PODPOWIEDZI:

Domowa krajalnica elektryczna | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Graef S32000 (srebrny)Graef S32000 (srebrny)869 zł
2Graef SKS S10001 (biały)Graef SKS S10001 (biały)619 zł
3Concept KP3531Concept KP3531439 zł
4Eldom KR400 SNIPEldom KR400 SNIP329 zł
5Eta Presto 2094 90000Eta Presto 2094 90000399 zł
6Smapp 294.5 (grafitowy)Smapp 294.5 (grafitowy)299 zł
7Sencor SFS 3050SLSencor SFS 3050SL289 zł
Domowa krajalnica elektryczna | TOP 7 |

Domowa krajalnica elektryczna to spore ułatwienie w krojeniu wędlin, serów czy chleba. Przedstawiam TOP 7 automatycznych krajalnic domowych, z którymi bezpiecznie i szybko pokroisz różne produkty w plastry. Zapraszam!

Domowa krajalnica elektryczna należy do przydatnych sprzętów kuchennych, bowiem równo pokroi plasterki wędliny czy sera. Nie musisz się z tym męczyć ręcznie za pomocą noża.

Każdy z przedstawionych modeli znajdziesz w porównywarce krajalnic, gdzie widnieją ich obszerne opisy.

Domowa krajalnica elektryczna – Opinie

1. Graef S32000 (srebrny)

domowa krajalnica elektryczna Graef S32000 (srebrny)
Maksymalna moc170 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-20 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Szkło
Średnica tarczy tnącej170 mm
CenaGraef S32000 (srebrny) oferta w RTV EURO AGD

Automatyczna krajalnica domowaGraef S32000 w kolorze srebrnym jest chwalona za wysoką jakość wykonania. Nóż zrobiono ze stali nierdzewnej, podstawę z wytrzymałego szkła, sama obudowa jest w pełni metalowa, a nóżki gumowe. Ząbkowane ostrze ma średnicę 170 mm. Prezentuje się bardzo nowocześnie i zgrabnie.

Maksymalny zakres krojenia wynosi 20 mm, więc dostosujesz grubość krojenia plastrów do swoich preferencji. Do regulacji służy ergonomiczne pokrętło. Oprócz tego znajdziesz wygodny włącznik. Na bezpieczeństwo wpływa osłona ostrza. Nie będzie problemu z krojeniem zarówno twardych, jak i miękkich produktów, gdyż masz do czynienia z podajnikiem dociskowym i prowadnicą, która nie dopuści do przesuwania się żywości.

2. Graef SKS S10001 (biały)

krajalnica do domu Graef SKS S10001 (biały)
Maksymalna moc170 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-20 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Tworzywo sztuczne
Średnica tarczy tnącej170 mm
CenaGraef SKS S10001 (biały) oferta w Media Expert

Biała krajalnica do użytku domowegoGraef SKS S10001 oferuje kompaktową budowę, stylowe wzornictwo, solidne wykonanie, osłonę ostrzy i maksymalną grubość krojenia 20 mm. Wyposażona w przełącznik pracy ciągłej, zabezpieczenie przed dziećmi, ząbkowane ostrze o średnicy 170 mm oraz energooszczędny silnik.

Błyskawicznie, precyzyjnie i przede wszystkim bezpiecznie pokroi artykuły spożywcze. Obsługa jest na tyle intuicyjna, że poradzi sobie z nią nawet początkujący użytkownik. W zestawie znajduje się taca z tworzywa sztucznego i uchwyt na żywność.

3. Concept KP3531

elektryczna krajalnica Concept KP3531
Maksymalna moc130 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-23 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Metal
Średnica tarczy tnącej170 mm
CenaConcept KP3531 oferta w Ceneo

Domowa krajalnica elektrycznaConcept KP3531 to sprzęt z metalową podstawą, podwójnym wyłącznikiem bezpieczeństwa, jak również szerokim zakresem krojenia. Maksymalna grubość 23 mm jest polecana do krojenia chleba, w przypadku warzyw czy szynki ustawisz odpowiednią do swoich preferencji szerokość.

Krajalnica metalowa nie jest skomplikowana w myciu. Korpus wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką, z kolei tarczę tnącą umyjesz pod bieżącą wodą. Wyprofilowana płyta uchylna zwiększa komfort użytkowania, natomiast rozciągliwe mocowanie płytki ślizgowej pozwala na krojenie żywności o większym rozmiarze.

4. Eldom KR400 SNIP

uniwersalna krajalnica elektryczna Eldom KR400 SNIP
Maksymalna moc150 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-15 mm
Wykonanie nożaStal szlachetna
Wykonanie podstawy (tacy)Metal
Średnica tarczy tnącej190 mm
CenaEldom KR400 SNIP oferta w Ceneo

Krajalnica uniwersalna z dobrą cenęEldom KR400 SNIP cechuje się metalową konstrukcją, nóżkami antypoślizgowymi, nożem ze stali szlachetnej i równiutkim krojeniem. Tarcze tnące mają średnicę 19 cm. Jedna służy do krojenia pieczywa (ta z falistym ostrzem), a druga do krojenia wędliny i sera (bez ząbków).

Regulacja grubości krojenia polega na przekręceniu pokrętła w lewo (dla cieńszych plastrów) bądź w prawo (grubsze płaty). Wśród ważnych rozwiązań wymienia się osłonę dla palców oraz dociskacz, który przyda się do krojenia żywności o małych rozmiarach. Istotne, że czas nieprzerwanej pracy wynosi 10 minut. Później musi nastąpić 30-minutowa przerwa.

5. Eta Presto 2094 90000

domowa krajalnica do wędlin Eta Presto 2094 90000
Maksymalna moc150 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-15 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Tworzywo sztuczne
Średnica tarczy tnącej170 mm
CenaEta Presto 2094 90000 oferta w Media Expert

Domowa krajalnica do wędlin i serówEta Presto 2094 90000 charakteryzuje się obrotowym regulatorem, nożem ze stali nierdzewnej i tacą z tworzywa sztucznego, na którą opadają pokrojone plastry.

Elektryczna krajalnica Eta jest polecana do szerokiej gamy produktów spożywczych. Chwalona za przeciwpoślizgowe nóżki, łatwą konserwację, a także miejsce do nawinięcia przewodu zasilającego (znajduje się w dolnej części). Pracuje w trybie ciągłym.

6. Smapp 294.5 (grafitowy)

automatyczna krajalnica domowa Smapp 294.5 (grafitowy)
Maksymalna moc300 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-15 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Tworzywo sztuczne
Średnica tarczy tnącejb/d
CenaSmapp 294.5 (grafitowy) oferta w Ceneo

Krajalnica elektrycznaSmapp 294.5 (grafitowy) wyróżnia się silnikiem o mocy aż 300 W, przystępną ceną, a także zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem (ważne, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci).

Krajalnica do chleba oferuje płynną regulację krojenia do 15 mm. Zastosowano antypoślizgowe nóżki, dzięki którym krajalnica nie ślizga się po blacie. Czyszczenie krajalnicy nie sprawi większych trudności.

7. Sencor SFS 3050SL

krajalnica elektryczna Sencor SFS 3050SL
Maksymalna moc100 W
Zakres regulacji grubości krojenia0-23 mm
Wykonanie nożaStal nierdzewna
Wykonanie podstawy (tacy)Tworzywo sztuczne
Średnica tarczy tnącej170 mm
CenaSencor SFS 3050SL oferta w Ceneo

Zestawienie domowych krajalnic elektrycznych zamyka Sencor SFS 3050SL. Ta domowa krajalnica została wyposażona w ostrze ze stali nierdzewnej o średnicy 170 mm, silnik o mocy 100 W oraz regulację grubości krojenia od 0 do 23 mm (wygodny regulator obrotowy).

Jest najtańsza na liście. Krajalnica do żywności stabilnie stoi na blacie. Wyłącznik możesz ustawić na pozycję 0, I (praca jednorazowa) lub II (działanie stałe). Przesuw, tarcza i podajnik to zdejmowane części, które wyczyścisz w prosty sposób. Poradzi sobie z krojeniem większych sztuk żywności.

Komu się przyda domowa krajalnica elektryczna?

Na wstępie zaznaczę, że krajalnica elektryczna to urządzenie składające się z korpusu, uniwersalnego noża i podajnika.

Krajalnica domowa jest jednak przeznaczona dla pewnej grupy osób, a mianowicie:

  • Dla tych, którzy nie zamierzają się męczyć ręcznie z krojeniem bochenka chleba, wędliny, mięsa, sera, warzyw, owoców, lecz oczekują równych plasterków w szybkim czasie, a przede wszystkim chcą to wykonać w bezpieczny i estetyczny sposób.
  • Dla dużych rodzin, w których codziennie przyrządza się różne posiłki, bowiem krajalnica przyspieszy i ułatwi proces krojenia.
  • Dla wszystkich, którzy lubią samodzielnie pokroić dany produkt wedle swojego gustu (chodzi o dopasowanie grubości cięcia do swoich preferencji).
  • Dla osób, które dosyć często wyprawiają różnego rodzaju przyjęcia i chcą je sprawnie zorganizować.
  • Dla tych, którzy lubią samemu upiec chleb, a później móc go sprawnie pokroić w taką ilość plastrów, jaką aktualnie ktoś potrzebuje (resztę schowasz i dzięki temu tak szybko się nie zeschnie). To samo tyczy się osób przygotowujących pyszną wędlinę w domowym zaciszu.

Zaglądaj do naszego działu ranking krajalnic, w którym znajdziesz wiele aktualnych modeli.

Podsumowanie

Dobra krajalnica do wędlin, mięsa, sera, chleba, a nawet warzyw powinna cechować się odpowiednią mocą, regulacją grubości krojenia, jak najlepszą jakością wykonania (zwłaszcza ostrzy), wszelkimi zabezpieczeniami oraz stosunkowo prostym czyszczeniem.

Każda wymieniona krajalnica do domu pochodzi od cenionego producenta, który stawia właśnie na te konkretne cechy. Różnią się parametrami technicznymi i cenami, tak aby każdy dobrał odpowiedni model dla siebie. Domowa krajalnica elektryczna to prosty w obsłudze sprzęt, który wkomponuje się z innymi urządzeniami kuchennymi.

blog comments powered by Disqus
Domowa krajalnica elektryczna | TOP 7 |