie mniej wysiłku. Sprzątanie nie musi zabierać nam pół dnia i oznaczać wylewania siódmych potów. Przy okazji zachowana jest pełna higiena, mamy suche i czyste ręce.
 • Nie zajmują wiele miejsca, są poręczne i stosunkowo lekkie - nie są to ciężkie urządzenia, z łatwością przyjdzie nam je przechowywać, dobrze leżą w dłoni, nic nie rozleje się na podłogę. Na komfort przemawia także praca w pionie i w poziomie, jak również brak jakichkolwiek plączących się kabli. Myjki działają bezprzewodowo.
 • Poradzą sobie ze wszystkimi szklanymi powierzchniami - znajdziemy zarówno myjkę do okien balkonowych, dobrą myjkę do okien, ram, glazury i fug. Są zatem przeznaczone na przykład do mycia kabin prysznicowych, płytek, okien dachowych, luster czy szklanego blatu (przydatne jak coś nam się rozleje). Myjki wyposażone w tak zwane odbojniki świetnie poradzą sobie z czyszczeniem okna przy ramie. Mogą pracować w kierunku góra-dół, lewo-prawo lub na ukos.

kobieta myjąca małe szyby

Na co zwrócić uwagę wybierając myjkę do okien?

Najlepsze myjki do okien muszą cechować się pewnymi parametrami, tak aby szybkie mycie szyb bez smug było rzeczywistością, a nie złudzeniem. Jeżeli macie już ustalone cechy, na jakich Wam zależy, to zawsze możecie zajrzeć do działu ranking elektrycznych myjek do okien, gdzie w postaci prostej tabelki porównacie ze sobą kilka interesujących modeli.

Jaki czas działania powinna oferować dobra myjka do okien?

Pełne naładowanie baterii gwarantuje zazwyczaj do 50 minut działania. Najlepsze myjki do okien umożliwiają do 100 minut pracy. W tym czasie jesteśmy w stanie wyczyścić dużą powierzchnię, biorąc pod uwagę silną moc ssącą, jaką może oferować dane urządzenie.

Ile wynosi ładowanie baterii w myjce do szyb?

Ładowanie akumulatora wynosi przeciętnie od 2 do 4 godzin. Warto wybierać nieco wydajniejsze baterie, gdyż nie narażamy się na straty energii, mowa tutaj o maksymalnie 3-godzinnym ładowaniu. Niektóre ściągaczki posiadają specjalny trzystopniowy wskaźnik LED, który wskaże stan naładowania.

Nie zaskoczy nas nagłe rozładowanie podczas pracy, a tym samym konieczność zaprzestania mycia. W przypadku myjek parowych znajdziemy kilka modeli o zasilaniu sieciowym, ale pamiętajmy, że wtedy ogranicza nas przewód, z kolei zaletą jest fakt, że nie trzeba jej ładować.

Jaką wydajnością powierzchniową cechują się zarówno tanie, jak i zaawansowane myjki?

Polecane myjki do okien wyróżniają się imponującą wydajnością, co oznacza, że wystarczy jedno ładowanie, aby wyczyścić duże powierzchnie, na przykład 100 m2, co w przeliczeniu oznacza umycie 33 okien. Znajdziemy także myjki o wydajności 300 m2 (100 okien), ale to już wyższa półka cenowa. Bywają akumulatory o małej pojemności, należy zatem zastanowić się, na jakiej powierzchni nam zależy.

Na co wpływa szerokość ssawek w myjkach do okien?

To właśnie dwustronne gumowe końcówki ssące odpowiadają za skuteczne zbieranie nadmiaru wody i unikają problemu kapiącej na boki wody. Najczęściej mamy do czynienia z jedną szeroką ssawką, przeznaczoną do dużych okien. Wymiary to między innymi 25 cm, 27 cm, 28 cm. Niektóre ręczne myjki umożliwiają mycie mniejszych powierzchni, jakimi są na przykład szyby w samochodzie. Ssawka o szerokości 17 cm to zawsze przydatny dodatek.

mycie krawędzi okna myjką Bosch

Jakie korzyści niesie myjka z ruchomą głowicą?

Ranking myjek do mycia okien udowodnił, że możliwe jest znalezienie ściągaczki z ruchomą głowicą (na przykład myjki Vileda) i to w atrakcyjnej cenie. Taka cecha pozwoli na użycie właściwej siły nacisku, tak aby myjka dobrze przylegała do powierzchni. Świetnie z nami współpracuje i zapewnia swobodę ruchów.

Jaka powinna być pojemność zbiornika na wodę w akumulatorowej myjce?

Pojemnik na brudną wodę ma najczęściej pojemność 100 ml - 150 ml. To właśnie do niego trafia zassana woda, stąd myjki są często nazywane odkurzaczami do szyb. Ważne, aby jego demontaż i czyszczenie nie sprawiały trudności. Duży otwór jest dodatkowym atutem. Dobrą informacją jest fakt, że zbiorniki możemy myć w zmywarce.

Jaka myjka do okien ma dołączony drążek?

Nie jest powiedziane, że tylko profesjonalne myjki są wyposażone w specjalny drążek. Nasz ranking myjek do okien w cenie do 200 zł udowodnił, że nawet budżetowe produkty mogą takowy posiadać.

Teleskopowy drążek z systemem Click zamieni zwykłą ściągaczkę na myjkę do okien dachowych lub ogrodów zimowych. Trudno dostępne miejsca nie będą przeszkodą, spokojnie poradzi sobie z wysokością nawet do 2,4 m. Wiele modeli daje możliwość dokupienia takowego drążka.

Co otrzymujemy w komplecie ze ściągaczką do szyb?

Myjka do okien bez smug, aby w pełni wykorzystała swoje możliwości, posiada w zestawie szereg pomocniczych akcesoriów. Mowa tutaj na przykład o spryskiwaczu z padem z mikrofibry (ściereczkę możemy prać w pralce), dodatkowych ssawkach, wymiennej baterii (przyda się w momencie rozładowania urządzenia, nie musimy przerywać pracy i czekać aż naładuje się ponownie), detergencie do czyszczenia okien. Proste modele są wyposażone jedynie w ładowarkę i baterię, czyli standardowe wyposażenie.

demontaż części w myjce Leifheit Dry

Jaka myjka do okien zapewni komfort użytkowania?

Ściągaczka do okien ma zapewnić między innymi mniejszy wysiłek, stąd jej niska waga jest bardzo istotna (maksymalnie 600 g - 700 g). Konstrukcja powinna być zatem lekka i ergonomiczna, urządzenie musi dobrze leżeć w dłoni (najlepiej jak uchwyt jest pokryty gumowym materiałem), a także pozwalać na łatwe manewrowanie.

Kolejnym czynnikiem jest niski poziom emitowanego hałasu. Ważne, żeby kierować się renomowaną marką, która kładzie duży nacisk na jakość wykonania, a to z kolei przekłada się na żywotność i niezawodność sprzętu. Nasuwa się jeszcze jedno pytania, a mianowicie, jak wybrać myjkę do okien, aby była prosta w czyszczeniu? Dobrą opcją są myjki z wymiennymi listwami zbierającymi. Wystarczy je wyjąć i umyć, należy robić to regularnie po każdym sprzątaniu.

Dodatkowe funkcje w akumulatorowych myjkach do okien

Praktyczne rozwiązania są zawsze mile widziane, niestety zazwyczaj jest tak, że wraz z mnogością funkcji rośnie cena sprzętu (choć oczywiście nie jest to regułą). Dodam, że na początku strony zobaczycie ranking myjek do okien, gdzie przestawiamy funkcjonalne urządzenia. Godnymi uwagi są:

 • Automatyczna regulacja końcówki ssącej - mówimy tutaj nawet o 15-stopniowej regulacji, dzięki której dostosowanie myjki do czyszczonej powierzchni szklanej nie będzie żadnym problemem. Dopasowanie odległości ssawki od danej krawędzi zminimalizuje ryzyko powstawania zacieków przy framudze.
 • Funkcja pozwalająca na oszczędzanie energii - jest to możliwe, gdyż urządzenie może znajdować się w trybie czuwania, a następnie przejść w automatyczny stan gotowości (po uprzednim zetknięciu z powierzchnią).
 • Funkcja Power - niektóre polecane myjki do okien są wyposażone w specjalny przycisk Power, który odpowiada za zwiększenie mocy ssącej, co wiąże się z większą efektywnością. Jeżeli zależy nam na czasie, to opcja jak najbardziej pomocna.
 • Funkcja wibracji - w profesjonalnych myjkach Karcher spotkamy się z wibrującym padem, który wpływa na łatwiejsze pozbycie się brudu bez większego wysiłku.
 • System 360° - myjka do okien i ram pracuje pod różnym kątem. Mówimy tutaj o pracy w poziomie czy też po skosie.
 • Funkcja automatycznego dozowania wody - jeżeli zajrzycie do naszego działu: ranking elektrycznych myjek do okien, to spotkacie się z modelem Karcher, który takową funkcję posiada. To oznacza, że dodana w zestawie ściereczka jest automatycznie nawilżana.

wyjmowanie gumek zbierających wodę w myjce

Jak tworzymy nasze rankingi myjek do mycia okien?

Nie próżnujemy i z wielką starannością tworzymy dla Was aktualne zestawienia produktów. Wpływa na to kilka czynników:

 • Wnikliwa analiza - dokładnie przyglądamy się oferowanym funkcjom, najważniejszym parametrom ze specyfikacji, nie zapominając przy tym o utrzymaniu pozytywnego stosunku jakości do cen.
 • Własne doświadczenia - znamy się na wielu dziedzinach. Polecane myjki do okien, jak i produkty z innych kategorii, nie raz trzymaliśmy w ręku i testowaliśmy dany model. Własna wiedza, jak i przeprowadzone testy pozwalają na dokładną ocenę urządzenia.
 • Opinie internautów - za każdym razem liczymy się z Waszym zdaniem, dlatego zapoznajemy się z Waszymi sugestiami, zastrzeżeniami i pozytywnymi wrażeniami.

Jakie myjki są najmniej awaryjne? Najlepsi producenci myjek do okien

Jeżeli chodzi o najlepsze myjki do okien, to rynek niewątpliwie w nie obfituje. Ważne, aby wybór padł zawsze na renomowanego producenta. Prym wiodą, takie firmy jak: Karcher, Vileda, Leifheit, Bosch, Thomas, Black&Decker, Ecovacs, Hobot i Robojet.

Nasz ranking elektrycznych myjek do okien nie zawiera produktów niesprawdzonych marek. Możecie liczyć na wytrzymały i funkcjonalny sprzęt.

kobieta myjąca płytki w łazience myjką leifheit

Wszystko o myjkach do szyb - Podsumowanie

Dobra myjka do okien pomoże nam w szybkim i skutecznym wyczyszczeniu wielu szyb za jednym razem. Który model wybrać, aby się nie zawieść? W pierwszej kolejności określcie swoje wymagania, rodzaj myjki według własnych potrzeb, kierujcie się głównymi cechami, jakie dla Was wymieniliśmy.

Zwracajcie uwagę na cenionego producenta, a także zaglądajcie na naszą stronę. Ranking myjek do okien pomoże w wyborze zarówno budżetowej myjki, jak i tej na grubszy portfel. Na liście znajdziecie także roboty do mycia okien, co zadowoli każdego najbardziej wymagającego użytkownika.

Zobacz też:

ranking myjek ciśnieniowych

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.8, Głosów: 12
blog comments powered by Disqus