PODPOWIEDZI:
PODPOWIEDZI:

Ranking Krajalnic | Najlepsze polecane Krajalnice 2024

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.2, Głosów: 13

W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi krajalnic. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.

Krajalnice elektryczne świetnie nadadzą się do krojenia równomiernych plastrów żywności w domowych warunkach.

Problematyczna może być jednak odpowiedź na pytanie, jaką domową krajalnicę kupić. Z tego powodu przygotowaliśmy skrócony poradnik zakupowy, żeby wiedzieć, jaką elektryczną krajalnicę wybrać.

W rankingu krajalnic znajdziesz modele w różnych kwotach, odmiennej specyfikacji technicznej i wyglądzie.

pokrojona papryka w plastry za pomoca krajalnicy elektrycznej

Jak tworzymy ranking krajalnic?

Wszystkie zestawienia elektrycznych krajalnic do domu układamy tak, aby każdy dobrał odpowiedni dla siebie sprzęt.

Najistotniejszymi elementami, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie automatycznej krajalnicy, są:

  • Maksymalna moc - im większa moc, tym lepiej krajalnica poradzi sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi produktami spożywczymi, zrobi to w szybki i precyzyjny sposób. Waha się ona w granicach od 100 W do 300 W. Takie wartości wystarczą do domowego użytkowania.
  • Zakres regulacji grubości krojenia - polecamy automatyczne krajalnice domowe z szerokim zakresem krojenia. Średnio wynosi on do 15 mm, 20 mm lub 23 mm. Umożliwi pokrojenie plastrów wędliny, sera, chleba, warzyw, owoców, mięsa na taką grubość, jakiej oczekujesz.
  • Jakość wykonania - każdy nóż w krajalnicy elektrycznej powinien być wykonany ze stali nierdzewnej. Najbardziej wytrzymałe obudowy są te metalowe. Podstawy mogą być zrobione z tworzywa sztucznego, ze szkła albo metalu. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to powinna być stabilna, więc mile widziane antypoślizgowe nóżki. Chwalimy ergonomiczne regulatory obrotowe i wygodne wyłączniki. Niektóre modele są wyposażone w miejsce na nawinięcie przewodu, co ułatwia przechowywanie.
  • Średnica tarczy tnącej - tarcze tnące mają średnicę 170 mm lub 190 mm.
  • Bezpieczeństwo użytkowania - poza gumowymi nóżkami zwiększającymi stabilność, krajalnica elektryczna musi mieć osłonę palców i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, zwłaszcza przez dzieci.
  • Producent - w naszych rankingach krajalnic nie znajdziesz produktów nieznanego pochodzenia. Stawiamy tylko na renomowanych producentów. W przypadku domowych krajalnic wyróżnia się takie marki, jak: Graef, Sencor, Smapp, Eldom, Eta, Concept, Unold, Philco, Raven, Zelmer, MPM, Gorenje, Clatronic, Bomann, Łucznik, Adler, Camry, Blaupunkt, Gotie, Optimum, Severin.
  • Cena - w aktualnym rankingu krajalnic znajdziesz modele w cenie od 299 zł do 869 zł, a więc na niemal każdą kieszeń, przy jednoczesnym nieprzesadzaniu, jeżeli chodzi o krajalnicę do zastosowań domowych.

Dodatkowe czynniki, na jakich bazujemy podczas wyboru krajalnicy

Istnieje druga grupa czynników, jakimi kierujemy się, tworząc klasyfikację krajalnic elektrycznych.

Wśród nich wymienia się:

  • Własne doświadczenia - niejednokrotnie ktoś z nas był niezadowolony, jak wędlina czy ser zostały za grubo bądź zbyt cienko pokrojone. Część z nas rozwiązała ten problem, nabywając domową krajalnicę elektryczną. Mając sprzęt w posiadaniu, wiemy najlepiej, na co uważać podczas wyboru uniwersalnej krajalnicy, i możemy Ci to podpowiedzieć.
  • Wnikliwa analiza - analizujemy wybrany model pod kątem stosunku jakości do ceny, oferowanych możliwości, największych zalet i wad.
  • Opinie internautów - liczymy się z każdą opinią kupujących na temat danej krajalnicy. Wszystkie uwagi są dla nas cenne.

Kieruj się powyższymi wskazówkami, jeżeli chcesz wiedzieć, jak kupić krajalnicę do wędlin, sera czy chleba. W doborze idealnego produktu pomoże Ci ranking krajalnic.

Oceń Ranking VideoTestów:
Ocena: 3.2, Głosów: 13
blog comments powered by Disqus